Zamknij
REKLAMA

Jak urządzić biuro w 2021 roku?

00:00, 09.06.2021 | materiały partnera

W roku 2021 może wydawać się, że biura z prawdziwego zdarzenia poszły w odstawkę. Jednak coraz więcej osób ma okazję wrócić do swojego stałego miejsca pracy – które może zostać zupełnie odmienione za sprawą najgorętszych trendów i ciekawych rozwiązań.

Styl industrialny

Styl industrialny jest jednym z największych trendów ostatnich lat. Pozwala on odejść od wymuskanych, czasem wręcz sterylnych wnętrz w stylu nowoczesnym, w kierunku bardziej zadziornym. Czym wyróżniają się aranżacje tego typu? Przede wszystkim, wnętrza inspirowane są elementami przywodzącymi na myśl stare fabryki. Wykorzystuje się w nim więc nieraz postarzane drewno, metal i szkło. W stylu industrialnym królują proste, funkcjonalne kształty, jednak często przełamane są one ciekawym akcentem – nietypowym wykończeniem, dodatkiem siatki czy metalowym wykończeniem. Styl industrialny w biurach pozwala na zachowanie prostoty i funkcjonalności. Świetnie sprawdza się także we wnętrzach loftowych lub je przypominających – wysokich, o dużej, otwartej przestrzeni. Jego popularność sprawia, że łatwo znaleźć coś dla siebie, co można zauważyć chcociażby tutaj: https://domar.pl/kategorie/gabinet/.

Styl nowoczesny

Styl nowoczesny nie traci na popularności. Nic dziwnego – jest elegancki, ekstrawagancki, luksusowy, ale też minimalistyczny i praktyczny. Jednak w ostatnich latach możemy oglądać, że traci on odrobinę na swoim ekskluzywnym charakterze. W 2021 roku wnętrza nowoczesne możemy urozmaicić ciekawymi dodatkami kolorystycznymi czy geometrycznymi kształtami. Wiele firm decyduje się także sprawić, by ich nowoczesne biura były bardziej przyjazne pracownikom przez dodanie suchościeralnych tablic lub użycie farby tablicowej, a także zaaranżowanie barwnych przestrzeni wypoczynkowych. Jednocześnie, nowoczesne biuro nie rezygnuje z typowych dla niego cech – akcentu położonego na funkcjonalność i minimalizm, a także wysoką jakość wyposażenia. Jednak większa dowolność sprawia, że coraz częściej w takich wnętrzach możemy spotkać nietypowe, a zarazem funkcjonalne meble biurowe.

Natura w biurze

W 2021 roku obserwujemy, jak społeczeństwo coraz bardziej zwraca się w kierunku środowiska, ekologii i natury. Są to trendy widoczne także w biurach – zwłaszcza w coraz chętniej goszczących w nich roślinach. Jednak zieleń nie musi być zarezerwowana wyłącznie dla rabatek, trawników czy doniczek. W 2021 roku hitem są zielone ściany. Najczęściej uzyskiwane są one poprzez zasadzenie specjalnego mchu. Można się spotkać jednak z bardziej wymyślnymi roślinami, które będą pięły się po pionowych płaszczyznach. Zazwyczaj takie rozwiązanie wymaga specjalnego systemu nawadniającego, jednak nie jest to zasadą. Niektóre gatunki nie są zbyt wymagające i wystarczy im wyłącznie odpowiednia wilgotność powietrza. Takie rozwiązanie nie jest wyłącznie elementem wizualnym. Pozwala ono zwiększyć jakość powietrza – zwłaszcza we wnętrzach, w których włączone jest wiele komputerów.

Wymogi prawne

Jednak 2021 rok to nie tylko trendy. Od kilku lat możemy zauważyć, jak mocno na nasze życie wpływają nowe wymogi prawne – przede wszystkim wprowadzone kilka lat temu RODO. Wbrew pozorom, może ono wpływać również na wybór mebli biurowych, a także na ustawienie poszczególnych elementów. W 2021 roku dobrze jest więc sprawdzić przestrzeń biurową, czy umożliwia ona odpowiednie zabezpieczenie danych. Czasem wystarczą prozaiczne zmiany, takie jak przestawienie monitora, by to, co było na nim wyświetlane, nie było widoczne zaraz po wejściu do biura, wstawienie szafek, które można zamknąć na klucz czy przesunięcie regału w ten sposób, by nie było do niego zbyt łatwego dostępu dla osób postronnych. Właściwe zabezpieczenie się nie tylko pozwoli nam uniknąć dotkliwej kary, ale pomoże także ochronić naszych klientów i ich wrażliwe dane, co pozytywnie wpływa na poziom obsługi.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%