Zamknij
REKLAMA

Catering dietetyczny - co to jest i dlaczego warto spróbować?

13:55, 25.06.2021 | materiały partnera

Catering dietetyczny to sposób na zdrową dietę bez spędzania olbrzymiej ilości czasu na planowanie i znajdowanie informacji na temat wartości odżywczych produktów. To rozwiązanie dla zabieganych, a także dla tych, którzy dbają o swoje zdrowie i chcą powierzyć je w dobre ręce. 

1. Catering dietetyczny - co to jest? 

2. Dieta pudełkowa zapewnia różnorodność posiłków

3. Catering dietetyczny to dobre rozwiązanie dla sportowców

4. Porównywarka cateringów dietetycznych, czyli jak wybrać najlepszą ofertę

5. Dlaczego warto spróbować cateringu dietetycznego?

Catering dietetyczny – co to jest?

Catering dietetyczny to codzienne świeże posiłki dostarczone prosto do Twojego domu. Przygotowują je doświadczeni dietetycy, co daje gwarancję dobrze zaplanowanej, zbilansowanej diety bogatej w różnorodne składniki odżywcze. Zamawiając tego typu catering otrzymasz dokładną informację o ilości kalorii, które zawierają poszczególne porcje. Nie musisz się więc martwić o kaloryczność diety pudełkowej. Porcje są szczelnie zapakowane, więc pozostaną świeże do końca dnia i będziesz mógł spożyć je o dowolnej wybranej przez siebie porze, zarówno na zimno, jak i na gorąco po odgrzaniu w mikrofalówce. 

Dieta pudełkowa zapewnia różnorodność posiłków

Jeśli często gotujesz w domu, być może dała Ci się we znaki monotonność w smaku przygotowywanych posiłków. Zamawiając zdrowy i tani catering dietetyczny zapewniasz sobie dodatkowo różnorodność smaku, ponieważ firmy cateringowe dbają o tworzenie atrakcyjnego, oryginalnego menu. Dodatkowo zdrowa dieta musi zawierać składniki odżywcze pochodzące z różnych źródeł. Zamawiając catering tego typu możesz wybrać z kilku wariantów menu: jest m.in. menu wegetariańskie, dieta dla sportowców, dieta dla peskatarian (osób, które jedzą ryby, ale nie jedzą innego rodzaju mięsa). W każdym wariancie przygotowana oferta uwzględnia inne potrzeby klientów, np. wegetarianie potrzebują więcej białka roślinnego jako substytutu mięsa. 
Tani catering dietetyczny nie oznacza, że będzie zły, najważniejsze, by wybrać dobry stosunek ceny do jakości.

Catering dietetyczny to dobre rozwiązanie dla sportowców

Dieta pudełkowa to także świetne rozwiązanie dla sportowców. Wielu z nich nie chce poświęcać na gotowanie dodatkowego czasu, który mógłby być wykorzystywany na treningi. Z drugiej strony osoby uprawiające sport profesjonalnie lub amatorsko, lecz w dużych ilościach, mają szczególne zapotrzebowania żywieniowe, potrzebują też zwiększonej kaloryczności produktów. Dla nich przygotowana jest dieta wysokobiałkowa, która wspomaga rozwój tkanki mięśniowej. Skorzystać z niej mogą także osoby chcące szybko poprawić swój wygląd, wzmocnić sylwetkę i uzupełnić plan treningowy o zbilansowane posiłki, które nie będą od nich wymagały wielogodzinnego stania w kuchni przy przysłowiowych "garach". 

Porównywarka cateringów dietetycznych, czyli jak wybrać najlepszą ofertę

Porównywarka cateringów to narzędzie, które umożliwi Ci łatwe sprawdzenie ofert poszczególnych firm i wybranie takiej, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom żywieniowym i gustom smakowym. Z jej pomocą szybko sprawdzisz też ceny, dostępność dowozu na terenie Twojej lokalizacji i opinie innych klientów. Otrzymasz też możliwość filtrowania ofert według poszczególnych rodzajów diet: możesz np. wybrać wyłącznie firmy oferujące dietę wegańską, ketogeniczną czy sokową. Ranking cateringów dietetycznych umożliwi z kolei w jeszcze łatwiejszy i przejrzysty sposób wybrać catering dietetyczny. 

Dlaczego warto spróbować cateringu dietetycznego?

Dieta pudełkowa przeznaczona jest dla osób ceniących aktywne życie i odpowiednio zbilansowane posiłki. Warto więc wybrać jedną z wielu ofert firm działających już w tym obszarze. Warto rozważyć na przykład catering dietetyczny Power Meal . Wybierając dietę pudełkową, dbasz o zdrowe odżywianie i odpowiednią kaloryczność posiłków, a przy tym oszczędzasz mnóstwo czasu! 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%