Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
11:28, 03.02.2023
Fundacja Orange wspiera mieszkańców mniejszych miejscowości w rozwoju lokalnych działań społecznych. Do 30 kwietnia trwa nabór zgłoszeń do nowej edycji programu Pracownie Orange. To szansa dla miejscowości do 40 tysięcy mieszkańców na zyskanie multimedialnej świetlicy wyposażonej w nowoczesny sprzęt oraz na wsparcie w jej prowadzeniu tak, aby służyła im jak najlepiej. Udział w programie jest bezpłatny.
08:39, 02.02.2023
Rozpoczął się właśnie nabór do 3. edycji konkursu Literacka Podróż Hestii, który wyróżnia najciekawsze polskie książki dla dzieci i młodzieży, napisane z myślą o odbiorcach w wieku 10-15 lat. W tym roku ponownie przyznana zostanie Nagroda Literacka Podróż Hestii, której mecenasem jest ERGO Hestia. Organizacją konkursu zajmuje się Fundacja Artystyczna Podróż Hestii, działająca w kilkuletnim już partnerstwie z Fundacją Wisławy Szymborskiej.
14:11, 01.02.2023
Świat wspaniałych zabawek dla dzieci nieustannie się zmienia. Obecnie wiele firm dąży do tego, by oferować dzieciom i ich rodzicom maksymalnie rozwijające, a także ekologiczne, naturalne zabawki. Przykładem takich zabawek są tablice manipulacyjne, które świetnie wpływają na umiejętności motoryczne dziecka, jak i na rozwój poznawczy. Tablice zapewniają godziny udanej zabawy, a przy okazji służą jako narzędzie do nauki. Dzięki nim dziecko, mimo młodego wieku, uczy się samodzielnie rozwiązywać niektóre problemy. Sprawdź, dlaczego warto zakupić dziecku solidną tablicę manipulacyjną!
08:50, 01.02.2023
W 2021 r. paliwa kopalne stanowiły 70 proc. dostępnej energii brutto w Unii Europejskiej; liderem pod tym względem była Malta (96 proc.), następnie Cypr, Holandia (po 89 proc.) oraz Irlandia i Polska (po 88 proc.) – podał Eurostat.
08:17, 01.02.2023
Blisko pół miliona zatrudnionych, stopa bezrobocia niższa o ok. 1,7 punktu procentowego, stabilizacja rynku pracy – to, według raportu przygotowanego na zlecenie Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, niektóre tylko efekty funduszy europejskich na polskim rynku pracy w latach 2014-2021.
12:55, 31.01.2023
Niektóre urządzenia znajdujące się w łazience są wykorzystywane praktycznie codziennie, w związku z czym sposób ich użytkowania znacząco wpływa na wysokość rachunków za prąd. Jak pokazują wyniki analizy przeprowadzonej przez Krajową Agencję Poszanowania Energii dla PKEE, aż o 31 proc. możemy zmniejszyć zużycie prądu przez suszarkę bębnową, a o 9 proc. przez suszarkę do włosów. Jak to zrobić?
11:57, 30.01.2023
Która szafa i stół najlepiej posłużą Twojej firmie? Wyposażenie gastronomii bywa niełatwe w wyborze. Zobacz, na co zwrócić uwagę, wybierając urządzenia chłodnicze, tak żeby zawsze oferować świeże produkty.
11:54, 30.01.2023
Często słyszymy o sygnalistach, którzy zgłaszają nieprawidłowości w firmach czy instytucjach. Czy warto zostać sygnalistą i donosić na swojego pracodawcę czy inne osoby, które dopuszczają się oszustw podatkowych? Czy to jest bezpieczne i co możemy zyskać zgłaszając takie nieprawidłowości? Przyjrzyjmy się bliżej temu zagadnieniu.
08:12, 30.01.2023
PIT 28 jest zeznaniem rocznym, które składają podatnicy osiągający przychody z działalności gospodarczej oraz nieprowadzący firmy. Zeznanie można złożyć przez internet, a dzięki programowi e–pity, wypełnianie formularza nikomu nie sprawia problemu.
13:22, 27.01.2023
„Zbrojna agresja Rosji na Ukrainę spowodowała bardzo trudną sytuację na rynkach paliw, co przekłada się również na wyższe koszty wytwarzania energii elektrycznej i ciepła. Specyfika rynku ciepła, który w przeciwieństwie do rynku energii elektrycznej ma charakter lokalny, a dodatkowo zasady taryfowania wytwarzania ciepła są odmienne w przypadku ciepłowni i jednostek kogeneracji, powoduje, że odbiorcy w poszczególnych miastach w różnym stopniu, terminie i z inną częstotliwością odczuwają podwyżki cen ciepła. Wejście w życie ustawy ochroni odbiorców przed wysokimi kosztami ciepła, a jednocześnie pozwoli wytwórcom ciepła na jego produkcję w oparciu o zatwierdzoną przez prezesa URE taryfę” - komentuje ustawę wprowadzającą mechanizm ograniczenia podwyżek cen ciepła Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A. oraz prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Elektrociepłowni Zawodowych.
11:54, 27.01.2023
Jak sama nazwa wskazuje, olejki roślinne pozyskiwane są głównie z roślin. To z nich powstają znane nam olejki eteryczne np. olejek lawendowy czy miętowy. Czy wiesz, że naturalny olejek może być wykorzystywany szeroko w różnych branżach? Naturalne olejki eteryczne to także produkt, wykazujący wiele zbawiennych właściwości dla organizmu. Nie tylko działa uspokajająco, ale wykazuje też działania przeciwwirusowe, przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwstarzeniowe, tonizujące czy relaksujące. Czym jest olejek eteryczny? Gdzie wykorzystuje się naturalne olejki? Jakie właściwości dokładnie wykazuje naturalny olejek eteryczny i gdzie kupić olejki aromatyczne?
10:30, 27.01.2023
Jeżeli potrzebujesz pomocy prawnej na terenie Poznania, koniecznie sprawdź - kancelaria radcy prawnego Poznań. Świadczymy pomoc zarówno osobom prywatnym, jak i firmom i przedsiębiorstwom. Wieloletnie doświadczenie zespołu, setki poznanych spraw pozwalają na kompleksową pomoc każdemu, kto się zgłosi. Najważniejsze jest to, aby porady prawne były udzielane indywidualnie, po dokładnym przeanalizowaniu sprawy. Tylko w ten sposób można znaleźć odpowiednie i satysfakcjonujące wyjście z każdej sytuacji. Do każdej sprawy podchodzimy z pełnym zaangażowaniem, dzięki dogłębnej analizie i doświadczeniu jesteśmy w stanie pomóc osobom fizycznym, ale i w każdym biznesie. 
10:13, 27.01.2023
Polskie Linie Lotnicze LOT rekrutują młodszy personel pokładowy. Aby dołączyć do podniebnej elity, trzeba znać angielski w stopniu komunikatywnym, mieć wykształcenie średnie i umieć pracować w grupie. Liczy się też prezencja i nienaganne maniery. Na zakwalifikowanych kandydatów czeka cały świat lotowskiej siatki połączeń.
09:57, 27.01.2023
Osuszanie ścian po zalaniu czy nadmiernej wilgoci może być skomplikowanym procesem, w którym można uszkodzić mury. Nieodpowiednie osuszanie może spowodować uszkodzenia, które trudno później naprawić. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak uniknąć uszkodzeń podczas osuszania. W tym artykule znajdziesz kilka przydatnych wskazówek.
09:41, 27.01.2023
Nie od dziś wiadomo, że zbyt duże natężenie dźwięków w danym miejscu, może negatywnie wpływać na całe otoczenie. Dojmujący hałas może być szczególnie szkodliwy dla ludzi jak i zwierząt. W niektórych sytuacjach trzeba więc koniecznie zlecić akredytowane pomiary emisji hałasu do środowiska, dzięki którym będzie można podjąć odpowiednie działania ochronne, mające na uwadze dobrostan ludzi i zwierząt. W tym celu należy więc znaleźć taki podmiot, który wykona dla nas tego typu badania. Jego znalezienie nie powinno być szczególnie skomplikowane - wystarczy tylko dobrze się rozejrzeć.