Zamknij
REKLAMA
Zdj.ilustracyjne:pexels/EVG Kowalievska/pixabay/krzys16

Moda podczas Wszystkich Świętych. Jakich stylizacji unikać?

Paulina Zielińska Paulina Zielińska 10.00, 30.10.2022

Moda podczas Wszystkich Świętych. Jakich stylizacji unikać?

Wielkimi krokami zbliża się dzień Wszystkich Świętych, a wraz z nim kontrowersyjny temat mody na cmentarzach.

1 listopada to dzień, w którym odwiedzamy groby naszych zmarłych bliskich. Święto jest szczególną okazją do tego, aby w gronie rodziny wspominać tych, których odeszli z naszego świata. Niestety co roku wiele osób decydując się na niestosowny ubiór, myli cmentarz z wybiegiem mody.

Pomimo, iż święto obchodzone jest z pełną powagą, nie brakuje osób, które dzień ten wykorzystują do pokazania się w najmodniejszych często wręcz ordynarnych stylizacjach..

Jak uniknąć modowej wpadki podczas Wszystkich Świętych? Jakich strojów lepiej unikać, a jakie będą odpowiednie? Przedstawiamy kilka zasad, które pomogą dostosować nasz ubiór do tej szczególnej okazji.

Zdj.ilustracyjne:pixabay/summa

Komfort zawsze na pierwszym miejscu

Wybierając naszą stylizację przede wszystkim powinniśmy skupić się na wygodzie. Pamiętajmy, że na cmentarzach często spędzamy całe godziny. Wysokie szpilki, zbyt krótka sukienka, lub spódniczka mogą naprawdę uprzykrzyć życie. Dotarcie do niektórych grobów często sprawia nam wiele trudu, zatem ubiór nie powinien w żaden sposób ograniczać naszych ruchów.

Ubiór na cebulkę

Pogoda w dniu Wszystkich Świętych potrafi nas zaskoczyć. Chłodny porywisty wiatr lub deszcz to typowe cechy jesiennej pogody. Planując naszą stylizację, warto zatem pomyśleć o tzw. ubiorze na cebulkę. Ciepły sweter, płaszcz, grube rajstopy lub jeansy sprawią, że pogoda nie będzie nam straszna. Pamiętajmy, aby wybierać ubrania wełniane lub bawełniane, pomijając te nie trzymające ciepła, a więc uszyte z poliestru czy akrylu. 

Elegancja w dniu święta

Komfort i ciepło to nie wszystko. Bardzo istotne jest, aby nasza stylizacja w dzień święta była elegancka i schludna. Sportowe dresy lub brudne ubrania nie są mile widziane. Zadbajmy o to, aby nasz ubiór był schludny, i oddawał powagę tak ważnego dnia.

Odłóżmy wyraziste, odblaskowe kolory

Dzień 1 listopada to czas przemyśleń oraz melancholii, w dniu tym powinniśmy postawić na stonowane, delikatne kolory. Kolorowe, przyciągające uwagę stylizacje nie są zatem odpowiednie. Najlepszym wyborem są odcienie beżu, brązu, szarości lub klasyczna czerń. 


komentarz (1)

obserwatorobserwator

16 1

Ach te ludziska tylko jeden dzien w roku pamietaja o bliskich a caly rok groby stoja opuszczone rewia mody trwa co roku pokaz sie a zastaw sie co by miec bardziej wystrojony grob od somsiada 15:34, 30.10.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%