Zamknij
REKLAMA

Co warto wiedzieć na temat fizjoterapii?

10:32, 26.04.2021 | materiały partnera

W dzisiejszych czasach dostępnych jest wiele różnego rodzaju zabiegów fizjoterapeutycznych. Warto, więc poszerzyć swoją wiedzę w tym zakresie i dowiedzieć się, czym tak właściwie jest fizjoterapia, kto może z niej korzystać oraz jakie zabiegi fizjoterapeutyczne cieszą się obecnie dużym uznaniem wśród pacjentów?

Fizjoterapia - czym jest? Kto powinien z niej korzystać?

Fizjoterapia to jeden z podstawowych elementów rehabilitacji medycznej. Fizjoterapia jest dziedziną nauk medycznych, która ma na celu: przyspieszenie powrotu chorego do dawnej sprawności, redukcje bólu oraz zachowanie prawidłowego stanu zdrowia. Należy przy tym podkreślić, że fizjoterapia to szereg działań, na które składają się różne metody leczenia i profilaktyki. Fizjoterapeuci zajmują się przede wszystkim utrzymywaniem, rozwijaniem i przywracaniem zdolności ruchowych pacjentów. Dlatego też fizjoterapia wielu ludziom kojarzy się głównie z zabiegami dedykowanymi sportowcom czy też osobom, które uległy wypadkom bądź wracają do zdrowia po przebytym urazie lub kontuzji. Należy jednak podkreślić, że z fizjoterapii może skorzystać także wiele innych osób np. te osoby, które odczuwają uporczywy ból kręgosłupa lub stawów, pacjenci ze schorzeniami układu oddechowego takimi jak np. astma czy też wszyscy ci, którzy doświadczają przewlekłego zmęczenia, mają kłopoty ze snem, migrenami czy uczuciem ciągłego napięcia.

Popularne zabiegi fizjoterapeutyczne, z których mogą skorzystać pacjenci

Jednym z najbardziej znanych zabiegów fizjoterapeutycznych jest tak zwana terapia manualna kręgosłupa. Tego typu terapia jest niezwykle popularna, ponieważ cechuje ją naprawdę wysoka skuteczność. Wiele osób docenia również to, że jest to metoda nieinwazyjna. Dzięki niej możliwe staje się nie tylko pozbycie się bólu pojawiającego się w danym czasie, ale także skuteczne zapobieganie jego występowaniu w przyszłości. Do innych znanych zabiegów fizjoterapeutycznych możemy zaliczyć między innymi: kinesiotaping czy terapie fala uderzeniową. Kinesiotaping, czyli tak zwane plastrowanie to metoda polegająca na przyklejeniu na skórę plastrów o specjalnej strukturze i właściwościach, które to są w stanie zredukować ból, wspomagać pracę mięśni czy też przyspieszyć gojenie się blizn. Niezmiernie ważny jest tu jednak odpowiedni sposób aplikacji takiego plastra. Jeżeli zaś chodzi o terapię falą uderzeniową to tę nieinwazyjną metodę stosuje się zwłaszcza do leczenia bólu w układzie mięśniowo - szkieletowym. Doskonale sprawdza się ona przede wszystkim przy regeneracji tkanek miękkich i w redukcji różnego rodzaju przewlekłych bólów.

Pamiętajmy, że jeżeli interesuje nas fizjoterapia Kraków lub fizjoterapia w innym mieście to warto zwrócić uwagę na to, aby wybierać takie gabinety, które zatrudniają profesjonalnych i doświadczonych specjalistów. Dobry fizjoterapeuta powinien potrafić tak dobrać zabiegi, którym zostanie poddany pacjent, aby możliwe było uzyskanie jak najbardziej skutecznych efektów leczenia.

Partnerem tekstu jest Ortorehasport - fizjoterapia Kraków.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%