Zamknij

Szaleńcza jazda 25-latka zakończona olbrzymim mandatem i utratą prawka

12:01, 02.02.2024 . Aktualizacja: 12:01, 02.02.2024
Skomentuj fot. KMP w Nowym Sączu fot. KMP w Nowym Sączu

Patrol grupy SPEED zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę volkswagena, który jechał 125 km/h jedną z miejskich ulic w Nowym Sączu. Za przekroczenie prędkości o 75 km/h w obszarze zabudowanym, policjanci zatrzymali 25-latkowi prawo jazdy, a także nałożyli na niego wysoki mandat i punkty karne.


Pod koniec stycznia policjanci sądeckiej grupy SPEED zauważyli osobowego volkswagena, który – pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych – poruszał się z dużą prędkością.

W związku z tym, że wideorejestrator wskazał 125 km/h, co oznacza, że kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 75 km/h, mundurowi zatrzymali go do kontroli drogowej.

Za popełnione wykroczenie policjanci nałożyli na 25-letniego mieszkańca powiatu nowosądeckiego mandat w wysokości 2,5 tys. złotych i 15 punktów karnych. Zatrzymali również mężczyźnie prawo jazdy na trzy miesiące.

Dodatkowo okazało się, że 25-latek ma już na swoim koncie inne punkty karne i popełniając to wykroczenie, przekroczył limit 24 punktów. W związku z tym zostanie skierowany na badanie psychologiczne oraz egzamin teoretyczny i praktyczny sprawdzający jego kwalifikacje.

Warto dodać, że jest to taki sam egzamin, jak dla kandydatów ubiegających się o prawo jazdy. W przypadku niezaliczenia obu części, traci się uprawnienia do kierowania pojazdem i należy przejść całą procedurę ubiegania się o prawo jazdy od początku, włącznie z kursem.


Źródło info: KMP w Nowym Sączu

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

Stan Stan

4 0

Zabrać na trzy lata prawo jazdy spotem ponowny egza 18:10, 02.02.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

tirtir

2 1

każdy kierowca powinien przechodzić badania psychologiczne przed przystąpieniem na kurs prawa jazdy a potem instruktor powinien decydować czy kursant nadaje się do egzaminu czy może jeszcze poćwiczyć by nie kozaczyć na drodze.
16:48, 03.02.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%