Radni przyjęli uchwałę podnoszącą opłaty za wykonanie piwniczek pod grobowce na gorlickim cmentarzu komunalnym. Za projektem uchwały głosowało czternastu z dwudziestu obecnych na sesji radnych.
Miejski Zakład Usług Komunalnych w Gorlicach zwrócił się do Rady Miasta Gorlice z prośbą o podwyższenie cen za usługi wykonania piwniczek pod grobowce. Jest to podyktowane wzrostem kosztów pracy oraz materiałów budowlanych.
Proponowane ceny zwiększone zostaną średnio o 300 zł, czyli o około 10 procent w stosunku do poprzedniego cennika. Ostatnia uchwała w tym zakresie została podjęta w kwietniu 2023 roku i ona również wiązała się z podniesieniem cen.
Aktualny cennik prezentuje się następująco:
1. Za usługę wykonania piwniczki pod grobowiec zajmujący jedno pole (na 2 trumny): 2900,00 zł.
2. Za usługę wykonania piwniczki pod grobowiec pogłębiony zajmujący jedno pole (na 3 trumny): 3100,00 zł
3. Za usługę wykonania piwniczki pod grobowiec zajmujący 2 pola (na 4 trumny): 4000,00 zł
4. Za usługę wykonania piwniczki pod urnę lub grób dziecka: 1500,00 zł.
Za przyjęciem projektu uchwały dotyczącego zmian w cenniku za korzystanie z cmentarza komunalnego było 14 radnych, a sześciu (z Prawa i Sprawiedliwości) było przeciwnych podniesieniu opłat, jeden radny był nieobecny na sesji.
::news{"type":"see-also","item":"24392"}
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Hiena 13:47, 02.07.2024
Chyba został podniesiony zasiłek pogrzebowy to i miejsca muszą zdrożeć co by rodzina robiła z pieniędzmi trzeba zabrać wszystko
Hiena215:57, 02.07.2024
Nic dodać ,nic ująć
A18:29, 02.07.2024
A tamte pajace z Warszawy na wiejskiej co rządzą upadła polska ile płacą stare dziady nic nie warci
ALE UŚMIECHAJMY SIĘ 19:32, 02.07.2024
drożyzna i drożyzna...pięknie jest! :)
ps. :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Kolejna awaria sieci wodociągowej! Przerwa w dostawie w
Miasto braki wody ,nie dość że deszcze omijają miasto to jeszcze co chwila awaria wody , osoby które przez to tracą powinny pisać pozwy o odszkodowanie za przerwy w pracy i straty
Ja
15:54, 2026-06-23
Kolejna awaria sieci wodociągowej! Przerwa w dostawie w
Zgadzam się z powyższym stwierdzeniem o wyłączeniu komentarzy lub weryfikacji ich przed dodaniem. Są osoby, które notorycznie dodają mnóstwo komentarzy poniżej jakiegokolwiek poziomu. Dajcie im możliwość komentowania na stronie portalu na Facebooku bez anonima to na pewno nie będzie spamu :)
do TH
15:40, 2026-06-23
Kolejna awaria sieci wodociągowej! Przerwa w dostawie w
Poziom komentarzy pod artykułami na gorlice24 sięga dna. Admin powinien rozważyć całkowite wyłączenie możliwości komentowania, tak jak to zrobiły inne poważne portale regionalne (sądeczanin, krosno112 itp.). Wstyd ja czytają to ludzie z zewnątrz. To ma być portal informacyjny a nie giełda wypocin wiejskich filozofów.
TH
15:15, 2026-06-23
Kolejna awaria sieci wodociągowej! Przerwa w dostawie w
Ake ktoś sie udział na kebaby a nowy zaraz sie otworzy w miejsce dawnej Stokrotki Zaś jeśli chodzi o sanepid to pewnie maja zniżki promocje układy tam same grube baby z kartą dużej rodziny pracują
Betti
13:54, 2026-06-23