Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
14:58, 28.09.2022
Plan zagospodarowania przestrzeni to dokument przygotowywany przez właściwy organ, w którym określa się przeznaczenie terenu. Plan może także stanowić przesłankę do ustalenia m.in. przebiegu granic działek. Zazwyczaj przygotowywany jest on na podstawie uchwały Rady Gminy. W przypadku miast na prawach powiatu jest to uchwała Rady Miasta. Plan może także być tworzony przez władze wojewódzkie w przypadku, kiedy przeznaczenie terenu jest znaczące dla interesu województwa. Plan zagospodarowania przestrzeni jest prosty i skuteczny. Dzięki temu można dokładnie zaplanować, jak przebiegać będzie cały proces, a także uniknąć późniejszych problemów.
12:44, 28.09.2022
Drobne otarcia, zadrapania czy rany, które nie wymagają wizyty w szpitalu potrzebują gruntownej dezynfekcji. Odkażanie ran przyczynia się do zmniejszenia ryzyka zakażenia. Co stosować zamiast wody utlenionej, która w przypadku mniej inwazyjnych ran spowalnia gojenie?
13:58, 27.09.2022
Nikt już nie poddaje w wątpliwość tego, że social media zrewolucjonizowały nasze życie. Platformy takie, jak Facebook, Instagram, czy Tik Tok są potężnymi narzędziami. Korzystają z nich zarówno zwykli ludzie, jak i gwiazdy. Jednak nie tylko wstawianie fotek z różnych momentów jest siłą Instagrama. To także sposób na budowanie marki osobistej i dotarcie do wielu odbiorców. Nic więc dziwnego, że zakładając sobie taki cel chcesz szybko wypromować swoje konto i wpisać się w algorytm. Jak to zrobić?
13:43, 27.09.2022
Z ofert kredytu gotówkowego korzysta w ostatnim czasie nieco mniej osób, natomiast spadek zainteresowania jest niewielki, kiedy porównamy go choćby z tym, co dzieje się na rynku kredytów hipotecznych. Wniosek o kredyt gotówkowy nadal składa wiele osób, natomiast wszyscy szukają jak najtańszego rozwiązania.
10:33, 27.09.2022
W okresie łagodzenia wrzodów żołądka (wrzody żołądka) leczenie nie jest wymagane. Aby wyeliminować stan zapalny i łagodzić ból, można stosować antybiotyki o szerokim spektrum działania (amoksycylina, eritromicyna), leki przeciwzapalne niesteroidowe (diklofenak, ibuprofen), środki przeciwbólowe, leki przeciwwymiotne, leki rozkurczające.
09:12, 27.09.2022
Zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa pracownikom to jeden z podstawowych obowiązków każdego pracodawcy. Bezpieczeństwo w szczególności dotyczy środków ppoż., które zmniejszają ryzyko powstania pożaru, a w razie jego wystąpienia, szybko pozwalają się z nim uporać. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, w każdym budynku muszą znaleźć się urządzenia i środki gaśnicze. Tych do wyboru jest wiele. Co najlepsze możemy je dostosować do warunków budynku i jego wyposażenia. Dzisiejszy rynek oferuje nam nawet takie rozwiązania, dzięki którym skuteczna walka z ogniem nie przyczynia się do awarii maszyn i komputerów. Możliwości te zapewnia system gaszenia gazem. Czym jest i kiedy warto na niego postawić?
15:33, 26.09.2022
Decydując się na zakup nowego wyposażenia biura, chcemy zawsze sięgać po sprzęt, który, nawet gdy się zepsuje, będzie stosunkowo tani w serwisowaniu. Nie inaczej jest, gdy decydujemy się na zakup plotera, który ze względu na swoją popularność może być naprawdę drogi w utrzymaniu. Jak znaleźć sposób, aby wymiana podzespołów była możliwe najtańsza? Warto skorzystać z zamienników oraz alternatyw.
15:30, 26.09.2022
Rozważasz adopcję psa? Być może już masz upatrzonego czworonoga ze schroniska, ale nie wiesz jak przygotować dom na jego przybycie?
13:50, 26.09.2022
Nie tylko ważne jest zabezpieczenie wnętrza budynku drewnianego, ale również trzeba to zrobić na zewnętrz. Warto więc dowiedzieć się, w jaki sposób zapewnić należytą ochronę np. drewnianej elewacji! Z tego artykułu dowiesz się:
09:34, 26.09.2022
Uprawianie sportu i dbanie o swoje zdrowie to dwie rzeczy, które powinno się ze sobą łączyć. Sport pomaga utrzymać dobrą kondycję fizyczną i poprawia samopoczucie, a także pomaga zachować zdrowie. Dbanie o zdrowie to także dbanie o swoje ciało, a także o swoje umysły. Sport i zdrowie to dwie rzeczy, które powinny iść ze sobą w parze. Każdy sport ma swoje własne korzyści dla zdrowia, a także swoje wady. Niektóre sporty mogą być bardziej narażone na kontuzje niż inne. Dlatego też ważne jest, aby wybrać sport, który jest bezpieczny i który nie będzie się wiązał z żadnymi poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi.
14:20, 23.09.2022
Kupowanie używanych kasków ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Dla wielu osób używany kask nie jest niczym złym i traktowany jest jak inny ubiór garderoby, którym możemy kupić z drugiej ręki. Jednak przed dokonaniem takiego zakupu, powinniśmy kilka razy zastanowić się, jakie ryzyko wiąże się z kupieniem używanego kasku, tym bardziej od osoby, która jest nam kompletnie nieznana.
14:14, 23.09.2022
Dom szkieletowy to obecnie najczęściej wyszukiwane hasło w popularnej przeglądarce internetowej. Dlaczego? Co sprawia, że budownictwo w Polsce coraz bardziej stawia na zakup drewna konstrukcyjnego wysokiej jakości i realizację takiej inwestycji. Sprawdź w naszym artykule!
14:04, 23.09.2022
Pojawienie się na świecie nowego członka rodziny to niesamowita radość, ale i duża odpowiedzialność. Warto pomyśleć o zakupie wszystkich niezbędnych akcesoriów jeszcze przed porodem, aby od początku ułatwić sobie karmienie i pielęgnację maluszka. W które produkty należy wyposażyć się z odpowiednim wyprzedzeniem? Poznaj kilka praktycznych wskazówek, dzięki którym skompletowanie wyprawki dla niemowlaka będzie prostym zadaniem!
07:59, 23.09.2022
Psy są naszymi przyjaciółmi od lat. Ich dieta ma szeroki wpływ na zdrowie oraz ogólne samopoczucie. Niektóre rasy cierpią na niższą tolerancję poszczególnych produktów. Staramy się dbać, jak najlepiej o naszych czworonożnych przyjaciół, dlatego często zadajemy sobie pytania, w jaki sposób najlepiej je karmić? Wybierać karmę suchą, czy mokrą? W jaki sposób dostosować karmienie do wielkości naszego pupila? Czy wiek psa ma znaczenie, podczas wyboru diety?
14:42, 22.09.2022
Kominek kojarzy się z przytulnością, z ciepłem, niepowtarzalną atmosferą, ale również z trzaskającym za oknami mrozem, z zimą pełną śnieżnych zasp i wyjącym za oknami wichrem. Mimo łagodniejszych zim wciąż marzymy o tym rozwiązaniu, nieodmiennie wprawiającym w dobry nastrój. Dzisiaj jednak kominki mają znacznie szersze zastosowanie, o czym najlepiej świadczy ilość i różnorodność ofert. Jakie są więc nowoczesne kominki i gdzie się sprawdzą? 
REKLAMA