Zamknij

Wakacje we wrześniu? Warto

08:51, 12.09.2023 Aktualizacja: 08:51, 12.09.2023

Kiedy najlepiej pojechać nad polskie morze? Na pewno nie w lipcu czy sierpniu. Plaże zatłoczone niczym egipskie kurorty, paragony grozy i kapryśna pogoda. Wizyta w okresie wakacyjnym może odstraszyć od wizyty nad Bałtykiem na długie lata. Nadmorskie miejscowości tymczasem mają wiele do zaoferowania. Odkrywać ich urok można planując wakacje we wrześniu.

Wciąż ciepłe, stosunkowe długie dni i mniejsza liczba turystów. To tylko niektóre z powodów, by urlop zaplanować we wrześniu. Wybierając miejsce wypoczynku, wielu rozważa Morze Bałtyckie. Miłośnicy opalania mogą obawiać się zachmurzenia i niskich temperatur. Warunki pogodowe potrafią jednak zepsuć wypoczynek o każdej roku. Miłośnicy upałów od lat mają jednak powody do zadowolenia również we wrześniu i mogą planować długie godziny opalania na plaży.

Urlop? Wrzesień proszę! 

Co roku w wielu zarezerwowanie najlepszego momentu na urlop jest przedmiotem rywalizacji między pracownikami. Firmy nie mogą pozwolić, aby cała załoga wykorzystała dni wolne w lipcu i sierpniu. W wielu branżach mogłoby to doprowadzić do paraliżu. Na wzięcie urlopu w wakacje często nie mogą liczyć osoby pracujące w branżach związanych z obsługą turystów: biur podróży, gastronomii, muzeów. Rozwiązaniem dla nich będzie zaplanowanie urlopu na wrzesień. Wyjście z inicjatywą i zgłoszenie chęci wzięcia wolnego poza sezonem, na pewno zostanie dobrze odebrane w gronie współpracowników, zwłaszcza tych mających dzieci w wieku szkolnym. Sprawdź oferty noclegów na wczasowo.pl

A po opalaniu czas na spacery 

No dobrze, ale co jeśli okres wakacji przypadnie na nieco chłodniejsze dni. Czy to oznacza konieczność spędzenia całych dni w pensjonacie? Na szczęście nie. Nadmorskie miejscowości oferują wiele atrakcji, z których można korzystać niezależnie od temperatury na zewnątrz. Spacer po plaży to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu w każdym miesiącu. Poza sezonem nie będą one zatłoczone, wiele nadmorskich miejscowości ma mniej niż tysiąc stałych mieszkańców. Słynąca z malowniczych wydm wieś Pogorzelica (e-wczasy.pl/noclegi/pogorzelica )liczy niewiele ponad stu mieszkańców! Znajdująca się w niej plaża doskonale nada się do oglądania wschodów i zachodów słońca.

Oszczędzanie podczas wakacji 

Tygodniowe wakacje z całą rodziną mogą stanowić poważne obciążenie dla domowego budżetu. Szukając oszczędności tym bardziej, warto rozważyć wrzesień jako dobry moment na wypoczynek. To dobra opcja zwłaszcza dla rodzin z małymi dziećmi. Te wciąż nie muszą zaczynać lekcji w szkole, więc nic nie stoi na przeszkodzie skorzystaniu z niższych cen w większości pensjonatów. We wrześniu spacerując w nadmorskich kurortach, od razu da się dostrzec o wiele mniejszą liczbę straganów. Mniej pokus może oznaczać ulgę dla portfeli mniej asertywnych rodziców.

Przyroda i historia dla spragnionych atrakcji 

Niższe ceny w pensjonatach sprawiają, że wrzesień może być dobrym momentem na spontaniczną, kilkudniową wycieczkę nad morze. Takie rozwiązanie na pewno przypadnie do gustu osobom, które kiedyś odwiedziły nadbałtyckie miejscowości, ale chcą wrócić i odkryć ich mniej oczywiste atrakcje. Poza plażami rejon ten ma jeszcze wiele do zaoferowania. W okolicy Ustronia Morskiego znajduje się najstarszy dąb w Polsce – Bolesław. Osiemsetletnie drzewo na pewno zainteresuje nie tylko zagorzałych miłośników dendrologii. Ci, którzy wolą zabytki również znajdą coś dla siebie. W pobliżu Ustronia znajdą schrony z czasów PRL-u.

Wakacje we wrześniu wcale nie oznaczają nudy. Nad morzem wciąż można korzystać z wielu atrakcji. Niezależnie od pogody o każdej porze roku mają one wiele do zaoferowania. Wystarczy wybrać jedną z miejscowości na bazę wypadową i można zacząć planować idealny urlop.

(Artykuł promocyjny)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%