Zamknij

Pompa ciepła MONOBLOK – ekologiczne ciepło dla domu

11:16, 17.05.2023 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:17, 17.05.2023

Pompy ciepła to rozwiązanie, które jest wybierane coraz powszechniej. Ich rola może być szeroka – od podgrzewania wody użytkowej lub basenowej aż po samodzielne ogrzewanie budynku. Połączenie pompy z instalacją fotowoltaiczną lub solarną sprawia, że zyskujesz praktycznie darmowe, a do tego ekologiczne źródło ciepła, które możesz wykorzystać na wiele sposobów. Do wyboru są pompy SPLIT lub MONOBLOK. Te drugie są częściej wybierane przede wszystkim ze względu na możliwość mniej skomplikowanego montażu i hermetyczność. Dlaczego warto zdecydować się na pompę MONOBLOK?

Czym jest pompa ciepła MONOBLOK?

Pompa ciepła MONOBLOK to ekologiczne i oszczędne w pracyźródło ciepła, które zapewni ogrzewanie domu, ale także jego chłodzenie latem i dodatkowo podgrzewanie wody użytkowej. Nadaje się doskonale do ogrzewania podłogowego i ściennego, jak również tradycyjnego grzejnikowego. Wówczas stosuje się ją samodzielnie w połączeniu z termomodernizacją budynku lub w układzie tzw. hybrydowym. Oznacza to współpracę z kotłem, który będzie spełniał rolę tzw. szczytowego źródła ciepła potrzebnego do pracy przy najniższych temperaturach zewnętrznych. Nowoczesne pompy ciepła MONOBLOK od Hewalex (sprawdź szczegóły tutaj: https://www.hewalex.pl/oferta/pompy-ciepla/do-ogrzewania-budynku/pompa-ciepla-monoblok/) to urządzenia w pełni ekologiczne – glikol został w nich zastąpiony wodą. Te urządzenia uzyskują najwyższe klasy efektywności nawet A+++.

MONOBLOK to nazwa, która wzięła się od budowy takiej pompy: stanowi ona jedno, hermetyczne urządzenie.. To oznacza że podczas montażu nie zachodzi potrzeba ingerowania w układ chłodniczy, co wymaga specjalistycznej wiedzy, narzędzi i uprawnień (F-Gaz).

Do najważniejszych zalet pompy MONOBLOK można zaliczyć przede wszystkim doskonały stosunek wydajności grzewczej do zużycia energii elektrycznej. Jeśli zasilisz ją instalacją fotowoltaiczną lub solarną – koszty będą wręcz znikome. Nowoczesne urządzenia Hewalex są doskonale zabezpieczone przed niskimi temperaturami, co zapewnia nieprzerwane działanie nawet w czasie sporych mrozów.

Jak wykorzystać pompę ciepła MONOBLOK?

Pompa typu MONOBLOK nadaje się do praktycznie każdego typu budynku. W przypadku większych potrzeb cieplnych w dużych obiektach np. usługowych, biurowych itp., można je łączyć w tzw. kaskady złożone z dwóch lub więcej urządzeń.

Dodatkową zaletą pompy tego typu jest aspekt ekologiczny: ciepło jest pozyskiwane z odnawialnych źródeł energii, a przy tym pompa nie emituje do środowiska żadnych szkodliwych substancji. Wybór urządzenia doskonałej jakości to również gwarancja wydajnej, nieprzerwanej pracy przez wiele lat.

(Artykuł sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%