Zamknij
REKLAMA

Jakie są najlepsze kolczyki dla dzieci - złote, czy srebrne?

12:41, 10.06.2021 | materiały patnera

Skóra dziecka jest niezwykle wrażliwa. Z tego powodu wybierając biżuterię dla swojej pociechy, powinieneś postawić na jej najwyższą jakość. Czemu złoto i srebro są najlepsze? Które nich sprawdzi się lepiej? Zobacz, najmodniejsze złote kolczyki, które mogą się stać wyjątkowym prezentem dla twojego dziecka.

Czemu złoto i srebro są najlepsze? Bo nie wywołują alergii

Tania biżuteria często wykonywana jest między innymi z niklu oraz innych tanich metali, które mogą powodować alergię. Dlatego lepiej unikać biżuterii o niewiadomym składzie i pochodzeniu, szczególnie jeśli chodzi o dzieci z wrażliwą skórą. Lepiej postawić na metale szlachetne, takie jak srebro, platynę czy złoto, które zdecydowanie najrzadziej wywołują podrażnienia.

Koniecznie jednak zwróć uwagę na, to kiedy powstała dana biżuteria. Przed latami 40. XX wieku do tworzenia srebrnej biżuterii dodawano azotan srebra, mogący powodować niebezpieczne reakcje. Dlatego najlepszym wyborem będzie zakup nowych, złotych ozdób, np. kolczyków.

Złoto to doskonała inwestycja w przyszłość

Choć zarówno złoto, jak i srebro są trwałe, to właśnie ten droższy kruszec jest lepszą inwestycją. Choć teraz kupujesz biżuterie dla dziecka to jeśli pomożesz mu o nią odpowiednio zadbać, może ona przetrwać razem z nim lata. Biżuteria może stać się więc piękną pamiątką z dzieciństwa, ale nie tylko.

W razie problemów finansowych znacznie łatwiej można je sprzedać, a ponieważ kruszec ten cały czas drożeje, prawdopodobnie będzie można zarobić na nim przynajmniej nieco więcej. Wtedy twoja pociecha może wymienić je na coś adekwatnego do swojego wieku lub też po prostu będzie mogła czuć się nieco bardziej zabezpieczona finansowo.

Złote prezenty to prezenty z prawdziwą klasą

Złoto to oznaka piękna i przede wszystkim bogactwa. Dlatego gdy wręczasz taki prezent, obdarowywana osoba może poczuć się szczególnie wyjątkowo. Na ważne uroczystości, np. komunię świętą czy urodziny, warto więc kupić trwałą biżuterię. Dla dziewczynki możesz nabyć złote kolczyki, które będzie mogła założyć na każdą okazję, zaś chłopcy może bardziej spodobać się niewielki łańcuszek. Zwróć jednak uwagę, w jakim wieku jest dziecko. Takie ozdoby to pomysł na prezent dla dorastających już maluchów, które będą w stanie poszanować delikatne ozdoby. Jeśli nie jesteś rodzicem, skonsultuj swój pomysł z opiekunem malucha.

Kiedy lepiej wybrać srebro dla dziecka?

Może okazać się jednak, że w niektórych sytuacjach lepiej zrobisz, stawiając na srebro. Jest ono zdecydowanie tańsze i powszechniejsze, dlatego gdy twoje dziecko jeszcze nie potrafi nosić biżuterii, może zakup takowej będzie dobrym wyborem na pierwszy raz. W końcu nie będziesz musiał tak bardzo obawiać się o jego zniszczenie. Jeśli jednak tylko możesz sobie na to pozwolić, złote dodatki będą po prostu lepszą inwestycją, a twoje dziecko każdego dnia powinno przecież dostawać to, co najlepsze!

Jeżeli szukasz kolczyków dla dzieci odwiedź https://bovem.com.pl/pol_m_Zlota-bizuteria_Dla-kogo_Bizuteria-dla-dzieci_Kolczyki-dla-dzieci-387.html

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%