Zamknij
REKLAMA

Brama harmonijkowa czy brama przesuwna - co je różni?

00:00, 24.03.2021 | materiały partnera

Zarówno brama wjazdowa harmonijkowa, jak i brama przesuwna często wymieniane są jako alternatywy dla klasycznych bram dwuskrzydłowych, zwłaszcza, gdy na posesji brakuje miejsca na konwencjonalne systemy. Planując ogrodzenie warto zatem pozna, co różni bramy harmonijkowe (bramy składane) od bram przesuwnych – komentarza udzielił producent bram aluminiowych (Qualum.pl).

Aluminiowa brama przesuwna

Popularne i sprawdzone rozwiązanie, o prostej, acz uniwersalnej estetyce. Brama przesuwna aluminiowa sprawdza się zarówno dla terenów przemysłowych i biurowych, jak i dla osiedli mieszkalnych i prywatnych ogrodzeń domów jednorodzinnych. Zasada działania jest prosta – brama wjazdowa uchyla się, chowając za linię ogrodzenia. Można to robić ręcznie, ale dziś do bestsellerów należą bramy przesuwne automatyczne.

Jakie ograniczenia? Nie można stosować ich tam, gdzie linia ogrodzenia jest krótka lub nieregularna – to oczywiste, brama wjazdowa przesuwna musi mieć gdzie się schować po otwarciu. Jest też niestety wykluczana, gdy w projekcie przewidziano wjazd do posesji w narożu działki. Oprócz tego aluminiowe bramy przesuwne to funkcjonalne i sprawdzone bramy wjazdowe, które warto polecić.

Fot. Aluminiowa brama przesuwna - www.qualum.pl

Aluminiowa brama harmonijkowa

Producent bram na Qualum.pl stawia oba warianty niejako w jednym rzędzie. Brama harmonijkowa bez przeciwwagi stanowi dzisiaj atrakcyjną alternatywę dla bram przesuwnych, te drugie są na rynku zdecydowanie dłużej. Brama harmonijkowa wjazdowa otwiera się, składając łamane części skrzydła, które przylegają ściśle do siebie, podobnie jak harmonijka. Skrzydła takich bram mogą być wielokrotnie łamane, przez co pozwalają zaoszczędzić masę miejsca na posesji. Technologia ta umożliwia również montaż bramy wjazdowej na terenie ze spadkiem.

Brama łamana harmonijkowa jest dzisiaj częstym widokiem na osiedlach w zabudowie szeregowej, gdzie ciasny układ działek i ogrodzeń daje ograniczone możliwości planowania bramy wjazdowej. Dla wyjątkowo małych wjazdów producent na Qualum.pl proponuje skorzystać z bram harmonijkowych jednoskrzydłowych.

Fot. Aluminiowa brama harmonijkowa (otwieranie)

Brama harmonijkowa czy brama przesuwna

Oba warianty są funkcjonalne, gwarantują odpowiedni poziom niezawodności i estetyki. Wśród znaczących różnic, jakie podkreślił nam producent bram aluminiowych z Kalisza, jest całkowity czas otwierania wjazdu, różny dla obu systemów. Brama przesuwna potrzebuje na to od kilkudziesięciu sekund do nawet jednej minuty w przypadku bram o długości 9 mb. Analogiczna brama harmonijkowa wjazdowa otworzy się w zaledwie 10 sekund, dla krótszych bram dedykowanych do domów jednorodzinnych czas ten skraca się nawet do 5 sekund. Tak błyskawiczna reakcja bramy wjazdowej na sygnał znacząco zwiększa komfort i bezpieczeństwo użytkowników, zwłaszcza, gdy droga dojazdowa do posesji jest ruchliwa i postój w oczekiwaniu na otwarcie wjazdu jest niebezpieczny lub utrudniony.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%