Zamknij
REKLAMA

Miasto rozda roślinki za posprzątanie zanieczyszczonych miejsc!

14:18, 31.03.2022 | .
Skomentuj fot. Ilustracyjne / Pixabay
REKLAMA

Miasto rozda roślinki za posprzątanie zanieczyszczonych miejsc!

Już 1 kwietnia startują Gorlickie Dni Ziemi 2022. 

 

W tym roku obchodzimy je aż 3 tygodnie – od 1 do 22 kwietnia Co tym razem zaplanowaliśmy? Dla każdego chętnego coś ekologicznego! - Informuje Urząd Miasta zapraszając do udziału w akcji

Posprzątaj Nasze Miasto po zimie!

Widzisz zanieczyszczone miejsca na terenie Gorlic? Od 1 do 22 kwietnia 2022 r. możemy je wspólnie posprzątać!

Jeżeli nie możesz wziąć udziału w akcji, a znasz miejsce, które wymaga posprzątania, zgłoś je do nas! Skierujemy w te punkty grupy zainteresowane sprzątaniem.

Jak co roku, osoby zaangażowane w sprzątanie otrzymają od organizatorów ekologiczne podziękowanie za udział – roślinkę, którą będzie można odebrać od 12 do 22 kwietnia u Ekodoradcy (Ratusz Miejski, Segment B, pokój 7)

Co zrobić, by ją otrzymać?

Wystarczy, że zrobisz zdjęcie terenu przed, po lub w trakcie sprzątania i oznaczysz na Facebooku lub Instagramie fanpage Zielony Punkt oraz Empol – oddział Gorlice z hasztagami #posprzątajznamimałopolskę #sprzątaMYmałopolskę #sprzątaMYgorlice.

Chcesz posprzątać? Worki możesz odebrać w Urzędzie Miejskim – Segment B pok.7.

Pamiętaj, że zebrane odpady należy pozostawić przy najbliższym koszu lub wiacie śmietnikowej!

Marzysz o mieście żyjącym w zgodzie z przyrodą? Chciałbyś, aby Gorlice były Zielonym Miastem? Pokaż nam swoje pomysły!

W ramach Gorlickich Dni Ziemi 2022, miasto organizuje również konkurs artystyczny: ,,Zielone Gorlice – zrównoważone miasto w zgodzie z naturą”.

Prace można zgłaszać w dwóch kategoriach: plastycznej oraz literackiej. Wiek uczestników nieograniczony! Na wytwory wyobraźni Gorliczan organizatorzy czekają do 30 kwietnia 2022!

Regulamin dostępny jest poniżej.

Regulamin Konkursu ,,Zielone Gorlice – zrównoważone miasto w zgodzie z naturą” (pdf, 365 kb)

Więcej informacji znajduje się TUTAJ.

To takie proste, wystarczą chęci!

Źróło: UM Gorlice

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (4)

antyprlantyprl

12 5

Jaki piękny komunistyczny projekt. Płacimy podatki i robimy za parobków. Kto posprząta mój pokój też dam roślinkę. XD 20:20, 31.03.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AntykonfaAntykonfa

3 0

To się nazywało w czymie społecznym. Przy każdej takiej akcji wracałem do domu na bani, przyjaźniłem się ze wszystkimi sąsiadami i na osiedlu miałem porządeczek. Ty natomiast jesteś zakompleksionym trolem, który tylko narzeka zamiast ruszyć palcem. Widać że mamusia do dzisiaj kanapeczki ci robi, bo przecież tobie się należy. Niech ci stara sprząta pokój, pajacu. 14:59, 03.04.2022


A-linkaA-linka

2 8

Wychodząc naprzeciw propozycji Redakcji dot. wskazania miejsca wymagającego posprzątania, zgłaszam takie miejsce. To ulica Krakowska, a dokładniej odcinek wzdłuż muru cmentarnego, obsadzony tujami, pod którymi jest dosłownie śmietnik. Jakby tego było mało, teren za tujami służy niektórym za toaletę pod chmurką. Wydeptano tam nawet ścieżkę. Rosnące tam tuje wymagają też kosmetyki poprzez podcięcie dolnych gałęzi i uformowania.
Zgłaszałam kilka lat temu problem do UM, niestety otrzymałam odpowiedź, że to teren nie należący do miasta i nie obowiązuje ich reżim utrzymywania porządku.
To ulica, którą porusza się wiele osób w drodze na Osiedle Magdalena czy na cmentarz, a widok tak zaniedbanego pobocza nie wystawia najlepszej oceny gospodarzowi terenu. Więc jeśli będzie chęć posprzątania tego miejsca, byłoby to dobrym posunięciem..
22:18, 02.04.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Polka5oPolka5o

8 2

To nie gadaj tylko weź się za sprzątanie. 08:29, 03.04.2022


0%