Zamknij

Sezon "na Klimkówkę" czas zacząć! Jest tylko problem z parkingiem..[ FOTO ]

Piotr BoczońPiotr Boczoń 10:47, 13.06.2022 Aktualizacja: 11:08, 13.06.2022
Skomentuj fot. Gorlice24 / Piotr Boczoń fot. Gorlice24 / Piotr Boczoń

Miniony weekend śmiało można powiedzieć - był prawdziwie letni. Nad jezioro w Klimkówce zjechało się wiele osób z całego regionu. Oficjalnie sezon ruszy już w środę!

Klimkówka w ostatnim czasie przeszła niemałą metamorfozę. Wybudowana ścieżka wzdłuż jeziora cieszy się ogromną popularnością. Inwestycja z pewnością była dobrym krokiem do "ucywilizowania" jeziora. Zobacz fotorelacje na końcu artykułu!

Do dobrych posunięć trzeba wskazać też wysypanie plaży żwirem. Użyto takiego, który nie jest ostry, by można było bez problemu chodzić po nim boso. Miało to rozwiązać problem błota i ostrych kamieni. Niestety, nie przewidziano suszy - poziom wody w jeziorze opadł i żwirek pozostał na suchym brzegu. Skorzystać z niego można rozkładając koc, natomiast w wodzie znów musimy uważać (zobacz zdjęcia!)

Wkrótce powinien zostać zwodowany także duży pomost, który na razie znajduje się na brzegu.

Chociaż woda w jeziorze jest jeszcze zimna, to pierwsze osoby już odważyły się wejść do wody ( nie liczymy tutaj gorlickich morsów, dla których sezon kąpielowy jest nawet zimą!).

Teraz jest mniejszy parking, ale za to utwardzony. 

Mniej miejsc parkingowych

Chociaż oficjalnie sezon letni nad jeziorem jeszcze się nie rozpoczął w miniony weekend na parkingu zabrakło miejsc, a przyjezdni swoje auta musieli pozostawić nawet na poboczu przy głównej drodze. Nie było to jednak spowodowane nadzwyczajnymi tłumami, a znacznie mniejszym parkingiem. W tej sprawie nawet wpłynęły zgłoszenia na redakcyjną skrzynkę

Po modernizacji przy "zjeździe gminnym" wydzielono znaczną część placu, który do tej pory służył za parking. Powstały na nim alejki spacerowe. Wygląda na to, że w tej materii nic w sezonie raczej się już nie zmieni - parking otoczono solidnym ogrodzeniem. Pytanie o możliwość stworzenia dodatkowych miejsc postojowych skierowaliśmy do Wójta Gminy Ropa - odpowiedź opublikujemy jak tylko ją otrzymamy.

Ratownicy szykują się do pracy

Sezon nad jeziorem oficjalnie zaczyna się co roku 15 czerwca. Od tego dnia nad wodą wartę pełnią ratownicy Gorlickiego Wodnego  Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. 

Od środy nad jeziorem każdy będzie mógł się czuć bezpieczniej - tego dnia rozpoczynają dyżur ratownicy WOPR. Mimo to, bardzo proszę o rozwagę nad wodą.

- mówi Daniel Korzeń, prezes GWOPR.

Przestrzega przede wszystkim przed oddawaniem skoków na główkę. Pamiętać też należy, że będąc rozgrzanym na słońcu do chłodnej wody należy wchodzić stopniowo. 

Kąpielisko gminne ruszy jednak trochę później, bo 1 lipca. Wciąż trwają poszukiwania ratowników do pracy - przy kąpielisku wolny jest wciąż jeden wakat.

GWOPR w najbliższych dniach również organizuje kursy i egzaminy na Młodszego Ratownika Wodnego WOPR i Ratownika Wodnego MSW - więcej informacji znajdziecie TUTAJ

Policyjne patrole rowerowe

Choć ratownicy dopiero szykują się do pracy, nad jeziorem można już spotkać policyjne patrole. Swój dyżur pełnią na rowerach.

W tym roku nad jeziorem dużo bogatsza jest również strefa gastronomiczna. Nie musimy się więc już martwić co zjeść nad wodą.

[FOTORELACJA]1711[/FOTORELACJA]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

BettiBetti

10 1

Byłam wczoraj parking był za 10 zł i tylko on brak gastronomii toalet koszy na śmieci Woda zimna ale strasznie jej mało zero kontroli ale to dobrze Ludzie grillują piją łowią ryby niektórzy nawet stoją autem w wodzie myjac koła

17:37, 13.06.2022
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

PodpisPodpis

10 2

I kiedy już myślisz, że bydło wynalazło wszystko nagle okazuje się, że można wjechać samochodem do jeziora żeby se koła umyć... Naprawdę, ręce opadają...

20:57, 13.06.2022

PiotrPiotr

5 0

Nie kłamcie, że jest ścieżka wzdłuż jeziora. Są tylko dwa niepołączone ze sobą kawałki. Żeby dojechać na stanice z Uścia Gorlickiego trzeba jechać rowerem drogą główną, poboczy brak, samochody jak po drodze ekspresowej jeżdżą...

09:59, 14.06.2022
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%