Zamknij
REKLAMA

Czarnucha można - felieton Kuby Diducha

09:52, 13.01.2021 | Kuba Diduch
Skomentuj
REKLAMA

Jakiś czas temu policyjny patrol zatrzymał do kontroli drogowej samochód, na masce którego właściciel nalepił słynne 8 gwiazdek. Dla przypomnienia - symbolizują one hasło skandowane przez demonstrantów podczas niedawnych protestów przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego Magister Julii Przyłębskiej zaostrzającego prawo aborcyjne. Oraz wykrzykiwane podczas biby urodzinowej przez piosenkarza Andrzeja "Piaska" Piasecznego.

Właściciel samochodu oficjalnie dostał mandat za spowalnianie przejazdu kolumny uprzywilejowanej. Przez media natomiast od prawa do lewa przetoczyła się fala dyskusji, czy godzi się w języku protestów ulicznych oraz publicystyki w mediach społecznościowych używać słownictwa wulgarnego i obraźliwego jak owo hasło. Nawet wyrażone gwiazdkami gdyż wszyscy wiedzą doskonale o co chodzi. Dyskurs ów - bo i na poziom akademicki trafiły dywagacje nad swojskim i obecnym powszechnie w polszczyźnie miast i wsi "jebaniem" - zgasł zresztą dość szybko. Podobnie jak same protesty. Jeszcze tylko kilka osób postraszono jak za komuny wyrzuceniem z pracy, ze studiów czy szkoły i po sprawie.

Postanowiłem jednakowoż temat nieco odświeżyć, gdyż na biurko moje trafił list z Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu. Zawiadomiono mnie w nim bardzo grzecznie zresztą i uprzejmie, że zamieszczenie w mediach społecznościowych na publicznym profilu jednego z lokalnych mediów wpisu "Jebać asfaltów" oraz "Czarnuch na scenie" (wprost, nie gwiazdkami i przez konkretną osobę) nie zasługuje na uwagę prześwietnego wymiaru sprawiedliwości. I że śledztwo o którego wszczęcie wnioskowałem zostało umorzone. Oraz że zachowanie takie nie stanowi przestępstwa polegającego na publicznym znieważeniu grupy ludności czarnoskórej z powodu jej przynależności rasowej (art. 257 kk). Wpisy powyższe pod artykułem o planowanym występie grupy Mr. President figurują zresztą w sieci po dziś dzień.

"Głupiś misiu mój" - stwierdziła po raz kolejny moja Mądra Żona i pogłaskała mnie po łysej głowie. Siedziałem bowiem nad "uprzejmą informacją" Prokuratury Rejonowej z gębą o wyrazie faktycznie jeszcze głupszym, niż zazwyczaj.

I rację Żona miała. Po samym przebiegu postępowania, które trwało niemal rok mogłem się spodziewać takiego właśnie rozwiązania. Mój wniosek przerzucano bowiem pomiędzy poszczególnymi działami Prokuratury jak zgniłe jajco. W międzyczasie przesłuchano mnie również na komendzie Policji - zresztą w bardzo sympatycznej i miłej atmosferze kiedy okazało się, że za czasów mundurowych szkoliłem mnóstwo kolegów Pana Policjanta i "jaki ten świat mały". Reasumując okazało się jednak po roku, że "czarnucha" otwarcie, bezkarnie i pod nazwiskiem ***** można. PIS-u nie. I to nawet gwiazdkami.

Długo zastanawiałem się nad puentą. I doszedłem do wniosku, że cały ten krótki felieton jest tak naprawdę doskonałą puentą dla współczesnej Polski, Europy i całego świata. I że każdy z nas tak naprawdę jest tym "czarnuchem", którego ktoś *****. To tylko kwestia perspektywy.

Wszystkiego najlepszego Państwu w 2021 roku życzę. Wszystkim, bez wyjątku.

Kuba Diduch

 

(Kuba Diduch)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (9)

EdekEdek

25 12

Felieton napisany za miskę ryżu 10:12, 13.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

M. P. M. P.

24 15

Szkoda, że już na początku tekstu autor swoje poglądy obnaża. Więc bez czytania wiadomo jaka będzie puenta. Zero obiektywizmu. Porównanie działań Policji i nie działania prokuratury to jak porównywanie stomatologa i psychiatry. 10:32, 13.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kuba DiduchKuba Diduch

14 23

M. P. Felieton [fr. feuilleton < feuillet ‘kartka’], krótki utwór publicystyczno-dziennikarski na tematy polityczne, społeczne, obyczajowe i kulturalne, posługujący się środkami prozy fabularnej, napisany w sposób lekki, utrzymany w osobistym tonie (za Encyklopedią PWN). Z natury ten gatunek nie jest obiektywny, bo inaczej byłby po prostu artykułem prasowym, notatką informacyjną itp. Pozdrawiam!
10:55, 13.01.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

SzalomSzalom

6 1

Problem w tym, że ów "ton osobisty" albo jest zgodny z rzeczywistością (działanie: przyczyna/skutek a nie światopogląd) albo nie jest. Jeśli nie jest to może być np. sofizmatem. Oczywiście równoległe rzeczywistości też mogą ponoć istnieć :) To kwestia logiki a nie semantyki. Ale pisze se Pan ile dusza...... 19:00, 13.01.2021


Kuba DiduchKuba Diduch

7 18

Edek, lepiej! Za czipa kompatybilnego z telefonem, którego dostanę ze szczepionką! Soros, Biden, Merkelowa i Putin mi załatwili ;). Serdeczności w ten śnieżny dzień. 12:44, 13.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MiśMiś

11 1

Bzdura, która już dawno została wyjaśniona. Kierowca samochodu z gwiazdkami dostał mandat nie za gwiazdki, ale za blokowanie ruchu pojazdów przez samozwańczy protest na środku jezdni. To był kolejny internetowy celebryta, który chciał zabłysnąć.
Ps ***** *** 16:25, 13.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NieDlaUpadkuPolskiNieDlaUpadkuPolski

2 5

Nie ma czegoś takiego jak PiS czy PO. Warto poczytać o B'nai B'rith czyli bandzie jaka raz już za czasów Mościckiego została wygnana z Polski i zapisem, żeby nikt więcej nie ważył się ich do Polski w puścić, za to co robili, oraz jaką to reaktywowano w 2006 r. (wstępnie w 2001 r. kiedy powstały dwie partie z jednych pieniędzy.) Obecnie to BB za pomocą swoich sługusów dopina gospodarkę w Polsce, wyprzedaje jej dziedzictwo i kładzie na kolana Polskich przedsiębiorców. To BB w 1938 r. zapoczątkowało na Polakach testy eugeniczne, które były powodem do wyrzucenia ich z Polski, przez co rok później zaatakowali Polskę wojną światową i holokaustem! 19:08, 13.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

A czy to ważne...A czy to ważne...

1 1

Szanowny Autorze, na początku cytat:
"Trybunału Konstytucyjnego Magister Julii Przyłębskiej" - błąd. Nie ma takiej instytucji w Polsce. Mamy za to Trybunał Konstytucyjny któremu przewodniczy Magister Julii Przyłębska. Dlaczego jest to rażące w oczy? Bo takie sformułowanie może sugerować że mamy w Polsce np. 10 TK, na czele których stoi kto inny. Kiedy podobne sformułowanie pada np. w TVN24, to zawsze mnie ciekawi- to mamy jeszcze jakieś TK?
"Oraz że zachowanie takie nie stanowi przestępstwa polegającego na publicznym znieważeniu grupy ludności czarnoskórej z powodu jej przynależności rasowej (art. 257 kk)." Być może w Polsce nie, zaś w USA, każdy SJW zażądał by Twojej głowy nabitej na pikę- nie mówiąc już o zwyrolach z antify czy BLM, którzy w imię pokoju, równości i tolerancji za słowo na "n", są gotowi spalić miasto. Także póki co nie jest z nami (jako narodem) tak źle.
" I że każdy z nas tak naprawdę jest tym "czarnuchem", którego ktoś *****. To tylko kwestia perspektywy." Ja bym dorzucił dodatkową puentę, parafrazując słowa poety- "Ktoś musi być *****ym, by ***** mógł ktoś" 19:31, 15.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AjwiAjwi

1 0

Panie Diduch, nie dalej jak wczoraj oglądałem bardzo rasistowski program pod nazwą "łazienkowe metamorfozy".
Już sama w sobie łazienka nosi znamiona rasizmu, bo występuje tam biały montaż.sic! Był tam tylko jeden typ w wiadomym kolorze, który był traktowany bardzo niepoprawnie. Mianowicie białasy nawijali i zasuwali kując ściany, a on kiwał głową i udawał, że coś robi. Nie dali mu się wykazać. Nie wiadomo dlaczego producenci wstawili tam tego jednego rodzynka, którego rola kończyła się na potakiwaniu.
Jest też rasa, która ma żółty kolor skóry i powiedzenie na osobnika żółtek czy skośnooki nie budzi już takich kontrowersji i kwiku ludzi pańskiego pokroju. Może chodzi o to, że oni zlali cały świat pod względem ekonomicznym, a tamci nie dokonali kompletnie niczego pożytecznego, a mają się za 14:42, 17.01.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA