[FOTORELACJANOWA]5216[/FOTORELACJANOWA]
[ZT]30543[/ZT]
Nadia Dusza jest uczennicą Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach, w roku szkolnym 2024/2025 rozpoczęła naukę w szkole II st., w klasie saksofonu mgr Krzysztofa Bagnickiego. W 2024 r. Nadia wzięła udział w szeregu konkursów i festiwali, gdzie uzyskała najwyższe miejsca w swoich kategoriach wiekowych: I miejsce w Międzynarodowym Konkursie dla Muzyków, Kompozytorów i Dyrygentów „Classical Music Stars", I miejsce na Concours International „NouvelesEtoilles” we Francji, I miejsce na II Ogólnopolskim Konkursie Instrumentalnym „VIRTUOSO!” w Toruniu; I miejsce na III Ogólnopolskim Konkursie Saksofonowym Uczniów Szkół Muzycznych I i II stopnia w Łodzi; zdobyła także I nagrodę na V Małopolskim Festiwalu Saksofonowym w Łososinie Dolnej oraz I miejsce w Gold International Classical Music Competition w Holandii.
Nadia wzięła także udział w licznych warsztatach muzycznych, kursach mistrzowskich, a także została zaproszona do udziału w 6th SaxEvent w Akademii Muzycznej im. L. J. Paderewskiego w Poznaniu, gdzie wystąpiła podczas koncertu „,Scena Młodych".
Członkini zespołu taneczno-teatralnego „Ergo" fireshow w Gorlickim Centrum Kultury w latach 2012-2019. Oliwia brała udział w wielu projektach tanecznych, m.in.: w 2016 roku uzyskała nagrodę specjalną dla teatru na 12. Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Młodzieży. Uczestniczka programu edukacji tanecznej zatytułowanego „MYŚLĄC... TANIEC”, realizowanego przez Gorlickie Centrum Kultury we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu „Myśl w Ruchu” edycja 2016.
Oliwia była częścią obsady tanecznej wielu spektakli między innymi: „Pas” realizowany w Gorlickim Centrum Kultury; „Ja jestem pamięcią” w ramach projektu „Odyseja Łemkowska. Objazd”; „Revolta” w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie; „Kryptonim 27”, „Preludium Słowiańskie”, „Amae" w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie i koncertów: „Być jak Czesław Niemen” w Teatrze Polskim w Warszawie, „Zakochany Mickiewicz” w TVP, koncercie Piosenki Literackiej w Opolu „Świat słowami malowany”; „Kolektywy" w Europejskim Stadionie Kultury; Expo w Dubaju; koncercie z okazji 30-lecia Polsatu; koncercie na Europejskim Stadionie Kultury, a także w teledyskach i utworach wielu znanych artystów polskich – Kayah, Olgi Szomońskiej, Bartosza Poryczko, Agnieszki Zaryan, Macieja Balcara, Mateusza Ziótko, Igora Herbuta, Natalii Kukulskiej, Piotra Cugowskiego, Golec uOrkiestry, Katarzyny Dąbrowskiej, Olgi Bończyk, Elżbiety Romanowskiej, Krzysztofa Szczepaniaka, Anny Rusowicz, Julii Belei, Maryli Rodowicz, Piotra Cugowskiego.
Oliwia brała także udział w wielu innych przedsięwzięciach – m.in. Art Color Ballet, czy otwarciu Igrzysk Olimpijskich w Krakowie w 2023 r. Była także częścią teledysku jako obsada taneczna ANAVADA & Art Color Ballet - The River w 2021 r.
Gorliczanin, społecznik, przewodnik i organizator turystyki, w tym górskiej, były sędzia narciarski, lekkiej atletyki i pływania, miłośnik gór i gry w szachy. Człowiek „legenda" Gorlickiego Oddziału PTTK, do którego należy od 1961 r., znana twarz gorlickiej społeczności. W czasie swojej 63-letniej działalności pełnił szereg funkcji: prezesa, skarbnika, członka zarządu Oddziału, a przez wiele lat Prezesa Kota nr 5 przy FM „Glinik” S.A. – obecnie „Kornuty". W Komisji Turystyki Górskiej znakarz szlaków turystycznych PTTK. Zorganizował niezliczoną liczbę wycieczek górskich, turystyczno-krajoznawczych, rajdów, biesiad czy imprez integracyjnych. Zapoznawał kolejne pokolenia z Beskidem Niskim, Sądeckim czy Śląskim, jesienią każdego roku z Bieszczadami. Organizator wycieczek w Pieniny i Polskie Tatry.
Od 1996 r. tańczy w Regionalnym Zespole Tanecznym „Pogórzanie", w Gorlickiej Radzie Seniorów jest członkiem od dwóch kadencji. Realizując swoją kolejną życiową pasję, w każdą środę uczy seniorów gry w szachy. Uchwałą Zarządu Polskiego Związku Szachowego w 2005 r. otrzymał Złotą Honorową Odznakę Polskiego Związku Szachowego.
Ukończył Edukację Artystyczną na Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Od 2002 roku prowadzi działalność studyjną oraz projektową, a od 2007 roku pracuje w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach jako instruktor plastyki. W ramach prowadzonych zajęć z zakresu sztuk wizualnych rozwija umiejętności dzieci i młodzieży w dziedzinie twórczości artystycznej. Prace jego wychowanków nagradzane są w najważniejszych konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich i wojewódzkich. Osiągnięcia jego podopiecznych są nie tylko dowodem zaangażowania w pracę z młodzieżą, ale także wspaniałą formą promocji miasta i regionu. Od 15 lat jest także koordynatorem konkursu fotograficznego „Osobliwości ziemi gorlickiej".
Halina Trybus od wielu lat działa społecznie w Towarzystwie Przyjaciół Dzieci oraz Hufcu Związku Harcerstwa Polskiego w Gorlicach. Jej największym sukcesem w działalności w TPD jest zorganizowanie z jej inicjatywy od 2013 r. Zlotów Szkolnych Kół TPD „Wśród Przyjaciół”. Biorą w nich udział prezesi szkolnych klubów Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z reprezentacjami uczniów z gorlickich Miejskich Zespołów Szkół i z Placówki Wsparcia Dziennego TPD. Nadrzędnym celem zlotów była integracja Szkolnych Klubów TPD i wymiana doświadczeń. Tematyka każdego kolejnego zlotu była ściśle związana z przeszłością i dniem dzisiejszym naszego Miasta. Halina Trybus popularyzowała wśród uczestników wiedzę o historii Gorlic oraz przybliżała sylwetki zasłużonych dla miasta postaci. Organizowała wędrówki ulicami Gorlic, przybliżała uczestnikom ciekawe miejsca na terenie miasta.
Autor ambitnego projektu „Korona Europy dla Miasta Gorlice”, którego celem jest zdobycie 40 najwyższych szczytów każdego europejskiego państwa. W trakcie tej wyjątkowej przygody towarzyszy mu flaga Miasta Światła, która promuje jego rodzinne miasto podczas międzynarodowych górskich wędrówek. Swoją wyprawę rozpoczął w lipcu.
Góry są jego pasją od ponad 15 lat. To tam odnajduje wolność, regeneruje siły i czerpie inspirację z piękna otaczającej przyrody. Jego miłość do trekkingu zaowocowała zdobyciem wielu odznak turystycznych, które stanowią symbol uznania dla jego zaangażowania i wytrwałości.
Jego projekt „Korona Europy dla Miasta Gorlice” to nie tylko wyzwanie sportowe, ale także inspiracja dla wszystkich miłośników gór i podróży.
Flex Band to zespół muzyczny działający przy Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Gorlicach, prowadzony przez Rafała Pajora, nauczyciela tej placówki. Zespół skupia młodych artystów oraz nauczycieli, którzy z pasją łączą różnorodne style muzyczne – od jazzu, przez muzykę rozrywkową, filmową oraz klasyczną.
Flex Band ma na swoim koncie występy podczas ważnych lokalnych wydarzeń, takich jak Finał Wielkiej Orkiestra Świątecznej Pomocy w Gorlicach (2024) czy Spotkanie Noworoczne (2023), a ich orkiestrowe aranżacje zyskały ogromne uznanie publiczności.
Zespół jest wizytówką ZPSM w Gorlicach, prezentując wysoki poziom muzyczny i zaangażowanie młodych talentów. Każdy ich występ to mieszanka profesjonalizmu, świeżości i pasji, która na długo pozostaje w pamięci słuchaczy.
Promotor lokalnej historii i kultury, ambasador Miasta Światła. Twórca i administrator niezwykle popularnego profilu na Facebooku Stare GORLICE, który śledzi już ponad 10 tysięcy osób oraz dynamicznie rozwijającej się grupy Nasze Gorlice, liczącej aż 17,7 tysiąca członków.
Profile te to wyjątkowe miejsce w przestrzeni internetowej, które łączy pasjonatów historii, fotografii i miłośników Gorlic i ziemi gorlickiej. To swego rodzaju archiwum zdjęć – zarówno z minionych lat, jak i współczesnych – przestrzeń do dzielenia się historiami i informacjami, inspiracjami do odkrywania lokalnych zabytków, atrakcji i dziedzictwa kulturowego.
Działania te mają realny wpływ na promocję miasta Gorlice, jego unikalnych zabytków i urokliwych zakątków, jednocześnie budując silne więzi w lokalnej społeczności. Stare GORLICE to więcej niż internetowy projekt – to miejsce spotkań, wspomnień i aktywnej troski o lokalne dziedzictwo.
Stowarzyszenie Ponad Ograniczeniami aktywnie działa w Gorlicach, podejmując inicjatywy, które wzmacniają więzi społeczne i budują pozytywny wizerunek miasta. Jednym z flagowych przedsięwzięć organizacji jest coroczny „Tydzień Pozytywnych Inicjatyw", którego odbyło się już 11. edycji. Akcja ta promuje wartości takie jak miłość, dobroć, uczciwość, szacunek, współczucie oraz życie wolne od uzależnień, inspirując mieszkańców do działania na rzecz lokalnej społeczności.
Tydzień Pozytywnych Inicjatyw stał się wizytówką Gorlic, ukazującą, że miasto jest pełne ludzi chętnych do niesienia pomocy. W ramach tygodnia organizowane są liczne działania wspierające potrzebujących, promujące zdrowy styl życia oraz wzmacniające postawy altruistyczne i odpowiedzialność za lokalną społeczność. Projekty realizowane przez Stowarzyszenie kształtują solidarność, podkreślają znaczenie bezinteresownej pomocy i tworzą przestrzeń do budowy silnych więzi między ludźmi.
Pasjonat filatelistyki, który z oddaniem łączy swoje zamiłowanie do znaczków pocztowych z propagowaniem historii i tradycji Gorlic. Jego działalność w tej dziedzinie przyniosła liczne korzyści dla lokalnej społeczności oraz wzbudziła uznanie w środowisku filatelistycznym.
W 2024 r. roku Jan Stasiowski zorganizował dwie znaczące wystawy filatelistyczne. Pierwsza z nich, poświęcona 160. rocznicy urodzin Władysława Długosza – pioniera nafciarstwa i wielkiego patrioty, przypominała o jego wkładzie w rozwój przemysłu naftowego. Kolejna wystawa była dedykowana 170. rocznicy zapalenia w Gorlicach pierwszej ulicznej lampy naftowej, symbolu przełomowego znaczenia miasta dla przemysłu naftowego. Ważnym elementem jego działań była także wystawa zorganizowana w związku z obchodami Roku Ignacego Łukasiewicza (2022 r.), upamiętniająca 200. rocznicę urodzin wynalazcy. Z jego inicjatywy wydane zostały także okolicznościowe pocztówki, które towarzyszyły tym wydarzeniom i stały się popularnym elementem obchodów i cennym upominkiem dla kolekcjonerów oraz miłośników historii.
Entuzjasta sportów rowerowych, który swoją pasję przekuwa w działania na rzecz lokalnej społeczności. Jego zaangażowanie i organizacyjne umiejętności zaowocowały przygotowaniem dwóch edycji zawodów sportowych „Pompuj a dojedziesz” na gorlickim pumptracku. Wydarzenie to przyciągnęło wielu uczestników i widzów, a dzięki profesjonalnej organizacji zyskało duże uznanie zarówno wśród zawodników, jak i lokalnych mieszkańców.
Zawody nie tylko promowały aktywny tryb życia i jazdę na rowerze, ale również przyczyniły się do popularyzacji sportów rowerowych w regionie oraz właściwego wykorzystania miejskiej infrastruktury rowerowej. Inicjatywy te znacząco wpłynęły na rozwój kultury rowerowej w mieście, stając się inspiracją dla innych miłośników sportu i rekreacji na dwóch kółkach. W swojej działalności łączy pasję, profesjonalizm i troskę o rozwój lokalnej społeczności, promując jednocześnie Gorlice w środowisku rowerowym.
Stowarzyszenie Beskid z Jankiem to organizacja, która z pasją i zaangażowaniem działa na rzecz promocji walorów turystycznych i historycznych Beskidu Niskiego, ze szczególnym uwzględnieniem Beskidu Gorlickiego oraz miasta Gorlice. Aktywnie promuje region poprzez organizację wycieczek krajoznawczych, wydarzeń edukacyjnych i turystycznych. Dzięki ich działalności w 2024 roku Muzeum Regionalne PTTK w Gorlicach i samo Miasto Światła odwiedziło ponad tysiąc osób, w tym turyści z całej Polski, czy kuracjusze przebywający w pobliskich uzdrowiskach. Działanie Stowarzyszenia znacząco wpływają na popularyzację lokalnego dziedzictwa, w tym trudnej historii pierwszej wojny światowej i Bitwy pod Gorlicami, a także wielokulturowości regionu. „Beskid z Jankiem” nie tylko przyciąga turystów do Gorlic i okolic, ale także dba o zachowanie i popularyzację lokalnej historii, organizując wydarzenia, które łączą edukację z aktywnym wypoczynkiem. To niezastąpiony ambasador Gorlic i Beskidu Niskiego!
Projekt malarski skierowany był do trzech grup wiekowych. Zajęcia odbywały się w Muzeum „Dwory Karwacjanów i Gładyszów" w Gorlicach oraz w Gorlickim Centrum Kultury w lipcu i sierpniu. Uczestnikami zajęć były dzieci od 4 roku życia, młodzież oraz dorośli. W projekcie udział wzięło 96 uczestników!
Zwieńczeniem zajęć był wernisaż prac malarskich w Galerii Sztuki Dwór Karwacjanów w Gorlicach, który odbył się 30 sierpnia 2024 roku.
Prezentacja prac „Małej Malarni” oraz „Malarii” towarzyszyły uroczystemu otwarciu wystawy Olgi Boznańskiej ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie.
Ekspozycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem gorliczan oraz przyjezdnych gości.
Projekt koordynował i zrealizował instruktor ds. plastyki z Gorlickiego Centrum Kultury Tomasz Tajak.
Monika Wacek to doświadczona instruktorka tańca, która z pasją i zaangażowaniem prowadzi zajęcia w Młodzieżowym Domu Kultury w Gorlicach. Specjalizuje się w takich stylach jak taniec nowoczesny, hip-hop, funky oraz breakdance, kształcąc młodych tancerzy na różnych poziomach zaawansowania. Ukończyła studia na kierunku pedagogika w zakresie animacji społeczno-kulturalnej – choreografia tańca, w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze. Nieustannie doskonali swoje umiejętności, uczestnicząc w szkoleniach i warsztatach prowadzonych przez uznanych choreografów z Polski i zagranicy. Miała okazję uczyć się od takich mistrzów jak Anthony Kaye (Anglia), Kelechi Onyelle (Niemcy), Gabriel Francisco (USA), Moncell Duran (USA), Kimberley Taylor (Anglia), czy Tonny Touch (USA).
Jest certyfikowaną instruktorką m.in. Dance Selections Academy i Egurrola Dance Studio, co potwierdza jej wszechstronność i profesjonalizm. Największą jej pasją jest hip-hop w jego różnorodnych odmianach, co widać w energii i dynamice, które wprowadza do swoich zajęć. Prowadzone przez nią grupy i zespoły taneczne odnoszą liczne sukcesy w konkursach tanecznych na szczeblu lokalnym, regionalnym i ogólnopolskim, skutecznie promując Gorlice jako miejsce pełne młodych talentów. Monika Wacek to nie tylko instruktorka, ale także inspirująca mentorka, która motywuje swoich podopiecznych do przekraczania własnych granic, rozwijania talentów i realizowania pasji poprzez taniec.
Zespół Sacrament, założony w 1988 roku w Gorlicach, był pionierem ciężkiego, ale melodyjnego brzmienia w regionie. Choć w swojej początkowej działalności koncertował i uczestniczył w licznych przeglądach, grupa wkrótce zawiesiła swoją działalność. Jednak w 2023 roku, po ponad trzech dekadach, muzycy powrócili na scenę, przygotowując się do występu podczas WOŚP. Ich dynamiczny heavy metalowy koncert z miejsca porwał publiczność i otworzył nowy rozdział w historii zespołu.
Po fantastycznym powrocie, Sacrament zagrał na prestiżowych wydarzeniach, takich jak Dni Gorlic 2024 z udziałem Titusa z Acid Drinkers, Moto Rock Festiwal, Rock Staw Festival, Wiosna Motocyklowa w Nowym Sączu, METAL VULTURE 6, czy w warszawskim klubie Progresja jako gość specjalny zespołu CETI i Grzegorza Kupczyka.
Sacrament nie tylko koncertuje, ale także odnosi sukcesy na polskich listach muzycznych. W tym roku na TOP 50 POLISH CLASSIC HEAVY METAL & HARD ROCK zajęli zaszczytne 1. miejsce, co podkreśla ich znaczenie na krajowej scenie heavy metalu.
Obecnie grupę tworzą: Robert Bugno (wokal), Łukasz Liana (gitara). Sławomir Litwa (gitara), Piotr Piszczel (gitara), Sebastian Smołkowicz (perkusja).
Zawodnik crossmintona, zdobywca podwójnego złota (indywidualnie i w deblu) w CROSSMINTON EUROPEAN CHAMPIONSHIP 2024 (Węgry). Złote medale (indywidualne) wywalczył także w Crossminton Slovak Open 2024 (Słowacja) oraz w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski 2024 (Warszawa).
Zawodnik crossmintona, złoty i srebrny medalista w CROSSMINTON EUROPEAN CHAMPIONSHIP 2024 (Węgry) w deblu i kat. indywidualnej, srebrny medalista w 14. ICO Crossminton Slovak Open 2024 oraz zdobywca 1. miejsca w Gorlickiej Lidze Seniorów. Organizator i sędzia wielu dyscyplin sportowych.
Zawodnik niezrzeszony, złoty medalista w VI Mistrzostwach Polski w Martwym Ciągu Raw.
Zawodnik i trener Stowarzyszenia „Maraton” Gorlice, od kilku lat prezentujący wysoką formę biegową, regularnie zdobywający czołowe lokaty na zawodach sportowych. Specjalizuje się w dystansach średnich w biegach ulicznych i przełajowych. Największym osiągnięciem zawodnika jest tegoroczne Mistrzostwo Małopolski w Biegach Przełajowych oraz udział w Mistrzostwach Polski. Na swoim koncie ma także złoty medal w Biegu Tropem Wilczym w Bibicach, srebrny medal w XXI Biegu Memoriałowym im. Księdza Józefa Kurzei oraz złoty medal w Gorlickim Biegu Powstania Warszawskiego 2024.
Zawodnik formalnie niezrzeszony w żadnym klubie sportowym, promujący miasto Gorlice w zawodach krajowych. Do jego osiągnięć należy złoty medal w trójboju siłowym w pucharze debiutantów w Jaworznie w kategorii do lat 16.
Zawodnik Klubu Kolarskiego „Grupetto” Gorlice. W 2024 r. zdobył: 3. miejsce w Półmaratonie Zamczyska Trail, 3. miejsce w zawodach Horsky Beh Bardejov oraz 1. miejsce w Beh(u) na Mincol. Na swoim koncie posiada także 2. miejsce w zwodach Perły Małopolski w Wapiennem, a także 9. lokatę w Mistrzostwach Polski Skyrunning w Zakopanem.
Zawodnik Klubu Kolarskiego Grupetto Gorlice. Rok 2024 zakończył z trzema złotymi medalami, które zdobył zwyciężając Triatlon Rzeszów, Triatlon Sokoła oraz na Triathlon Głogowski im. Aleksandra Ładosia.
Kapitan gorlickiej drużyny koszykówki seniorów, która w sezonie 2023/2024 wygrała Ligę Małopolsko-Świętokrzyską i awansowała do turnieju finałowego o wejście do 2 Ligi Mężczyzn. W obecnym sezonie zespół plasuje się na 1. miejscu po pierwszej rundzie rozgrywek, a dzięki Dariuszowi Oczkowiczowi, koszykówka w Gorlicach odzyskuję dawną świetność.
Zawodnik Gorlickiego Klubu Sportów Walki, w 2024 r. zdobył 1. miejsce w Grand Prix Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu, a także 1. i 2. miejsce w Pucharze Polski w Koninie (w kategorii białe pasy oraz w kategorii seniorzy).
Zawodnik Gorlickiego Klubu Sportów Walki, złoty medalista w Grand Prix w Brazylijskim Jiu-Jitsu (kategoria Master 4 Brązowe Pasy), a w kategorii Open awansował do 1/8 finału.
Trener w Gorlickim Klubie Sportów Walki, jego podopieczni w 2024 r. zdobyli medale na arenie międzynarodowej: 3 miejsce Puchar Świata (Vitalik Nasalskiy) oraz 3 miejsce w Mistrzostwa Polski (Maksymilian Tajak). Grupa sportowa prowadzona przez trenera zdobywa liczne medale na Małopolskich Ligach kickboxingu w Krakowie i Grybowie. Tomasz Mordarski angażuje się w sport niepełnosprawnych, prowadząc dwóch aktywnie walczących zawodników paraboxingu. W ubiegłym roku przeprowadził największy w Polsce egzamin Polskiego Związku Kickboxingu na stopnie (pasy) w kickboxingu. Dzięki jego działaniom Gorlicki Klub Sportów Walki stał się największym wielosekcyjnym Klubem Spotów walki w okolicy, gdzie mieszkańcy w każdym wieku, mogą trenować oraz startować w zawodach BOKS, Jiu-Jitsu, Kickboxing, MMA.
Główny trener Sekcji Jiu-Jitsu w Gorlickim Klubie Sportów Walki, ale także aktywnie startujący zawodnik. W sezonie 2024 wywalczył dwa medale (złoty i srebrny) w najmocniejszej kategorii czarnych pasów w Grand Prix Polski w Brazylijskim Jiu-Jitsu:
Wyniki sportowe jego podopiecznych to ogromny sukces trenerski – szczególnie wysokie osiągnięcia sportowe Jana Bracha, Arkadiusza Trajdosa, Pauliny Mordarskiej oraz całej sekcji dziecięcej (6-12 lat). Podopieczni Marcina Grzeszczuka, choć są dopiero na początku sportowej przygody, zdobywają mnóstwo medali na Małopolskich Ligach Jiu-Jitsu.
Zawodnik Gorlickiego Klubu Sportów Walki, który mimo kontuzji zdobył w 2024 r. brązowy medal w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu. Ubiegłoroczny podwójny Mistrz Polski i medalista Pucharu Świata 2023 r.
Zawodnik Gorlickiego Klubu Sportów Walki, brązowy medalista Pucharu Świata w Kicboxingu w kategorii junior.
Trener w Międzyszkolnym Klubie Narciarskim w Gorlicach, zajmuje się szkoleniem najmłodszych zawodników. Efektem jego pracy jest popularyzacja sportów zimowych wśród dzieci oraz wsparcie w uzyskiwaniu przez nich tytułów instruktorów narciarstwa. Podopieczni Pana Rafała zdobywają wysokie miejsca w zawodach wojewódzkich oraz krajowych.
Współorganizator prawie wszystkich imprez sportowych organizowanych przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorlicach. Pełnił obowiązki sekretarza biura zawodów w czasie Otwartych Mistrzostw Gorlic w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn, spikera ligowych zawodów siatkówki i koszykówki oraz sędziego.
[FOTORELACJA]5216[/FOTORELACJA]
afdam117:05, 11.01.2025
Jak to jest ? Nie mogę tego zrozumieć. W jednym miejscu czytam, że: "wypełniona po brzegi sala zobaczyła też na wielkim ekranie jak zmieniło się miasto na przestrzeni 10 lat odkąd stery burmistrza przejął Rafał Kukla", a zaraz obok w innym: "Gorlice wymierają! Szokujące statystyki za 2024 rok". Nasuwają się pytania: w jakim kierunku miasto się zmienia i dla kogo? Chyba nie dla gorliczan, bo oni są znacznie redukowani. Dla imigrantów? Dla Żymian? Chciałbym znać odpowiedź na te pytania
Uwaga! Przerwa w dostawie wody dla całego miasta i okol
Jo się zskłopciół łół łół strzelułem z armaty kupa na 2 metry
Przelew
00:33, 2025-05-20
Seria oszustw w Gorlicach. Mieszkańcy stracili tysiące
Kupa na gembe trzaska on jest wstręt mordę ma jak wlot powietrza w Warszawie m 20
Kula
00:27, 2025-05-20
Seria oszustw w Gorlicach. Mieszkańcy stracili tysiące
tak będzie z Czaskiem pieniądze rozda po rodzinie i parti i będziesz robił kolejne 10 lat żeby mieć na pizzę i 40 letnie audi
Do trzaska
00:26, 2025-05-20
Seria oszustw w Gorlicach. Mieszkańcy stracili tysiące
Wszędzie tak jest prawie wielkie ło ło ze kradną wszędzie szefa okrado pracownik bo godo ze tak trzeba dzieci rodziców bo im cza ma picie w rodzinie wydzierają majątki jeden drugiemu to łopcy dopiero rypie bieda jest parówki drogie Ukraińcy przyjeżdżają bo obżdzony twój czask ich wpuszczo z tą ruda pała to co chcesz niedługo ci nastają na łeb a polcjia skorumpowana przez Trzaska !!!!! Powie ze nic się nie stało. A hahahhahaha
Ło ło
00:23, 2025-05-20