Zamknij

Dziś Glinik rozegrał ostatni mecz kończący sezon

Piotr BoczońPiotr Boczoń 16:04, 18.06.2022 . Aktualizacja: 20:02, 18.06.2022
Skomentuj fot. KS Jarmuta Szczawnica fot. KS Jarmuta Szczawnica

Sezon ligowy dobiegł końca. Dzisiejszy mecz był już tylko formalnością i dla obu rozgrywających go drużyn wynik spotkania nic nie zmieniał. Było to też ostatni mecz pod okiem trenera Tomasza Wacka.

Wyjazdowy mecz z Jarmutą Szczawnica był meczem o przysłowiową pietruszkę. GKS Glinik Gorlice nową IV ligę zapewnił sobie w środę pokonując Tarnovię Tarnów. W związku z tym na murawę mogli też wejść młodsi zawodnicy stanowiący zazwyczaj rezerwę. Na bramce zamiast Przemka Harwata stanął Przemysław Czochór.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 10:30, a zawodnicy rozegrali je w pełnym słońcu.

Zawodnicy w głowie mogli czuć luz i brak presji. Nie stawiano specjalnie na obronę, a zdecydowanie na ofensywę. Podobne podejście drużyn zaowocowało w spotkaniu wieloma bramkami. W pierwszej połowie dominację w golach przejęła Jarmuta, jednak pod koniec spotkania Biało-niebiescy zaczęli odrabiać straty. Ostatecznie przewagę w bramkach zachowała Jarmuta wygrywając z Glinikiem 5:4.

Będzie zmiana

Z ostatnim gwizdkiem kończącym mecz Glinik zakończył również sezon 21/22. Jednocześnie pracę z seniorami Glinika kończy trener, Tomasz Wacek. Funkcję tą pełnił od grudnia 2019 roku. Wówczas to w trakcie przerwy zimowej pomiędzy rundami sezonu 2019/2020, zarząd Klubu podjął kluczową decyzję o zmianie trenera pierwszej drużyny. Tomasz Wacek zastąpił wówczas Daniela Dawca.

Tomasz Wacek jako trener osiągnął cel, czyli utrzymanie IV ligi z młodą drużyną. Rozstanie z klubem następuje w przyjaźni, a więcej szczegółów na ten temat przeczytacie na łamach portalu już niebawem.

Nowa IV liga wystartuje już w sierpniu

W jej skład wejdzie po 8 najlepszych drużyn dotychczasowej IV ligi Małopolska Wschód i Małopolska Zachód. Rywalami Glinika będą takie kluby jak: