Zamknij
REKLAMA

LIVE! X Sesja Rady Powiatu Gorlickiegov

10:11, 26.09.2019 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Przewodniczący Rady Powiatu Gorlickiego Mirosław Waląg zwołuje X sesję Rady  Powiatu Gorlickiego, która odbędzie się 26 września 2019 r. o godz.: 10.00 w sali 104 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gorlicach przy ul. Bieckiej 3.

Porządek obrad:
1. Otwarcie posiedzenia. 
2. Przedstawienie przez Zarząd Powiatu Informacji o przebiegu wykonania Budżetu Powiatu Gorlickiego za I półrocze 2019 r.
3. Omówienie Informacji o kształtowaniu się Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Gorlickiego oraz realizacji przedsięwzięć wieloletnich.
4. Przedstawienie przez Zarząd Powiatu Informacji o przebiegu wykonania planów finansowych:
     - samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej
     - instytucji kultury za I półrocze 2019 r.
5. Sprawozdania z działań podejmowanych przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie na terenie Powiatu Gorlickiego za 2018 r.
6. Wystąpienie przedstawiciela Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska dotyczące zmian organizacyjnych w WIOŚ oraz wybranych zagadnień z zakresu ochrony środowiska na terenie Powiatu Gorlickiego.
7. Informacja na temat realizacji zadań statutowych przez Wydział Ochrony Środowiska.
8. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół ponadpodstawowych oraz publicznych szkół specjalnych mających siedzibę na obszarze Powiatu Gorlickiego.
9. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wynajem nieruchomości (dot. pomieszczeń w Zespole Szkół Ekonomicznych w Gorlicach z przeznaczeniem na prowadzenie stołówki).
10. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przekazanie nieruchomości w formie darowizny (dot. nieodpłatnego przekazania działki położonej w Bodakach na rzecz Gminy Sękowa oraz nieodpłatnego przekazanie działek położonych w Wołowcu na rzecz Gminy Sękowa).
11. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości (dot. nieruchomości położonej w obrębie Miasta Gorlice).
12. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia petycji dotyczącej wprowadzenia Polityki Zarządzania Konfliktem Interesów.
13. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany uchwały Budżetowej Powiatu Gorlickiego na 2019 rok. 
14. Podjęcie uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Gorlickiego.
15. Przyjęcie informacji z międzysesyjnej działalności Zarządu Powiatu Gorlickiego.
16. Odpowiedzi na interpelacje, zapytania i wnioski radnych z IX sesji Rady Powiatu Gorlickiego. 
17. Interpelacje i zapytania radnych. 
18. Wnioski i oświadczenia radnych. 
19. Sprawy różne. 
20. Zamknięcie posiedzenia.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

marekmarek

1 0

W czesci dotyczacej ochrony srodowiska, goszczaca na Radzie pani kierownik Ewa Gadek z nowosadeckiego WIOS-iu, zauwaza, ze mimo wymiany kotlow obecnosc w powietrzu bezopirenu nie spada. Informuje ona tez o odbywajacych sie kontrolach w gospodarstwach rolnych w zwiazku z ograniczeniami emisji zwiazkow azotu ze zrodel rolniczych.
Odnoszac sie tylko do tych dwoch informacji trzeba stwierdzic, ze ludzie pracujacy w urzedach Ochrony Srodowiska jak rowniez niekturzy radni jak np. Witold Kochan, winia glownie "niska emisje z domow prywatnych" za obecnosc bezopirenu i zly stan powietrza w Gorlicach. Tymczasem, Forest podtruwa nas niska emisja juz od wielu lat i ci ludzie tego nie chca widziec. Podobnie jest z azotem. Bada sie ilosc azotu w gnoju wyrzucanym na pola np. w Szymbarku (tam tez jest jedyna stacja w okolicy mierzaca poziom tlenku azotu) podczas gdy Saint-Gobain emituje tony tlenkow azotu i siarki (Bog wie czego jeszcze) w miescie Gorlice i zadna stacja tego nie bada. Zadna jednostka ochrony srodowiska ani zadny radny tego tematu nie ruszy. Bo po co. Nierobiac nic mozna przetrwac na stanowisku wiele lat a interweniujac zawsze mozna sie komus narazic. Tak w Gorlicach jak i w WIOS-ach od lat nie ma woli walki z zanieczyszczeniem srodowiska i egzekwowania od firm przestrzegania norm przez nakladanie kar. Jesli to sie nie zmieni to pani kierownik Ewa Gadek bedzie sie dziwic co roku przyjezdzajac do Gorlic, dlaczegu benzopiren nie spada a ludzie miedzyczasie beda dalej chorowac i umierac na raka i inne choroby z tym zwiazane. Najwyzszy czas aby wszelkie urzedy i organa zwiazane z ochrona srodowiska zaczely reprezentowac nasze interesy a nie fabryk i korporacji bo to z naszych podatkow otrzymuja pensje/pobory i to my placimy najwyzsza cene za zanieczyszczenie srodowiska/powietrza - cene zdrowia i zycia.
To, ze do dzis siedzimy natonach nielegalnie skladowanych odpadow jest dla mnie rowniez niedozaakceptowania niezaleznie od tego jak WIOS czy UM staralby sie to wybielac.


13:15, 02.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%