Zamknij
REKLAMA

Nowoczesne osiedla mieszkaniowe w Krakowie - co je wyróżnia?

08:53, 27.05.2021 | materiały patnera

Kraków to drugie co do liczby mieszkańców i powierzchni miasto w Polsce. Leży w południowej części kraju nad Wisłą. Jest centrum administracyjnym, kulturalnym, edukacyjnym, naukowym, gospodarczym, usługowym i turystycznym. Jest też atrakcyjnym miejscem do zamieszkania, w którym powstają nowoczesne ciekawe osiedla. Co Kraków ma do zaoferowania?

Rynek nieruchomości w Krakowie

Kraków to historyczne miasto, w którym zachowało się wiele budowli z przeszłości, jak chociażby mury obronne Wawelu, barbakan, sukiennice czy liczne kościoły. Jednak w mieście nie brakuje również nowych inwestycji mieszkaniowych, nastawionych na komfort mieszkańców. 

Popularna inwestycja to osiedle Europejskie w dzielnicy Dębniki. Obiekt składa się z przeszło 30 budynków, a jego budowa rozpoczęła się w 2002 roku. Obecnie są w sprzedaży mieszkania z ostatniego etapu - Helsinki. Mieszkańcy mogą skorzystać z przedszkola, placu zabaw, boiska oraz centrum handlowego. Wszystko to bez wychodzenia poza teren osiedla!

Jednym z najciekawszych nowoczesnych miejsc jest Centralna Park. Osiedle znajduje się w dzielnicy Czyżyny w północno-wschodniej części Krakowa. Okolica jest dobrze skomunikowana, a do krakowskiego Rynku Głównego jest stąd zaledwie kilka kilometrów. Większość bloków już stoi, a dwa ostatnie etapy będą niebawem oddane do użytku. Co oferuje Centralna Park? Do każdego mieszkania przylega balkon lub ogródek, co zapewnia mieszkańcom stały dostęp do natury. Na terenie osiedla znajduje się plac zabaw oraz siłownia plenerowa.

Nie tylko nowe osiedla są ciekawym wyborem w tej dzielnicy. Mieszkania na sprzedaż w Czyżynach w Krakowie są atrakcyjnym rozwiązaniem zarówno dla studentów, młodych ludzi rozpoczynających życie zawodowe oraz rodzin z dziećmi. W okolicy znajduje się kilka szkół podstawowych, centra handlowe czy Stadion lekkoatletyczny AWF. 

Co oferują krakowskie osiedla?

Nowoczesne osiedla naszych czasów są nastawione na komfort mieszkańców i bliskość natury. Coraz częściej pojawiają się bogate tereny zielone, trawniki i nasadzenia. Mieszkańcy mogą liczyć na place zabaw dla młodszych i starszych dzieci, plenerowe siłownie czy specjalne miejsca na sąsiedzkiego grilla. Zostają też wprowadzane nowoczesne rozwiązania, jak ogólnodostępne ładowarki dla samochodów elektrycznych czy systemy smart home. Nierzadko mieszkańcy mogą korzystać z klimatyzacji czy wideo domofonu. Standardem stały się już garaże podziemne, komórki lokatorskie oraz rowerownie. 

Deweloperzy już od kilku lat skupiają się na lokalizacjach, które pozwolą sprawnie dostać się do innych części miasta, ale i odpocząć od jego zgiełku. Osiedla powstają w pobliżu parków, terenów zielonych oraz zbiorników wodnych. Mieszkańcy z łatwością mogą wybrać swój ulubiony sposób na relaks i rekreację. Kontakt z przyrodą stał się jednym z najbardziej pożądanych elementów w miejscu zamieszkania, dlatego jest to szczególnie brane pod uwagę przy nowym budownictwie. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%