Zamknij
REKLAMA

AGATA BALTYZAR “Natura i człowiek”- wystawa malarstwa

AGATA BALTYZAR “Natura i człowiek”- wystawa malarstwa
  • środa 29 czerwca, wernisaż w piątek 13 maja 2022   godz. 18:00
  • 13.05.2022 - 8.06.2022
  • Galeria Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach
  • podczas wernisażu wstęp bezpłatny
Zapraszamy serdecznie 13 maja o godz. 18:00 do Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach na wernisaż wystawy malarstwa Agaty Baltyzar zatytułowanej ''Natura i człowiek". Wystawa będzie prezentowana do 8 czerwca br. 

Agata Baltyzar -  urodzona w Przemyślu w 1979 roku. W latach 1999-2000 studiowała na Wydziale Malarstwa i Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych im Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. W 2006 roku uzyskała dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Malarstwa w Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. W latach 2009-2011 asystent w Zakładzie Malarstwa I Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Uprawia malarstwo olejne.

 

"...Krajobraz w którym żyjemy jest konsekwencją interakcji ludzi i natury.                           


Maluję moje otoczenie, staram się uchwycić esencję mojego świata. Malarstwo skłania mnie do refleksji nad światem, nad sobą. Maluję i kontempluję jednocześnie chwilę. Malowanie zmusza mnie do spojrzenia dalej, uniwersalnie, jest odkrywaniem, formą podróży intelektualnej. 

Karl Jaspers napisał, że "Filozofia jest tym, co koncentruje, dzięki czemu człowiek, uczestnicząc w rzeczywistości, staje się sobą", myślę, że mogę to powiedzieć o malarstwie... Malując staję się sobą. To proces we mnie i na płótnie. 

Jest to wędrówka do wnętrza, podróż którą każdy z nas musi przedsięwziąć. Bohaterowie moich obrazów mają szlachetny cel - poznać siebie, to ich wyróżnia.

Czyste kolory mogą być źródłem przyjemności i są również formą zachwytu nad naturą. Uczestniczyć w tym co pierwsze; patrzeć w niebo, na ocean. 

Szukam stałości i powtarzalności, maluję odbicia rytmu życia wszechświata: wiosenne trawy, światło lata, ocean, w tle widać horyzont...

Odwołuję się do intuicji. Mitologizuje naturę. 

W malarstwie odnajduję pełnię i harmonię..."


 

Agata Baltyzar

lipiec 2022


2.07 sobota 3.07 niedziela
Dni Rożnowic 2022

Dni Rożnowic 2022

2 lipca 2022  - 3 lipca 2022

Czytaj więcej
9.07 sobota
Piknik Strażacki w Bieczu