Zamknij
REKLAMA

Kredyt dla singla - na jakich warunkach?

09:39, 12.04.2021 | materiały patnera

Wiele ostatnio mówi się o kredytach, których zawarcie jest obecnie dość korzystne. Warto jednak zauważyć, że wiele banków chętnie udziela kredytu osobom, które są w związkach małżeńskich, natomiast w przypadku singli sprawa wygląda trochę bardziej skomplikowanie. Z czego to wynika i na jakie warunki może liczyć osoba samotna?

Kredyt na mieszkanie

Trzeba przyznać, że jednym z trudniejszych kredytów do przyznania są kredyty hipoteczne. W przypadku małżeństw problem związany z zaciągnięciem takiego kredytu nie jest aż tak skomplikowany jak to może się wydawać. Wynika to z dość prostej przyczyny – w przypadku, gdy jeden z małżonków nie jest w stanie spłacać kredytu to druga osoba będzie w stanie mu w tym pomóc na miarę swoich możliwości. Jest to więc swoiste dodatkowe zabezpieczenie dla banku. Warto też zauważyć, że dwie osoby są w stanie wspólnie lepiej pracować na własny dobrobyt i być w stanie regularnie spłacać kolejne raty kredytu. Jeśli singlowi podwinie się noga i nie będzie w stanie spłacić kredytu, bo na przykład stracił pracę, to dla banku będzie to istotny problem. Czy jednak singiel nie ma szans na kredyt? Otóż nie. Warto przyjrzeć się bliżej tej kwestii.

Sprawdź ofertę nowych mieszkań w Małopolsce

Kredyt dla singla – jakie wymagania?

Aby singiel mógł otrzymać dużą kwotę kredytu na cele mieszkaniowe powinien liczyć się z tym, że bank wobec niego będzie miał spore wymagania. Pierwszym, niezwykle ważnym czynnikiem jest wysokość zarobków. Im wyższe zarobki tym większa szansa, że bank spojrzy na taką osobę przychylnym okiem i zaproponuje lepsze warunki kredytowe. Kolejną kwestią, nie mniej ważną, jest źródło dochodów, a więc na przykład rodzaj umowy. Tutaj nie ma wątpliwości co do tego, że osoby związane umową o pracę na długi okres są po prostu na zdecydowanie lepszej pozycji. Na kolejnym miejscu jest wartość kredytu. Biorąc kredyt na sprzęt RTV / AGD, ewentualnie na mniej kosztowny samochód bank chętnie przyzna tego typu kredyt dla osoby, która jest singlem. Jeśli jednak liczymy na kredyt hipoteczny związany z kosztownym mieszkaniem to sprawa się bardziej komplikuje. W zależności od wartości mieszkania, domu lub lokalu należy liczyć się z tym, że bank może po prostu odmówić przyznania takiej kwoty. Rozwiązaniem tej sytuacji jest po prostu kredyt na mniej kosztowne mieszkanie. Innymi kwestiami, którymi będzie zainteresowany bank to oczywiście historia kredytowa BIK oraz wiek kredytobiorcy. Na koniec warto też dodać, że bank uważnie sprawdzi listę dotychczasowych zobowiązań wobec innych banków i instytucji finansowych.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%