Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
14:10, 07.02.2023
Relokacja linii produkcyjnej to proces przeniesienia linii produkcyjnej z jednego miejsca na inne. Najczęściej wykonuje się ją w celu zwiększenia efektywności pracy produkcji. Linie produkcyjne przenoszone są bliżej dostawców lub klientów, a także w miejsca, w których uda się zoptymalizować koszty. Proces ten wymaga dokładnego planowania i wdrożenia. Tylko wtedy uda się zapewnić płynną przeprowadzkę linii produkcyjnej i uniknąć przestojów w produkcji.
08:33, 07.02.2023
Zbliżające się wielkimi krokami walentynki to wyjątkowa okazja, aby przystanąć w codziennym biegu i pokazać ukochanej osobie, że jest dla nas ważna. Pięknym i miłym zwyczajem jest wręczanie prezentów walentynkowych drugiej połowie, co z pewnością sprawi przyjemność naszej partnerce czy partnerowi. Wielu mężczyzn zadaje sobie pytanie - jaki prezent dla swojej kobiety na walentynki wybrać? Przedstawiamy pomysły na wyjątkowe prezenty, które z pewnością zachwycą Twoją ukochaną i sprawią, że przez długi czas będzie wspominać ten wyjątkowy dzień.
08:31, 07.02.2023
Dynamiczny rozwój branży e-commerce sprawił, że zakupy przez internet cieszą się coraz większą popularnością. Dotyczy to również branży meblarskiej. Dla wielu osób spędzanie długich godzin w sklepach stacjonarnych jest po prostu męczące. Zamiast tego stawiają na wygodne porównywanie asortymentu w zaciszu swojego domu. Sprawdzamy, co o zakupach online sądzą klienci Salonów Agata.
12:08, 06.02.2023
Usprawnienie leczenia chorób rzadkich zależy w znaczącym stopniu od ich wczesnego rozpoznania, a jest to możliwe dzięki wykorzystaniu nowoczesnej diagnostyki genetycznej - wskazywali uczestnicy Healthcare Policy Summit poświęconego chorobom rzadkim. Rekomendacje specjalistów zostaną przedstawione Ministerstwu Zdrowia w marcu 2023 r.
11:11, 06.02.2023
Posiadasz nieruchomości gruntowe? Bez względu na to, co zamierzasz zrobić z własną działką - sprzedać, wydzierżawić, przepisać na członka rodziny, wybudować na niej dom, czy "poczekać na lepsze czasy" - powinieneś wykonać jej gruntowną diagnozę pod kątem wad, uciążliwości, zagrożeń i ograniczeń formalnoprawnych oraz potencjału inwestycyjnego. Sprawdzenie działki da gwarancję bezpiecznej inwestycji i szansę na rozpoznanie sytuacji rynkowej.
11:28, 03.02.2023
Fundacja Orange wspiera mieszkańców mniejszych miejscowości w rozwoju lokalnych działań społecznych. Do 30 kwietnia trwa nabór zgłoszeń do nowej edycji programu Pracownie Orange. To szansa dla miejscowości do 40 tysięcy mieszkańców na zyskanie multimedialnej świetlicy wyposażonej w nowoczesny sprzęt oraz na wsparcie w jej prowadzeniu tak, aby służyła im jak najlepiej. Udział w programie jest bezpłatny.
08:39, 02.02.2023
Rozpoczął się właśnie nabór do 3. edycji konkursu Literacka Podróż Hestii, który wyróżnia najciekawsze polskie książki dla dzieci i młodzieży, napisane z myślą o odbiorcach w wieku 10-15 lat. W tym roku ponownie przyznana zostanie Nagroda Literacka Podróż Hestii, której mecenasem jest ERGO Hestia. Organizacją konkursu zajmuje się Fundacja Artystyczna Podróż Hestii, działająca w kilkuletnim już partnerstwie z Fundacją Wisławy Szymborskiej.
14:11, 01.02.2023
Świat wspaniałych zabawek dla dzieci nieustannie się zmienia. Obecnie wiele firm dąży do tego, by oferować dzieciom i ich rodzicom maksymalnie rozwijające, a także ekologiczne, naturalne zabawki. Przykładem takich zabawek są tablice manipulacyjne, które świetnie wpływają na umiejętności motoryczne dziecka, jak i na rozwój poznawczy. Tablice zapewniają godziny udanej zabawy, a przy okazji służą jako narzędzie do nauki. Dzięki nim dziecko, mimo młodego wieku, uczy się samodzielnie rozwiązywać niektóre problemy. Sprawdź, dlaczego warto zakupić dziecku solidną tablicę manipulacyjną!
08:50, 01.02.2023
W 2021 r. paliwa kopalne stanowiły 70 proc. dostępnej energii brutto w Unii Europejskiej; liderem pod tym względem była Malta (96 proc.), następnie Cypr, Holandia (po 89 proc.) oraz Irlandia i Polska (po 88 proc.) – podał Eurostat.
08:17, 01.02.2023
Blisko pół miliona zatrudnionych, stopa bezrobocia niższa o ok. 1,7 punktu procentowego, stabilizacja rynku pracy – to, według raportu przygotowanego na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, niektóre tylko efekty funduszy europejskich na polskim rynku pracy w latach 2014-2021.
12:55, 31.01.2023
Niektóre urządzenia znajdujące się w łazience są wykorzystywane praktycznie codziennie, w związku z czym sposób ich użytkowania znacząco wpływa na wysokość rachunków za prąd. Jak pokazują wyniki analizy przeprowadzonej przez Krajową Agencję Poszanowania Energii dla PKEE, aż o 31 proc. możemy zmniejszyć zużycie prądu przez suszarkę bębnową, a o 9 proc. przez suszarkę do włosów. Jak to zrobić?
11:57, 30.01.2023
Która szafa i stół najlepiej posłużą Twojej firmie? Wyposażenie gastronomii bywa niełatwe w wyborze. Zobacz, na co zwrócić uwagę, wybierając urządzenia chłodnicze, tak żeby zawsze oferować świeże produkty.
11:54, 30.01.2023
Często słyszymy o sygnalistach, którzy zgłaszają nieprawidłowości w firmach czy instytucjach. Czy warto zostać sygnalistą i donosić na swojego pracodawcę czy inne osoby, które dopuszczają się oszustw podatkowych? Czy to jest bezpieczne i co możemy zyskać zgłaszając takie nieprawidłowości? Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu.
08:12, 30.01.2023
PIT 28 jest zeznaniem rocznym, które składają podatnicy osiągający przychody z działalności gospodarczej oraz nieprowadzący firmy. Zeznanie można złożyć przez internet, a dzięki programowi e–pity, wypełnianie formularza nikomu nie sprawia problemu.
13:22, 27.01.2023
„Zbrojna agresja Rosji na Ukrainę spowodowała bardzo trudną sytuację na rynkach paliw, co przekłada się również na wyższe koszty wytwarzania energii elektrycznej i ciepła. Specyfika rynku ciepła, który w przeciwieństwie do rynku energii elektrycznej ma charakter lokalny, a dodatkowo zasady taryfowania wytwarzania ciepła są odmienne w przypadku ciepłowni i jednostek kogeneracji, powoduje, że odbiorcy w poszczególnych miastach w różnym stopniu, terminie i z inną częstotliwością odczuwają podwyżki cen ciepła. Wejście w życie ustawy ochroni odbiorców przed wysokimi kosztami ciepła, a jednocześnie pozwoli wytwórcom ciepła na jego produkcję w oparciu o zatwierdzoną przez prezesa URE taryfę” - komentuje ustawę wprowadzającą mechanizm ograniczenia podwyżek cen ciepła Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A. oraz prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych.