Zamknij
REKLAMA

Wypożyczalnia samochodów - przegląd oferty z komentarzem eksperta!

00:00, 28.04.2021 | materiały patnera

Wynajem samochodów osobowych, busów oraz samochodów dostawczych jest w Polsce usługą o dużym zasięgu i popycie. Trzeba powiedzieć, że wraz z drugim rokiem pandemii, środek ciężkości pomiędzy konkretnymi pojazdami nieco się przesunął. Samochody do wypożyczenia oraz bieżącą ofertę wynajmu aut omówił dla nas specjalista z kaliskiej wypożyczalni samochodów (Carson.Auto.pl).

Wypożyczalnia samochodów z najmem krótkoterminowym

Oferta z serii klasyk, która jednak wraz z globalnymi zmianami w przemieszczaniu, uległa sporym metamorfozom. Zmieniły się przede wszystkim popularne samochody do wypożyczenia – z pojazdów osobowych w klasie ekonomicznej do krótkich podróży i wycieczek, na wynajem busów dostawczych. Jak się okazało, częstsze siedzenie w domach skłoniło Polaków do remontów, budowy domów i ogrodów, a przez co popyt na samochody z potencjałem dostawczym znacząco wzrósł. Zyskały na tym wypożyczalnie samochodów, które albo miały już dobrze zaopatrzoną flotę pojazdów, np. busów, przyczepek itp., jak i ta wypożyczalnia aut, która szybko się w takie pojazdy zaopatrzyła.

Samochody na wynajem do podróży prywatnych i służbowych w trybie krótkoterminowym z naturalnych powodów mają mniejsze wzięcie, ale nie jest ono tak dramatyczne, jak można by przypuszczać. Wynajem samochodów powinien przetrwać najgorszy okres, im szerszym wachlarzem dysponuje wypożyczalnia samochodów, tym bardziej odporna jest na te nieprzewidziane zmiany – dowiadujemy się od specjalisty z wypożyczalni samochodów Carson.Auto.pl.

Wypożyczalnia samochodów z najmem długoterminowym

Tutaj także widać tendencję hamującą, ale wypożyczalnia samochodów oferująca tego typu usługi jest zdecydowanie lepiej zabezpieczona. Średnio okres trwania umowy najmu długoterminowego to 36 miesięcy. Wiele firm, pomimo braku możliwości przemieszczania się czy spotkań służbowych, zobowiązana jest spłacać należności. Widać jednak spadek i to zapewne utrzyma się do czasu wznowienia podróży służbowych na terenie Polski. Samochody na wynajem długoterminowy sprawdziły się na naszym rynku biznesowym i widoczne teraz fluktuacje związane z pandemią raczej nie wpłyną na zainteresowanie tą usługą. Wiele małych i średnich przedsiębiorstw mocno skorzystało z wynajmu aut w tej ofercie przed 2020 r.

Wypożyczalnia samochodów z opcją kierowcy

Nie jest to core business, ale wypożyczalnia samochodów, która posiada taką opcję ma status zdecydowanie bardziej wszechstronnego przedsiębiorstwa. Zdarzają się bowiem przypadki, gdy klienci wymagają wynajem aut, np. busów z kierowcą. Dobrze jest więc wiedzieć, że taka usługa istnieje, jednak jest też odpowiednio droższa niż tradycyjna rezerwacja auta w wypożyczalni.

Wypożyczalnia samochodów z możliwością najmu z OC sprawcy

Usługa na którą popyt nie maleje nigdy – wypożyczalnia samochodów może zaoferować swoje pojazdy w razie zdarzenia drogowego, co opłacane jest z OC sprawcy. Kierowca poszkodowany ma wówczas samochód zastępczy, który zapewnia wypożyczalnia.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%