Zamknij

Podkarpacie: starsza kobieta spłonęła w pożarze domu

09:20, 27.11.2023 PAP Aktualizacja: 10:10, 27.11.2023
Skomentuj Zdj. ilustracyjne / pixabay Zdj. ilustracyjne / pixabay

Zgłoszenie o pożarze drewnianego domu wpłynęło do służb około godziny 4.30. "Strażacy weszli do środka i wynieśli z płonącego domu kobietę. Niestety, nie udało się uratować jej życia" - poinformował bryg. Marcin Betleja, rzecznik komendanta wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie.

Do tragicznego pożaru doszło w poniedziałek nad ranem w miejscowości Manasterz (woj. podkarpackie). W ogniu zginęła około 90-letnia kobieta.

Pożar gasiło 5 zastępów straży pożarnej z powiatu przeworskiego. Przyczyny pojawienia się ognia są nieznane.

W tym roku podkarpaccy strażacy wyjeżdżali już do bisko 1160 pożarów w domach i mieszkaniach. W ogniu zginęło 16 osób, a 74 zostały ranne.

Jak przekazał bryg. Marcin Betleja, najczęstszymi przyczynami tego typu pożarów jest nieostrożność osób dorosłych podczas rozpalania ognia w urządzeniach służących do ogrzewania domów i mieszkań, pożary sadz w kominach oraz niesprawne urządzenia grzewcze. "Apelujemy o rozwagę. Poprośmy kominiarza, żeby sprawdził przewody kominowe, wyczyścił je z sadzy, sprawdźmy urządzenia grzewcze, które będą nam służyć przez całą zimę" - dodał rzecznik podkarpackich strażaków. (PAP)

autorka: Agnieszka Lipska

al/ mark/

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%