Zamknij

Łóżko domek klasyczne, piętrowe czy z biurkiem? Podpowiadamy!

22:05, 02.10.2023 ARTYKUŁ SPONSOROWANY Aktualizacja: 22:07, 02.10.2023

Łóżko to mebel, w którym dziecko odpoczywa, a czasem także się bawi. Wybór odpowiedniego łóżka dla dziecka jest ważnym elementem procesu aranżacji jego pokoju. Jednym z najbardziej popularnych modeli tego mebla jest łóżko domek, który przybiera trzy formy – klasyczną, piętrową i z biurkiem. Które z nich będzie najlepsze dla malca? Poznaj zalety każdego z wymienionych modeli i wybierz odpowiednie dla twojego dziecka!

Łóżko domek a wiek dziecka – jak wybrać?

Kiedy warto kupić łóżko domek dla dziecka? Wiek, w którym pociecha jest gotowa do spania w łóżku domku, zależy od wielu czynników, w tym od indywidualnych potrzeb i sprawności motorycznej dziecka.

W większości przypadków, maluchy w wieku około 2-3 lat są gotowe na przejście z łóżeczka dziecięcego do łóżka domku (na przykład łóżka z Interbeds). To czas, kiedy zaczynają wykazywać większą niezależność i samodzielność. Łóżko domek posiada schody, które prowadzą na wyższe piętro mebla? Dziecko powinno być w stanie bezpiecznie po nich wchodzić i schodzić, dopiero wtedy może bezpiecznie z niego korzystać.

Łóżka domki klasyczne dla najmłodszego dziecka

Łóżko domek w wersji klasycznej to sprawdzona opcja, która cieszy się dużą popularnością ze względu na swoją prostotę. Jest to rodzaj mebla, który od razu przyciąga uwagę swoją wyjątkową estetyką. Najważniejszymi elementami, które wyróżniają to łóżko, są jego ozdobne elementy, takie jak:

  • daszek,
  • dekoracyjne drzwi,
  • okienka.

Łóżko dziecięce domek jest odpowiednie dla młodszych dzieci i pozwoli dziecku przenieść się w świat niesamowitych przygód, gdy tylko użyją wyobraźni. Łóżka są zazwyczaj umieszczone na niskich nóżkach. Dzięki nim dostęp do łóżka jest łatwy i bezpieczny, nawet dla najmłodszych. Kup łóżko domek klasyczne, gdy szykujesz swoje dziecko na przejście z łóżeczka dziecięcego na większe.

Łóżka domki piętrowe – dla kogo?

Łóżka domki piętrowe to innowacyjne rozwiązania, które doskonale sprawdzą się w sytuacji, gdy w pomieszczeniu nie ma miejsca na dwa oddzielne łóżka. Łóżka nie tylko pozwalają na zaoszczędzenie cennej przestrzeni, ale także stwarzają niezwykłe możliwości zabawy i tworzenia wyjątkowej atmosfery w pokoju dziecięcym.

Łóżka domek piętrowe rozwijają także wyobraźnię i zdolności społeczne dzieci. Gdy rodzeństwo lub przyjaciele odwiedzają pokój, łóżko staje się miejscem do wspólnych przygód, umacniania więzi i nauki dzieci współpracy.

Pomimo że te meble często kojarzone są z dwoma miejscami do spania, są równie atrakcyjne i funkcjonalne dla jedynaka. Górna część łóżka domku to dobra przestrzeń do wypoczynku, podczas gdy dolna sprawdzi się jako miejsce do organizowania zabaw i gier. Poprzez dodanie kolorowych zasłon czy dodatkowym ozdób dopasujesz łóżko domek do preferencji dziecka.

Łóżka domek z biurkiem dla starszych dzieci

Łóżko domek z biurkiem to rozwiązanie polecane zwłaszcza dla starszych dzieci i nastolatków. Pełni podwójną rolę:

  • Miejsce do nauki — takie łóżko pomaga wyznaczyć strefę, która jest przeznaczona do nauki i wykonywania prac domowych.
  • Przestrzeń do zabawy i odpoczynku – dzieci uwielbiają swoje łóżka w kształcie domków, co zachęca je do rozwijania wyobraźni.
  • Oszczędność miejsca — łóżko domek z biurkiem pozwala zaoszczędzić przestrzeń, która byłaby potrzebna na oddzielne łóżko i biurko.

Wybór odpowiedniego łóżka w kształcie domku zależy przede wszystkim od wieku, potrzeb i preferencji dziecka. Łóżka domki klasyczne są idealne dla najmłodszych, piętrowe sprawdzi się w pokojach rodzeństwa, a modele z biurkiem to rozwiązanie dla starszych dzieci, które potrzebują miejsca do nauki i zabawy.

(ARTYKUŁ SPONSOROWANY)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%