Gorlicki ratusz pięknieje! Prace przybierają na tempie i choć do ich zakończenia jeszcze daleka droga, to zmiany są dostrzegalne na pierwszy rzut oka. Sami zobaczcie!
Trwa gruntowna termomodernizacja gorlickiego magistratu i przylegającego do niego budynku wygaszonej przed laty szkoły Dwójki, gdzie już teraz mieszczą się ratuszowe wydziały. Budynki zostaną docieplone, wymienione będą okna i drzwi, powstanie nowa instalacja centralnego ogrzewania. Również wizualny wygląd ratusza zostanie mocno odświeżony.
Pierwsze prace rozpoczęły się na dziedzińcu, o czym pisaliśmy na początku października:
::news{"type":"see-also","item":"13167"}
Wiadomo, że elewacja budynku będzie utrzymana w beżach i szarościach, a parter ratusza będzie w nieco innym kolorze niż piętra.
Dotychczas czerwony dach jest systematycznie demontowany, a w miejscu starej blachy jest zakładana tzw. blacha rąbek. Ta jest w zupełnie innym kolorze – wkrótce całe pokrycie dachu Urzędu Miejskiego w Gorlicach będzie grafitowe.
Ratuszowi przywrócony zostanie dawny wygląd jeszcze sprzed remontu w latach 90. Chcemy także podświetlić tarcze zegara z wszystkich czterech stron, tak by był on dobrze widoczny o każdej porze dnia i nocy
– komentuje Łukasz Bałajewicz, zastępca burmistrza Gorlic.
Zanim ratuszowa wieżyczka została zasłonięta, niczym londyński Big Ben, czujne oczy gorliczan zauważyły okucia z blachy – to pierwszy etap prac zmierzających do przywrócenia pierwotnych boni. Zobaczcie to na filmie:
::addons{"type":"youtube","url":"https://youtu.be/vWWh88r2I-w"}
Niedługo roboty przeniosą się również na ulicę Mickiewicza, co wiąże się z czasowymi utrudnieniami w ruchu samochodów i pieszych.
Na chodniku od strony ratusza ustawione zostaną rusztowania, co sprawi, że ruch pieszych odbywać się będzie tylko po jednej stronie ulicy. Konsekwencją zwężenia jezdni będzie czasowa likwidacja parkingu, po którym odbywać się będzie ruch samochodów.
Zmiana organizacji ruchu nastąpi 8 grudnia br. (czwartek).
::photoreport{"type":"check-for-article","item":"1971"}
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
W Ropie już był ;)
Ja
16:33, 2026-05-21
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
Olkusz ,Gorlice i Wadowice były robione zdjęcia w kwietniu 2026 roku. Oficjalnie pisze na ich stronie google szukać na hanogrogram.wiec już nie będzie jeździć po Gorlicach .więc spóźniony artykuł chyba jest .
Darek ( Panki grać..
15:57, 2026-05-21
Miejcie oczy dookoła głowy. Google Street View wraca do
Jak zwykle zadziala ale jak antyreklama i przeniesie odwrotne skutki.
Ekspert
15:48, 2026-05-21
Mieszkańcy ocenią komunikację miejską w Gorlicach. Rusz
Niektórym rajcom miejskim nie udalo się W latach 90-tych zaorać MZK Dzisiaj to publiczny przewoźnik wykonujący usługi na terenie miasta i gmin na dobrym poziomie taborem nowoczesnym i bezpiecznym Tak trzymać!!
Observet
13:58, 2026-05-21
8 3
Ciekawe skąd Halabala wziął na to pieniążki
3 0
Rużowy
0 0
Idealny kolor dla wlodarza.
7 1
Beże tak ale nie szarości!!!! Jedna smutna pływalnia wystarczy
2 0
Smutny widok, brak drzew, zieleni. Za dużo betonu...
0 0
No fajnie. Ciekawi mnie czy pracownicy obcej narodowości mają pozwolenie na pobyt i pracę w Polsce.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu gorlice24.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz