Szkolny Klub Debat Oksfordzkich „Verbum” działający przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Marcina Kromera w Gorlicach zorganizował debatę uczniowską na temat: „Sztuka w XX wieku zawsze wspierała władzę”.
Wydarzenie odbyło się w formacie debaty oksfordzkiej, który promuje kulturę dialogu, jasność argumentacji oraz szacunek dla odmiennych poglądów.
W debacie wzięli udział uczniowie szkoły, którzy – podzieleni na stronę propozycji i opozycji – zaprezentowali swoje stanowiska, starając się przekonać publiczność i sędziów do swoich racji.
Nad prawidłowym przebiegiem spotkania czuwał moderator oraz jury, oceniające nie tylko siłę argumentów, ale także sposób ich prezentacji i przestrzeganie zasad debaty oksfordzkiej.
Spotkanie było okazją do rozwijania umiejętności retorycznych, krytycznego myślenia oraz pracy zespołowej. Debata wzbudziła zainteresowanie zarówno wśród uczestników, jak i publiczności.
Działalność Klubu „Verbum” stanowi istotny element życia intelektualnego szkoły i cieszy się rosnącym zainteresowaniem młodzieży.
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"5757"}
::news{"type":"see-also","item":"34118"}
::addons{"type":"facebook-encouragement"}
Burmistrz rozkłada ręce ws. stacji paliw. „Nie możemy t
I bardzo dobrze. Jeszcze postawić zakaz skrętu do Marysieńki i Go Parku od strony szpitala bo ślepi kierofcy nie widzą znaków nakazu jazdy na wprost.
Kjerofca
20:24, 2026-05-21
Burmistrz rozkłada ręce ws. stacji paliw. „Nie możemy t
Na 10 aut na dzien to szkoda zamieszanie robić
Sisi
20:20, 2026-05-21
Burmistrz rozkłada ręce ws. stacji paliw. „Nie możemy t
Wytarczy zrobic zakaz wjazdu, tak samo jak na Kosciuszki na osiedlu i bedzie skutecnie i Bezpiecznie.
Mieszkaniec,
20:16, 2026-05-21
Płaca minimalna 2027. Rząd pokazał nową kwotę
Kazy jest twoim wrogiem kto cie w Gorlicach zatrudnia i cie wykorzystuje, wiec niech mu dopiernicza bo warto!
Mieszkaniec,
20:13, 2026-05-21
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz