Zamknij
REKLAMA

Antycypacja - felieton Kuby Diducha

13:12, 05.07.2020 | Jakub Diduch
Skomentuj autoporter autora
REKLAMA

Za tydzień nadejdzie wiekopomna chwila. Pchniemy naszymi głosami zacną Ojczyznę Mateńkę na nowe tory. A ściślej mówiąc pchać ją będzie zwycięzca wyborczych zmagań. Aby do przodu. Z uwagi na fakt, iż lubię wybiec myślą lotną w przyszłość postanowiłem wyobrazić sobie, jak portal Gorlice24 prezentował się będzie za lat na przykład 20 w przypadku, gdy zwycięstwo odniesie Prezydent Andrzej, a jak w sytuacji, gdy niespodziankę sprawi kontrkandydat Rafał Trzaskowski. Ograniczę się jeno do tytułów i lidów tekstów, gdyż, jak pokazuje doświadczenie, tylko to w natłoku informacji jest w stanie przeczytać statystyczny odbiorca, jeśli z wiadomościami chce być w miarę na bieżąco. Natomiast jeśli chodzi o poetykę tekstów, to nieocenioną inspiracją dla mnie jest niejaki Facebook. I niesamowite wizje roztaczane przez zwolenników czy to jednej, czy drugiej opcji.

Zacznijmy więc od Pana Prezydenta Dudy. Rok, oczywiście Pański, mamy 2040. Portal około 2025 roku zmienił nazwę na KatolickieGorlice24, zaś redakcję jego powierzono młodzieży o poglądach narodowych. Niejaki Jarosław Rozpłochowski zniknął chwilę wcześniej w tajemniczych okolicznościach...

"Podział środków". Na konwencie proboszczowójtów i proboszczoburmistrzów zwołanym pod światłym przewodnictwem wojewodobiskupa małopolskiego zdecydowano o podziale środków pomiędzy poszczególne parafie naszej archidiecezji. Dekanat Gorlicki zyska dodatkową pulę na remont infrastruktury pątniczej, zakup wyposażenia do sal katechetycznych oraz organizację pielgrzymek pieszych, autokarowych i lotniczych do sanktuariów diecezji partnerskich. We wręczeniu symbolicznego czeku Księdzu Staroście uczestniczyła Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Barbara Bartuś.

"Zasłużona kara". Ku wielkiej radości mas pracujących oraz inteligencji trwającej w wierze ojców, na gorlickim rynku odbyła się publiczna egzekucja dwóch homoseksualistów. Dzięki obywatelskiej postawie bogobojnych mieszkańców jednego z okolicznych dekanatów udało się ująć zwyrodnialców podczas wspólnego oglądania znajdującego się na indeksie dzieł zakazanych szatańskiego wykwitu chorych emocji o tytule "Tajemnica Brokeback Mountain". Po całonocnym czuwaniu przebłagalnym, w trakcie którego prawnicy Ordo Iuris odczytywali akt oskarżenia, oba egzemplarze - bo tego człowiekiem nie da się nazwać - poddano zasłużonej karze. W ramach zajęć wychowawczych egzekucję z wielkim zainteresowaniem oglądali uczniowie lokalnych szkół.

"To my piszemy historię". W ramach zainicjiowanej wspólnie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Krzysztofa Bosaka oraz Premiera Andrzeja Dudę akcji "To my piszemy historię", z panoramy Gorlic zniknął kłamliwy, wątpliwy artystycznie i wysoce niestosowny postkomunistyczny monument, przez dziesięciolecia szpecący wzgórze ukoronowane Ratuszem i umiłowaną Bazyliką. W miejsce owego anakoluta architektonicznego czynem społecznym powstanie kolumna zwieńczona pomnikiem Najwybitniejszego Naczelnika Jarosława Kaczyńskiego, z ramienia którego zrywał się do lotu będzie biały orzeł. Poświęcenia kamienia węgielnego pod budowę owego świadectwa prawdy dokonał osobiście Arcybiskup ds. Kultury Przenajświętszej Rzeczpospolitej.

"Symboliczne oczyszczenie". Z inicjatywy gorlickich patriotów z rynku naszego miasta usunięto płyty, kostki brukowe i kawałki asfaltu, po których podczas wizyty w roku 2013 stąpał niejaki Bronisław Komorowski, który po zamachu smoleńskim zainspirowanym i przeprowadzonym przez Donalda Tuska podstępem, fałszerstwem i gwałtem przejął władzę w Polsce. Usunięty gruz poddany zostanie publicznemu egzorcyzmowi i na wieki wieków zatopiony w otchłaniach klimkowskiego jeziora.

"Łaska dla heretyka". Po 15 latach w pełni zasłużonej reedukacji w zamkniętym ośrodku rekolekcyjnym zdjęto karę bezwzględnego odosobnienia z niejakiego Kuby Diducha. Pseudoartysta mieniący się felietonistą skazany został w trybie natychmiastowym po opublikowaniu serii obrazoburczych i bełkotliwych wynurzeń, będących świadectwem obłąkania i szatańskich wpływów. Diduch zapowiedział wydanie kolejnej płyty o roboczym tytule "Poezja sepleniona". Jak informują kłamliwe i niepolskie media owo "seplenienie" rzekomo ma mieć związek z zastosowaną wobec chorego terapią manualną, co jest oczywistą nieprawdą i wodą na młyn lewackiej propagandy zatruwającej zdrowe, czyste, polskie umysły.

Tymczasem w roku 2040, dwadzieścia lat po wyborze Trzaskowskiego... Redaktorem naczelnym portalu o tej samej co dziś nazwie pozostaje postać niby ta sama, jednak w dowodzie stoi jak byk "Jarosława Rozpłochowska". Głupawe felietony nieodmiennie pisze dalej Kuba Diduch, niemniej pozostaje on w związku partnerskim z młodszym od siebie o 20 lat czarnoskórym artystą rewiowym o pseudonimie "Cleon". A co tam w portalu?

"Płciowybieranie". W przestronnej sali zdesakralizowanej przed dekadą gorlickiej bazyliki grupa uczniów klas siódmych lokalnych szkół stanęła przed ważnym życiowym wyborem. Musieli zdecydować, którą płeć zamierzają wybrać i jaką drogą w przyszłości podążą. W toku dotychczasowej edukacji specjaliści z zakresu wychowania seksualnego wskazywali młodym szereg możliwości, które niesie ze sobą wybór czy to homoseksualizmu, biseksualizmu, transseksualizmu, czy też niemodnego i passe, niemniej użytecznego heteroseksualizmu. Użytecznego, gdyż dającego parom nieheteronormatywnym możliwość radości z rodzicielstwa. Młodzi nie zawiedli i - wzorem ukochanych i podziwianych celebrytów - skorzystali z wolności wyboru. Od dziś mamy więc wśród gorliczan 37 obywateli płci żeńskiej, 45 obywateli płci męskiej, 11 obywateli o płciowości nieokreślonej oraz 7 osób określających się jako byty bezseksualne. Powodzenia na nowej drodze życia!

"Nowa klinika". Szeroki zakres usług w zakresie eutanazji i aborcji na życzenie oferować będzie nowopowstała w naszym mieście placówka medyczna. Zabiegi refinansowane będą z puli Europejskiego Funduszu Zdrowia, w jaki 12 lat temu podczas likwidacji Państwa Polskiego i jego wchłonięcia przez Państwo Europejskie przekształcony został NFZ. Przy minimum dwóch aborcjach eutanazja gratis!

"Odwiedziny w GKS". Z gospodarską wizytą gościł dzisiaj w Gorlicach Prezes-Nestor-Senior piłki nożnej na dawnych ziemiach polskich, czyli Zbigniew "Zibi" Boniek. Specjalnie na ten cel spośród trenujących na murawie lokalnego stadionu zawodników (płci rozmaitej) wybrano tych, których IQ przekracza normę minimum o 60%. Podczas rozmów dostojny gość wielokrotnie zwracał uwagę na fakt "bezsprzecznej korelacji i koherentności walorów umysłowych z potencjałem fizykalnym uosobionym w juwenilnej proweniencji zawodników".

"Budżet prawie zbilansowany". Ahmed Ahmed Ismail piastujący godność burmistrza Gorlic chwali zdecydowane działania Rządu. Dzięki wstrzymaniu wypłat 500+ oraz "piórnikowego" udało się pozatykać dziury w lokalnych budżetach. Niestety, aby ruszyć z jakimikolwiek inwestycjami konieczne będzie oddanie do kasy Państwa wszystkich pieniędzy, jakie dany obywatel jako dziecko otrzymał w ramach ww. programów. Spełnia się więc czarne proroctwo, że "wszystko zabiorą".

"Katastrofa w oczyszczalni". Pęknięta rura była przyczyną wydostania się znacznej ilości fekaliów z gorlickiej oczyszczalni do nurtu rzeki Ropy. Prezydent Rafał Trzaskowski niestety nie był w stanie pomóc. O poradę zwrócono się zatem do niegdysiejszych członków Rządu Premiera Mateusza Morawieckiego. Były Minister Zdrowia Łukasz Szumowski przebywający obecnie w domu spokojnej starości na Balearach zalecił, aby w takiej sytuacji na miejsce ściągnąć koniecznie TVP Info, które w odpowiedni sposób pokaże rozmiar katastrofy. Nieodzownym wydaje się również zamówienie maseczek za minimum pół miliarda złotych.

"Wyborcze szranki". Gorliczanie wybierają burmistrza. Na liście kandydatów zarejestrowali się jak do tej pory: Ali-Chaj Mahummad, lokalny właściciel sieci kebabów dający zatrudnienie kilkunastu somalijczykom spośród 20 000, których na mocy postanowień Rządu Europejskiego osiedlono w Gorlicach oraz Abraham Goldsztajn - izraelski przedsiębiorca, który na mocy układu o wzajemnych repatriacjach stał się właścicielem Dworzyska i przyległych kamienic windując czynsze o 300% w górę. Trudny wybór.

"Rafineria znów ruszy?". Po 45 latach procesu sądowego w sprawie gorlickiej rafinerii pojawiło się światełko w tunelu. Sądowi udało się wreszcie zgromadzić całą dokumentację w sprawie. Teraz wystarczy tylko zawiadomić spadkobierców zwaśnionych stron i proces ruszy z kopyta!

"Diduch znowu nagrywa?!". Bez komentarza.

(Jakub Diduch)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (16)

BalcerekBalcerek

23 7

Pan Diduch najwyraźnie ostatnimi czasy mocno zacieśnił więzy przyjaźni z kolegami Jackiem (Danielsem) i "Dżonym" (Walkerem), choć z racji muzycznych aspiracji nie obce mu są zapewne też kontakty z (dobrze schłodzonymi) Chopinem i Ogińskim. 13:32, 05.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Kuba DiduchKuba Diduch

11 10

Balcerku Kochany, jako lokalny patriota czas spędzam głównie przy grybowskim. Ukłony! 13:54, 05.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kpina nie antycypacjkpina nie antycypacj

19 9

Kompletny brak wyobraźni 😢 14:15, 05.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

WidzWidz

11 2

W 2040 to po dudzie bartuśce bońku rozpłuchowskim itp.... zostanie tylko WSPOMNIENIE a zdecydowana większość nawet ich nie będzie kojarzyć 20:12, 05.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

KasiaKasia

10 6

Panie Diduch, dobrze Pan opisał. Z dwojga złego wybieram pierwszego. 11:02, 07.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GregoryGregory

3 2

Fajnie się czytało :) brakuje tylko info co ze spalarnią :) 14:54, 07.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EdiEdi

11 3

Wybieram tą pierwszą opcję. 08:16, 08.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TT

6 6

Co musiałoby się stać, aby ziściła się wersja pierwsza? Prawdopodobnie musiałaby wybuchnąć III wojna światowa. Co musiałoby się stać, aby ziściła się wersja druga? W zasadzie nic, wystarczy, że Trzaskowski wygra. 11:13, 08.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

45f45f

6 0

mam złe dośw. z pańskim bratem. 20:55, 09.07.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PatrykPatryk

1 0

To napisz do ,,Przyjaciółki,, 22:28, 22.07.2020


Pińć jezyków i zero Pińć jezyków i zero

5 2

Rozumiem że gdyby wygrał dubler Kichawy, to czeka nas świetlana przyszłość jak w Republice Rad. Tym bardziej że nic innego nie robił jak straszył że wsadzi wszystkich oponentów politycznych do więzienia. Swój program ujawnił nieśmiało 3 dni przed wyborami, przez skromność. Swój chłop brat łata po prostu idealny kandydat - NIC w płaszczu prospera kupionym za niemieckie . 16:53, 23.07.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

jaajaa

2 1

Ale brednie. Nie da się czytać. 08:43, 04.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


PitPit

0 0

Kuba nie idź tą drogą. To droga donikąd. 15:13, 09.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


grochyaregrochyare

0 0

ĹEEXÍ.NÉŤ - niesаmowity serwis randkоwy dla dorоsłych, którzy сhсą znаlеźć pаrtnеrа do sеksu 12:55, 22.08.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%