Zamknij
REKLAMA

Wynajem podnośnika koszowego - co musisz wiedzieć

00:00, 27.05.2021 | materiały partnera
wynajem-podnosnika-koszowego-co-musisz-wiedziec.jpg

Wynajem podnośnika koszowego jest rozwiązaniem na które coraz częściej decydują się różnego rodzaju firmy, głównie z branży budowlanej ale nie tylko. Nie czekaj i sprawdź już teraz w jakiej sytuacji może przydać się tego typu urządzenie, ile kosztuje jego wypożyczenie oraz gdzie można bezpiecznie wynająć je (nawet z operatorem).

Gdzie wykorzystuje się podnośniki koszowe?

Podnośniki koszowe to niezwykle użyteczne, a jednocześnie kompaktowe urządzenia, które sprawdzają się gdy konieczna jest praca na dużych wysokościach. Można z nich korzystać wszędzie tam, gdzie niemożliwe lub nieopłacalne byłoby czasochłonne rozkładanie rusztowań. Natomiast z łatwością można dotrzeć w te miejsca niewielkim kosztem na wysięgniku o dużym zasięgu.

Zastosowanie podnośników koszowych dotyczy w głównej mierze przemysłu budowlanego, jednak wcale nie kończy się na pracach remontowych, renowacyjnych czy montażowych oraz dekarskich na dużych wysokościach. Z podnośników koszowych korzysta się również:

 • w przemyśle,
 • w branży związanej z dekoracją oraz oprawą eventów,
 • w firmach związanych z utrzymaniem czystości oraz utrzymaniem zieleni.

A także w innych branżach, gdzie podczas pracy konieczne jest bezpieczne unoszenie pracowników na duże wysokości.

Dlaczego wynajem opłaca się bardziej niż zakup?

dlaczego-wynajem-oplaca-sie-bardziej-niz-zakup.jpg

W przypadku wielu firm, które nie opierają swoich codziennych działań głównie na pracy na wysokościach, a jest ona jedynie dodatkiem, lepszym wyborem niż zakup podnośnika koszowego, może okazać się jego wypożyczenie. Dlaczego? Istotnych zalet skorzystania z tej usługi jest co najmniej kilka:

 • wypożyczając urządzenia nie musisz się martwić o koszty ich utrzymania, napraw, wymiany części czy przeglądów - wszystkie tego typu formalności leżą po stronie wypożyczalni,
 • wynajmowany podnośnik koszowy jest zarejestrowany i można od razu wykorzystywać go do pracy,
 • sprzęt wypożyczasz na dowolny okres czasu, gdy nie masz zamówień na prace z jego wykorzystaniem, podnośnik nie stoi bezużyteczny,
 • w większości przypadków, nie musisz martwić się o transport urządzenia, gdyż wypożyczalnie dowożą sprzęt wprost na adres Twojej firmy,
 • koszt wynajmu podnośnika koszowego możesz wliczyć w koszty uzyskania przychodu.

Jednak, jedną z bardziej istotnych zalet zdecydowania o wynajmie urządzenia do swojej firmy jest fakt, iż w ten sposób poprawia się efektywność pracy, można zwiększyć ilość wykonywanych zleceń lub nawet rozszerzyć zakres usług o nowe (o ile do tej pory firma nie dysponowała tego typu podnośnikami).

Gdzie można wypożyczyć podnośnik koszowy?

Usługi wynajmu podnośników są coraz częściej dostępną opcją wprowadzaną zarówno przez sprzedawców wózków unoszących, jak i przez samodzielne wypożyczalnie. Jedną z tego typu funkcjonujących prężnie od niedawna na rynku firm jest Podnosimy.To należąca do znanej ze sprzedaży wózków widłowych i ładowarek teleskopowych grupy Lemarpol.

Na stronie: www.podnosimy.to/podnosnik-koszowy-wynajem oferuje wynajem nowych podnośników koszowych w dwu wersjach:

 • z napędem elektrycznym,
 • napędzanych spalinowo.

Ponadto, w ofercie posiada również inne wydajne urządzenia, takie jak:

 • podnośniki nożycowe,
 • czy ładowarki teleskopowe.

Tym, co wyróżnia tę ofertę jest kompleksowa usługa ściśle dopasowana do potrzeb i oczekiwań. Także wynajem długoterminowy, krótkoterminowy oraz możliwość skorzystania z usługi wynajmu sprzętu wraz z operatorem.

Wynajem podnośników koszowych- ceny

wynajem-podnosnikow-koszowych-ceny.jpg

Koszty wynajmu podnośników mogą wahać się w zależności od kilki kluczowych dla tej usługi parametrów, takich jak:

 • model urządzenia (udźwig, zasięg wysięgnika, rodzaj napędu),
 • moc podnośnika,
 • okres wynajmu

czy choćby skorzystanie z dodatkowej opcji wynajmu podnośnika wraz z operatorem.
W przypadku wynajmu podnośników koszowych ceny za 1 dzień wypożyczenia urządzenia rozpoczynają się od kwoty ok. 150 zł. Należy jednak pamiętać, że koszt usługi (nawet dla tego samego modelu urządzenia) może być różny w zależności od miejsca wynajmu podnośnika.

Podsumowanie

Powyższy artykuł miał na celu zaprezentowanie oraz bliższe zaznajomienie z usługą, jaką jest wynajem podnośników koszowych oraz zaletami płynącymi ze skorzystania z tego typu możliwości. Wykorzystanie podnośnika w codziennej pracy zwiększa jej wydajność i pozwala na sprawne wykonywanie prac na dużych wysokościach.
Przed przystąpieniem do pracy na wysokości, należy koniecznie zapoznać się z instrukcją obsługi urządzenia oraz posiadać aktualne uprawnienia na pracę na zwyżkach i badania wysokościowe.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%