"Policja bada, czy mężczyzna ten miał jakikolwiek związek z podejrzanym o podwójne morderstwo Tadeuszem Dudą. Podczas czynności zabezpieczono u niego nielegalną broń i amunicję, jednak na razie nie ma dowodów na powiązania między nimi" - powiedziała rzeczniczka.
Policja zatrzymała i przesłuchała mężczyznę, u którego podczas trwających poszukiwań Tadeusza Dudy funkcjonariusze znaleźli nielegalną broń oraz dwie sztuki amunicji - poinformowała PAP rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Limanowej st. asp. Jolanta Batko.
Jak dodała, mężczyzna został zatrzymany w niedzielę, 29 czerwca usłyszał zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji, a po wykonaniu wszystkich czynności został zwolniony i obecnie przebywa na wolności.
Do zatrzymania doszło w miejscowości Zalesie, leżącej w sąsiedztwie Starej Wsi, w której doszło w piątek do podwójnego morderstwa.
Jak poinformowała PAP prokurator Magdalena Gosztyła z Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu, w środę przeprowadzono sekcję zwłok Tadeusza Dudy. Prokuratura oczekuje obecnie na wyniki opinii biegłych zarówno z sekcji, jak i z zakresu balistyki.
"Muszą zostać wyjaśnione wszystkie okoliczności sprawy. Choć podejrzany nie żyje, śledztwo trwa. Kluczowe będą opinie biegłych oraz ustalenie, skąd Duda miał broń i czy ktoś mu pomagał"
- powiedziała PAP prok. Gosztyła.
Tadeusz Duda był podejrzany o zastrzelenie 26-letniej córki i 31-letniego zięcia oraz usiłowanie zabójstwa swojej teściowej. Kobieta wciąż przebywa w szpitalu w stanie ciężkim, ale stabilnym. Po dokonaniu zbrodni w piątek rano w Starej Wsi mężczyzna zbiegł do lasu.
We wtorek wieczorem ciało poszukiwanego odnaleźli policjanci podczas działań w pobliżu drogi pomiędzy Limanową a Kamienicą. Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie insp. Artur Bednarek poinformował podczas nocnej konferencji prasowej w Starej Wsi, że Duda miał ranę postrzałową głowy, a przy jego ciele znaleziono broń. Wszystko wskazuje na samobójstwo.(PAP)
szb/ aba/
Ma22:56, 02.07.2025
No dwie sztuki amunicji to już poważny arsenał
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Pomoc dla Manueli z Siar. Razem możemy zmienić jej los
Cza pomoc państwo daje na Ukrainę
Pomoc
03:40, 2025-07-03
Jedziesz jak szalony? Trafisz za kratki
Jezdzilem na zakazie a policji smiałem sie w ryj tak samo pluje na sądy co mi zakaz dały. Lafirynda nie bedzie mi mowic co moge a co nie. Pluje na was :).
Je
23:50, 2025-07-02
Pijany rajd w Dominikowicach zakończony obywatelskim zg
Tego się dukać nie da
.
23:05, 2025-07-02
Małopolskie: nielegalna broń i amunicja w sąsiedztwie m
No dwie sztuki amunicji to już poważny arsenał
Ma
22:56, 2025-07-02