W ostatnich dniach w całym kraju jest głośno o sprawie prezydenta i wiceprezydenta Nowego Sącza. Niedawno zostali zatrzymani przez CBA, po przesłuchaniu zostali zwolnieni do domu, kilka dni później zapadła o zawieszeniu ich urzędniczej działalności i otrzymali zakaz wstępu do Urzędu. W czwartek wojewoda zdecydował kto pokieruje dalej miastem.
Prokuratura Europejska zawiesiła we wtorek w obowiązkach służbowych prezydenta Nowego Sącza Ludomira Handzla i jego zastępcę Artura Bochenka. Wobec podejrzanych zastosowano poręczenie majątkowe, mają też zakaz wstępu na teren urzędu miasta.
- przekazała w minionych dniach Prokuratura Europejska
Śledztwo dotyczy nieprawidłowości przy przetargu na organizację kursów i warsztatów w ramach projektu „Rozwój Centrum Kompetencji Zawodowych w Nowym Sączu”. Jak przekazało TVP3 według ustaleń śledczych, w 2024 roku urzędnicy mieli ujawnić istotne informacje jednemu z oferentów, co mogło doprowadzić do wyrządzenia szkody w wysokości ponad 600 tys. euro.
W związku z zawieszeniem w czynnościach służbowych głowy Nowego Sącza, Przewodniczący Rady Miasta miał 48 godzin na skierowanie wniosku do wojewody o wskazanie osoby, która dalej pokieruje miastem.
Premier wyznaczy osobę, która tymczasowo pokieruje Nowym Sączem, do wojewody małopolskiego wpłynął już wniosek w tej sprawie od przewodniczącego Rady Miasta
– poinformował urząd wojewódzki
Wczoraj wojewoda podjął decyzję i wskazał kto dalej pokieruje miastem. Jednak, nie będzie to komisarz, a osoba wyznaczona do pełnienia funkcji prezydenta miasta tymczasowo przez okres zawieszenia Ludomira Handzla.
Zdecydowałem, że pani wiceprezydent Bożena Borkowska czasowo przejmie zadania prezydenta miasta
- przekazał wojewoda małopolski Krzysztof Klęczar.
Nie mówimy tutaj o komisarzu, lecz o osobie, która tymczasowo będzie wykonywać zadania prezydenta. Po skompletowaniu dokumentów wniosek o wyznaczenie pani wiceprezydent Bożeny Borkowskiej niezwłocznie skierujemy do MSWiA
- wyjaśnił.
Otrzymałem potwierdzenie, że ciągłość pracy samorządu i urzędu jest w pełni zachowana, decyzje są na bieżąco podejmowane, a sprawy mieszkańców otoczone właściwą opieką
- dodał Klęczar.
::news{"type":"see-also","item":"38447"}
::news{"type":"see-also","item":"38444"}
::news{"type":"see-also","item":"38449"}
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Mieszkańcy ocenią komunikację miejską w Gorlicach. Rusz
Więcej przystanków na ŁOKIETKA ! W Austrii autobusy jeżdżą nie pod takie góreczki i dają radę. Można puścić je odwrotnie przez Pocieszkę w dół i zrobić więcej przystanków. Koniecznie przy Działkach !!!
Łookietek
10:12, 2026-05-21
Areszt dla 25-latka z Gorlic. Śledczy zabezpieczyli nar
A na Komendzie kiedy będzie porządek ? Wszyscy wiedzą o CIOCI i jej mężu i nic nie robicie u siebie. Nikt wam już nie wierzy.
Wojna i pokój
09:57, 2026-05-21
Rewitalizacja 3 Maja w Gorlicach. Kiedy ruszą prace w c
Jak komus sie mowi ze Gorlice leza przy drodze Krajowej lub drogach Wojewodzkich, to ludzie robia sobie w oczy kpiny i pytaja sie, czy w ogole widzialem te drogi? i bym sie nie osmieszal ! Bo na tych drogach to ciezko zawrocic nawet rowerem.
Gorliczan,
07:17, 2026-05-21
Walczymy o defibrylatory! Zagłosuj na swoją gminę
NIECH MI KTOŚ POWIE ILE JEST JUŻ TYCH defibrylatorów W CAŁYM POWIECIE ,GMINACH GORLICKICH I ILE RAZY ZOSTAŁ CHODZI JEDEN UŻYTY ?
SZYM
06:58, 2026-05-21
4 0
W Nowym Sączu załatwić coś, to jest najtrudniej w Polsce!
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz