Zamknij

Wiertmet awansuje dalej!

15:33, 09.05.2017 J.R
Skomentuj

Od 5 do 7 maja w ośmiu miastach w Polsce odbywały się 1/16 finałów Mistrzostw Polski młodzików w piłce ręcznej.  W rywalizacji uczestniczyły 32 zespoły, które podzielone zostały na 8 grup – po 4 zespoły w każdej grupie. W grupach z kolei rozgrywano mecze „każdy z każdym”. Po dwa najlepsze zespoły z każdej z grup awansowały do dalszej fazy (1/8) Mistrzostw Polski.

Piłkarze ręczni Wiertmetu Libusza rywalizowali w mocno obsadzonej grupie w Puławach (woj. lubelskie). W pierwszym dniu eliminacji zmierzyli się z zespołem KS Vive Tauron Kielce. W tej konfrontacji nieznacznie lepsi okazali się mistrzowie województwa świętokrzyskiego, którzy dopiero w końcówce meczu odskoczyli naszym zawodnikom. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 29:23 na korzyść Vive Kielce. W drugim dniu zmagań Wiertmetowcy podjęli gospodarza imprezy, drużynę UKS Bursa Puławy. Pierwsza połowa była bardzo emocjonująca gdyż gra toczyła się bramka za bramkę. Na początku drugiej połowy Libuszanie wypracowali bezpieczną przewagę, której nie oddali już do końca. Mecz zakończył się wynikiem 23:18 na korzyść Wiertmetu. Trzeci dzień zmagań był bardzo ważny ze względu na ostateczny układ tabeli. Podopieczni Fabiana Szarowicza chcąc awansować dalej nie mogli pozwolić sobie na przegraną. I nie pozwolili. Pokonując zespół MKS Wieluń (32:26) zapewnili sobie udział w kolejnej fazie Mistrzostw!

Libuszanie są już w gronie 16 najlepszych drużyn w Polsce. Kolejne zmagania odbędą się w dniach 19-21 maja 2017 w Głogowie (woj. dolnośląskie).

Zespół w Puławach dzielnie dopingiem wspierali Prezes UKS Wiertmet – Iwona Rudek, Dyrektor ZSP Libusza – Aleksander Kalisz oraz kibice.

Zespół Wiertmetu wystąpił w składzie: Krystian Bieniek, Tomek Szychta, Norbert Trzaskoś, Mateusz Grzegorczyk, Damian Klocek, Kasper Kosiba, Kacper Tokarz, Marcin Król, Maciek Mendowski, Artur Gogola, Kacper Fik, Kacper Czech, Kacper Miśkowiec, Rafał Szarowicz, Klaudiusz Dyląg. Trenerem zespołu jest Fabian Szarowicz.