Zamknij
REKLAMA

Materace piankowe - dla kogo?

00:00, 01.04.2021 | materiały patnera

Materace piankowe są jednymi z pierwszych, które pojawiły się na rynku. Charakteryzują się innymi właściwościami niż chociażby materace sprężynowe, a na dodatek nie należą do najdroższych. Zapewniają komfort wypoczynku i świetnie sprawdzają się w domowych warunkach. Dla kogo przeznaczone są materace piankowe? Czym się charakteryzują i jakie są ich rodzaje?

Rodzaje pianki stosowane w materacach piankowych

Pytanie o to, jaki materac piankowy wybrać jest bardzo często zadawane przez konsumentów. Powodem tego jest fakt, że różnią się one od siebie pod wieloma aspektami. Warto zauważyć, że są one produkowane z kilku rodzajów pianek, które charakteryzują się innymi właściwościami. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę pianek stosowanych w materacach do spania.

Pianka poliuretanowa

Podstawowym typem pianki, w którą wyposażone są materace piankowe jest nowoczesna pianka poliuretanowa. Jest to materiał charakteryzujący się dobrą wytrzymałością oraz odpornością na zniekształcenia pod wpływem nacisku. Ponadto ma jednolitą strukturę, która zapewnia optymalną termoizolację. Pianka poliuretanowa jest pospolita, dlatego tez w podstawowej wersji wykorzystuje się ją w uniwersalnych i niedrogich modelach materacy. Pianka poliuretanowa ma jednak kilka wad. Przede wszystkim szybko ulega zanieczyszczeniu i nadaje się do wymiany po kilku latach użytkowania. Mowa tutaj oczywiście o materacach jednowarstwowych, które nie zostały dodatkowo uzupełnione innymi piankami lub sprężynami. Nie poleca się ich osobom z nadwagą, ponieważ nie zapewniają właściwej podpory dla ciała, a także szybko ulegają wgnieceniom pod wpływem dużych ciężarów.

Pianka termoelastycznai wysokoelastyczna

Pianka wysokoelastyczna stosowana w wyższej klasy materacach, które dostępne są na https://sembella.pl/produkty/materace/piankowe/, to w rzeczywistości odmiana pospolitej pianki poliuretanowej. Jej nieregularna struktura sprawia, że cyrkulacja powietrza wewnątrz materaca odbywa się znacznie sprawniej, co przekłada się na wyższą higienę snu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie dochodzi do gromadzenia się kurzu, a także innych zanieczyszczeń, bakterii oraz roztoczy. Z tego też względu materace z pianki wysokoelastycznej polecane są alergikom. Kolejnym rodzajem pianki jest pianka termoelastyczna, która reaguje nie tylko na ciężar ciała, ale także na jego temperaturę. Materace wykonane na jej bazie to idealne rozwiązanie dla osób borykających się z problemami kręgosłupa, wadami postawy czy też stawami. Są one bardzo wygodne i zapewniają bardzo dobre dopasowanie się do ciała.

Pianka lateksowa

Na rynku dość często można spotkać również materace lateksowe, które są modelami wykonanymi z naturalnego mleczka kauczukowego. Tego typu podłoża uznawane są za ekologiczne, a także wykazują się właściwościami antybakteryjnymi i antyalergicznymi. Ponadto mają wysoką wytrzymałość, dużą elastyczność i są odporne na zniekształcenia. Liczne zalety sprawiły, że stały się one jednymi z najlepiej sprzedających się na rynku. Tak, jak poprzednie modele, tak i materace z pianki lateksowej są świetnym rozwiązaniem dla alergików i dzieci.  

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%