Zamknij

Projekt „Z myślą o rodzinie. Z misją o przyszłości”

16:01, 30.12.2022 Materiały Partnera Aktualizacja: 17:35, 30.12.2022
Skomentuj

Fundacja Misji Obywatelskiej, dzięki wsparciu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej realizuje projekt pt. „Z myślą o rodzinie. Z misją o przyszłości”.

Projekt ma na celu kształtowanie i promocję postaw prorodzinnych opartych na trwałym małżeństwie kobiety i mężczyzny, wspieraniu małżeństwa jako najlepszego środowiska dla dorastania dzieci, przygotowanie par do radzenia sobie z trudnościami i konfliktami w życiu codziennym jak również wspieranie młodych ludzi w zakładaniu rodziny, a także przedstawienie funkcjonowania rodzin wielodzietnych. Mamy nadzieję, że ten projekt przyczyni się do kształtowania postaw prorodzinnych, budowania trwałych związków, wzmacniania więzi rodzinnych oraz pogłębiania relacji w polskich rodzinach.

Nadrzędną ideą, która towarzyszyła idei związanej z powstaniem tego projektu jest chęć promowania podstawowej komórki społecznej, którą bez wątpienia jest rodzina jako najstarsza, najpowszechniejsza forma życia społecznego oraz jako fundament rozwoju i wychowania człowieka. Jako Zespół Fundacji, mamy świadomość, że w dzisiejszych czasach kiedy coraz bardziej powszechne staje się odchodzenie od instytucji małżeństwa na rzecz konkubinatu, związków partnerskich oraz świadome i dobrowolne podejmowanie decyzji o bezdzietności, bardzo ważne stało się wzmacnianie pozycji rodziny jako nierozerwalnego związku kobiety i mężczyzny oraz promowanie posiadania potomstwa jako owocu miłości małżeńskiej.

Realizowane zadanie jest adresowane w szczególności do mieszkańców Nowego Sącza, powiatu nowosądeckiego, gorlickiego i limanowskiego.

W ramach projektu prowadzona jest kampania informacyjno-edukacyjna w zakresie promowania postaw prorodzinnych. Kampania skupia się przede wszystkim na instytucji narzeczeństwa, małżeństwa, ale także na rodzicielstwie i rodzinach wielodzietnych. W mediach społecznościowych Fundacji Misji Obywatelskiej sukcesywnie pojawiają się posty w tym zakresie. Projekt składa się również z artykułów specjalistycznych. Publikacje zostały przygotowane przez ekspertów posiadających wiedzę i doświadczenie w wskazanych tematach. Autorami publikacji są m.in. psychologowie, terapeuci, czy też pracownicy naukowi. Treści publikowane są na stronie internetowej Fundacji Misji Obywatelskiej. Z kolei wybrane artykuły można przeczytać także w lokalnych i regionalnych mediach. Projekt składa się również z wywiadów, których tematyka koncentruje się wokół zagadnień związanych z rodziną, małżeństwem, czy też rodzinami wielodzietnymi. Osobami, które udzielają wywiady są zarówno eksperci tj. psychologowie, pedagodzy, jak również małżeństwa, które pokazują świadectwo długoletniego związku opartego na wzajemnym szacunku, miłości do siebie i swoich dzieci. Spoiwem działań jest również opracowanie spotu promocyjnego realizowanego zadania.

Jako Fundacja, mamy świadomość, że w dzisiejszych czasach kiedy coraz bardziej powszechne staje się odchodzenie od instytucji małżeństwa, dlatego opracowaliśmy broszurę promującą rodzinę, jako podstawową komórkę życia społecznego, która jest fundamentem rozwoju i wychowania człowieka. Broszura jest dostępna na stronie internetowej Fundacji Misji Obywatelskiej.

Inwestycja w rodzinę to długofalowa inwestycja w Polskę – naszą najdroższą Ojczyznę.

Pielęgnowanie tradycyjnych wartości jakimi są małżeństwo, rodzicielstwo czy wielodzietność bez wątpienia przyczyni się do umacniania Polski jako kraju, który w pierwszej kolejności stawia na bezcenne wartości. Takim bezcennym autorytetem bez wątpienia jest rodzina. Wychodząc naprzeciw tym wyzwaniom, chcemy promować wartości, które dziś niestety odchodzą w zapomnienie, a które w istocie ukształtowały naszą tożsamość jako obywatela, ale i człowieka. Zapraszamy do zapoznania się z projektem i aktywnym partycypowaniu w nim.

Fundacja Misji Obywatelskiej powstała z inicjatywy grupy młodych osób mających na celu dobro i rozwój Ojczyzny. Działalność Fundacji opiera się na trzech zasadniczych filarach. Pierwszym filarem jest wymiar społeczny mający aktywizować grupy społeczne, w szczególności dzieci, młodzież, jak również seniorów. Drugim filarem jest działalność ekspercka w zakresie bezpieczeństwa, prawa, ekonomii i gospodarki. Z kolei trzeci filar ma wymiar strażniczy w zakresie budowania i prowadzenia mediów obywatelskich. Fundacja skupia swoje działania na terenie południowo-wschodniej Polski.

Projekt dofinansowany w konkursie Ministra Rodziny i Polityki Społecznej oraz Pełnomocnika Rządu do spraw Polityki Demograficznej – Po pierwsze Rodzina!

 

Zapraszamy do lektury cyklu artykułów

Zdrowie psychiczne dzieci dr Joanna Hałaj - psycholog, psychoterapeuta, nauczyciel akademicki. Prowadzi własną praktykę psychologiczną dzieci, młodzieży i dorosłych diagnozując zaburzenia psychosomatyczne. Jej zainteresowania naukowe skupiają się wokół psychologii klinicznej. Autorka kilkudziesięciu artykułów naukowych,  książek z zakresu psychologii oraz inicjatorka psychologicznych konferencji naukowych z cyklu: Psychologia-Medycyna-Duchowość, których celem jest szeroka psychoedukacja społeczeństwa

[ZT]13961[/ZT]

Pozytywne aspekty rodzin wielodzietnychdr Bernadeta Frysztak - doktor nauk humanistycznych, nauczyciel dyplomowany języka polskiego i wiedzy o kulturze, autorka wielu publikacji i artykułów o tematyce społecznej i historycznej. Za działalność w obszarze edukacji, polityki społecznej i rodzinnej otrzymała m.in. Medal "Wiernie i Wytrwale" przyznany przez PSONI, za wieloletnią, wytrwałą pracę dla dobra osób z niepełnosprawnościami oraz certyfikat i honorowy tytuł Amicus Familiae przyznany przez Wojewodę Podkarpackiego za aktywne działania z zakresu wsparcia i pomocy rodzinom.

[ZT]13962[/ZT]

Komunikacja w małżeństwie - Sylwia Henke - żona Damiana i mama trójki dzieci - Janka, Marysi i Nikodema. Zawodowo pracuje z narzeczonymi jako doradczyni życia rodzinnego. Ukończyła filologię polską, pedagogikę oraz nauki o rodzinie. Obecnie kształci się z zakresu profilaktyki przemocy seksualnej.

[ZT]13960[/ZT]

Depresja - ks. Nikodem Rybczyk - jest diecezjalnym duszpasterzem rodzin, a także psychologiem w diecezjalnej poradni do spraw uzależnień w Rzeszowie, ponadto posługuje jako delegat biskupa rzeszowskiego do spraw duszpasterstwa tradycji łacińskiej diecezji rzeszowskiej oraz jest Kierownikiem Diecezjalnego Studium Życia Rodzinnego.

[ZT]13963[/ZT]

Zachęcamy również do zapoznania się z broszurami:

Broszura o rodzinie

Broszura o rodzinie - część praktyczna

 

(Materiały Partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

PawelPawel

1 1

Tragedia…. 01:19, 31.12.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

bbcpolskabbcpolska

0 0

prezydent zawetował lex czarnek
tylko po to aby wprowadzić lgbt do szkół bez zgody rodziców
i nauczycieli
juz widze zadowolenie postepowych rodzin w Gorlickiem 22:03, 01.01.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%