Zamknij

Dziś Tłusty Czwartek! Ile zjedliście już pączków? [ANKIETA]

Piotr Boczoń Piotr Boczoń 09:25, 08.02.2024 . Aktualizacja: 09:58, 08.02.2024
Skomentuj Fot. Gorlice24.pl Fot. Gorlice24.pl

Pączkami w Polsce objadamy się od XVI wieku. Wówczas to swój początek zyskała tradycja, a związana była z chęcią najedzenia się do syta tłustymi potrawami przez cały ostatni tydzień do rozpoczęcia 40-dniowego Wielkiego Postu.

Tygodniowa tradycja została ostatecznie skrócona do jednego dnia. Jeszcze do niedawna pączki przeważnie były przygotowane samodzielnie w domu. Ich przygotowywaniem zajmowały się najczęściej nasze babcie (oczywiście wciąż są osoby, które je smażą). Obecnie jednak już coraz rzadziej przygotowujemy je osobiście, a częściej wybieramy te ze sklepu lub piekarni.

Pączek jednak pączkowi nierówny. Oczywiście można kupić pączki za kilkadziesiąt groszy w marketach, te jednak wbrew pozorom często nie mają wiele wspólnego z tradycyjnym wyrobem z ciasta drożdżowego. Za te, przygotowane w tradycyjny sposób trzeba wydać kilka razy więcej, czyli od dwóch do nawet 8 złotych. Jedni więc wybierają karton pączków 'marketowych', inni wolą jednego przygotowanego w tradycyjny sposób.

Wszystkim Naszym Czytelnikom życzymy smacznego pączusia!

A Wy ile pączków już zjedliście? Dajcie znać w ankiecie!

Ile zjadłeś pączków w Tłusty czwartek?

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej:
jeden 14%
dwa 20%
trzy 16%
cztery lub więcej 36%
żadnego 14%

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(5)

JAJA

5 3

Jak można kupować pączki po 0,40gr z marketu i to po kilka pudelek ?????to totalny syf 10:12, 08.02.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

KażdyKażdy

8 1

Myślę że pączki nie powinny tworzyć między nami podziałów, jeden woli ten marketowy za 30gr/szt a inny zapłaci za dobrego pączka 15/20zł/szt. Każdy ma wybór i robi tak jak mu pasuje i smakuje 😊
Ja wybieram tę drugą wersję, zjadam dwa ale te z cukierni 😊
Dobrego dnia, pełnego serdeczności i uśmiechu ❤️ 10:33, 08.02.2024

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

dziki dziki

1 1

Nikt podziału nie robi a się martwi zdrowiem lokalnej społeczności. Ten pączek nawet za 1 zł to czysta chemia a co dopiero za 50 gr. Jakość dziś kosztuje.

Liczę ze lokalne pierkanie nie oszukują klientów i nie trują ich chemią. 11:29, 08.02.2024


Genowefa PigwaGenowefa Pigwa

0 3

Bez kozery powiem pincet! 12:07, 08.02.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


0%