Wiadomości z regionu

Zamknij
Zobacz!

Gorlice. Wielkie zwolnienia grupowe na Fabryce Maszyn. Wiemy, ile osób straci pracę

red. 09:37, 24.06.2026 Aktualizacja: 11:34, 24.06.2026
14 Gorlice. Wielkie zwolnienia grupowe na Fabryce. Wiemy, ile osób straci pracę fot. Piotr Boczoń / Gorlice24

W dziale mechanicznym gorlickiego oddziału spółki FAMUR Glinik planowane są zwolnienia grupowe obejmujące blisko 200 pracowników. Trwają rozmowy ze związkami zawodowymi.


::addons{"type":"we-were-first"}


Nieoficjalne informacje o grupowych zwolnienia krążyły od wczoraj, a dzisiaj potwierdziliśmy je w Starostwie Powiatowym w Gorlicach: do urzędu wpłynęło pismo od Grupy Famur dotyczące zamiaru przeprowadzenia redukcji zatrudnienia w gorlickim oddziale.

W najbliższych dniach mają odbyć się rozmowy między pracodawcą a związkami zawodowymi, które będą dotyczyć warunków oraz skali planowanych zwolnień. To kluczowy etap procedury zwolnień grupowych.

Jeśli do zwolnień grupowych dojdzie, to byłaby to jedna z największych tego typu operacji w regionie w ostatnich latach, co może mieć istotny wpływ na lokalny rynek pracy w powiecie gorlickim.

Sytuacja jest monitorowana przez samorządowców z naszego powiatu, a instytucje publiczne już teraz przygotowują działania osłonowe dla osób, które mogą stracić zatrudnienie.

Na ten moment nie są znane szczegółowe terminy zwolnień, kluczowe znaczenie będą miały rozmowy ze związkami zawodowymi oraz dalsze decyzje spółki.

Sprawa pozostaje rozwojowa. 


::addons{"type":"facebook-encouragement"}

::addons{"type":"we-were-first"}

 

(red.)
Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (14)

OloOlo

1 23

No i dobrze

10:29, 24.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

robolrobol

10 0

Nie dobrze tylko kolejne galerie powstają a firmy się zwijają

10:43, 24.06.2026

UśmiechniętyUśmiechnięty

12 3

Teraz zwolnienia a nie tak dawno były informację że mają produkować jakies elementy uzbrojenia?? z wspaniałego safe, o co tu chodzi???!!!

10:45, 24.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

HmmHmm

10 0

Chodziło o Kuźnię, która nie należy do Famuru.

10:54, 24.06.2026

HmmHmm

0 1

Pierwsza napi

10:49, 24.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

MiroMiro

18 8

Głosujecie dalej na Her Tuska to za niedługo w tym kraju będziecie jak niewolnicy, a wasze dzieci i wnuki będą w szkole tylko po niemiecku mówić

10:51, 24.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:2
Odpowiedz

..........

7 9

Idź się leczyć chłopie, co ma Tusk do firmy Famur, czy to jego działalność? Czy on sam osobiście podpisuje zwolnienia pracowników? Zastanów się zanimn coś powiesz!

11:16, 24.06.2026

PamiętliwyPamiętliwy

1 0

Przypomnij sobie : za czyich rządów sprowadzano do Polski setki tysięcy obcokrajowców do pracy, kto handlował wizami. Czy to nie było za rządu Kaczyńskiego i jego "tłustych kotów" ?

12:01, 24.06.2026

NIKINIKI

8 2

Automatyzacja sprawia, że komputery i sztuczna inteligencja zastępują człowieka.
Takie są prawa rynku i gospodarki.
Sami na siebie ludzie kręcą bat .Najpierw pracują na systemami informatycznym a potem ci sami informatycy tracą pracę bo zastępuje ich komputery.

11:00, 24.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pytanie Pytanie

8 0

😁 oj coś czuję że powstanie dużo psich fryzjerów w mieście... Górnikom i stoczniowcom też taki zawód proponowali... Ciekawe ile odprawy wypłaca...

11:08, 24.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:1
Odpowiedz

kriskris

1 0

17.0000zł jak górnikom🤣.Uśmiechnięta Polska🙂.To jest dramat!!!

11:57, 24.06.2026

HansHans

7 1

A teraz zapraszam na szparagi.

11:24, 24.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

GhostRiderGhostRider

1 0

"...Uśmiechnijcie się brygada! Heeeeej! Co tacy smutni jesteście?..." 🤠

11:50, 24.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz

kriskris

1 0

Nie o take Polske - kiedyś powiedział Wałęsa (Bolek).

12:01, 24.06.2026
Wyświetl odpowiedzi:0
Odpowiedz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%