Wiadomości z regionu

Zamknij
Zobacz!

Nowy cennik na cmentarzu komunalnym. Z roku na rok coraz drożej

. 10:26, 02.07.2024 Aktualizacja: 14:55, 26.10.2025
4 Nowy cennik na cmentarzu komunalnym. Z roku na rok coraz drożej fot. Piotr Boczoń / Gorlice24

Radni przyjęli uchwałę podnoszącą opłaty za wykonanie piwniczek pod grobowce na gorlickim cmentarzu komunalnym. Za projektem uchwały głosowało czternastu z dwudziestu obecnych na sesji radnych.
 

Miejski Zakład Usług Komunalnych w Gorlicach zwrócił się do Rady Miasta Gorlice z prośbą o podwyższenie cen za usługi wykonania piwniczek pod grobowce. Jest to podyktowane wzrostem kosztów pracy oraz materiałów budowlanych.

Proponowane ceny zwiększone zostaną średnio o 300 zł, czyli o około 10 procent w stosunku do poprzedniego cennika. Ostatnia uchwała w tym zakresie została podjęta w kwietniu 2023 roku i ona również wiązała się z podniesieniem cen. 

Aktualny cennik prezentuje się następująco:

1. Za usługę wykonania piwniczki pod grobowiec zajmujący jedno pole (na 2 trumny): 2900,00 zł.

2. Za usługę wykonania piwniczki pod grobowiec pogłębiony zajmujący jedno pole (na 3 trumny): 3100,00 zł

3. Za usługę wykonania piwniczki pod grobowiec zajmujący 2 pola (na 4 trumny): 4000,00 zł

4. Za usługę wykonania piwniczki pod urnę lub grób dziecka: 1500,00 zł.

Za przyjęciem projektu uchwały dotyczącego zmian w cenniku za korzystanie z cmentarza komunalnego było 14 radnych, a sześciu (z Prawa i Sprawiedliwości) było przeciwnych podniesieniu opłat, jeden radny był nieobecny na sesji.

::news{"type":"see-also","item":"24392"}

::addons{"type":"facebook-encouragement"}

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (4)

Hiena Hiena

14 1

Chyba został podniesiony zasiłek pogrzebowy to i miejsca muszą zdrożeć co by rodzina robiła z pieniędzmi trzeba zabrać wszystko

13:47, 02.07.2024
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

Hiena2Hiena2

5 0

Nic dodać ,nic ująć

15:57, 02.07.2024

 A A

2 1

A tamte pajace z Warszawy na wiejskiej co rządzą upadła polska ile płacą stare dziady nic nie warci

18:29, 02.07.2024
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

ALE UŚMIECHAJMY SIĘ ALE UŚMIECHAJMY SIĘ

5 0

drożyzna i drożyzna...pięknie jest! :)

ps. :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

19:32, 02.07.2024
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%