Zamknij
REKLAMA

W jaki sposób działają kompleksowe preparaty na łysienie jak locerin?

15:18, 07.03.2021 | materiały partnera

Niewłaściwa pielęgnacja, dieta uboga w witaminy i minerały czy nadmierny stres mogą powodować nasiloną utratę włosów. W takim wypadku warto sięgnąć po naturalne preparaty przeciw łysieniu tj. locerin, które w prosty sposób dostarczają do organizmu niezbędnych dla zachowania zdrowych i mocnych włosów mikroelementów.

Jeśli chcemy dobrze zrozumieć zasadę działania tego typu produktów, musimy wiedzieć co dokładnie może nasilać utratę włosów.

Do głównych przyczyn łysienia zaliczyć można:

  • Niewłaściwą dietę ubogą w mikroelementy
  • Nadmierny stres
  • Niedobór biotyny
  • Schorzenia (m.in. łuszczyca, problemy z tarczycą)

Niewłaściwa dieta

Cynk, selen, mangan, witaminy z grupy b, c, e oraz a pełnią istotną rolę w utrzymaniu włosów w dobrej kondycji. Chronią włosy przed stresem oksydacyjnym, wzmacniają ich strukturę oraz pomagają utrzymać ich naturalny kolor i blask.

Aby włosy były silne i odporne na wypadanie, nasza codzienna dieta powinna być bogata w warzywa i owoce, a także produkty zbożowe, jajka czy orzechy. Warto bazować na produktach nieprzetworzonych, które nie zostały pozbawione cennych witamin i minerałów w procesie obróbki.

Kompleksowe preparaty zapewniają dostarczenie istotnych mikroelementów w optymalnych ilościach w dziennej porcji (najczęściej 2 kapsułki). Tego typu produkty szczególnie polecane są tym osobom, które z różnych względów nie mogą zmienić swojego sposobu żywienia, w ten sposób będą w stanie dostarczyć niezbędnych witamin i minerałów w prosty sposób, który nie wymaga zmiany codziennych nawyków. 

Niedobór biotyny

Preparaty tj. locerin lub inne dostępne na rynku produkty wysokiej jakości w tej kategorii zawierają w swoim składzie biotynę w dawce 500% dziennego zapotrzebowania na tą witaminę.

Jeśli nasilona utrata włosów spowodowana jest właśnie niedoborem witaminy h (biotyna), systematyczna suplementacja powinna zahamować lub przynajmniej w znacznym stopniu ograniczyć proces utraty włosów.

Jeśli chcemy mieć pewność czy winny jest niedobór biotyny, możemy wykonać oznaczenie witaminy h we krwi. W ten sposób będziemy mogli potwierdzić lub wykluczyć poziom biotyny jako przyczynę wypadania włosów. 

Nadmierny stres oraz schorzenia

Co prawda suplementy diety nie mają bezpośredniego wpływu na poziom stresu, mogą jednak wpływać na uregulowanie pracy organizmu. Np. selen ma korzystny wpływ na pracę tarczycy, której właściwe funkcjonowanie ma znaczny wpływ na zdrowie włosów.

Z kolei na poziom stresu może pomóc nam magnez, który działa tonizująco na układ nerwowy, dzięki czemu możemy lepiej się zrelaksować i wypocząć.

Czy warto stosować kompleksowe preparaty na wypadanie i porost włosów?

Tabletki na wypadanie i porost włosów to z pewnością prosta forma walki z nadmiernym wypadaniem włosów. Ich stosowanie ogranicza się do połknięcia 2 kapsułek w ciągu dnia, to wszystko. Bez konieczności nakładania maseczek, stosowania wcierek w skórę głowy czy specjalistycznych szamponów.

Trzeba jednak pamiętać, że są to suplementy diety a nie leki. Dostarczają niezbędnych witamin i minerałów, a także cennych ekstraktów roślinnych, jednak nie dają gwarancji skuteczności w każdym przypadku.

Przed podjęciem decyzji warto sprawdzić opinie o preparacie locerin, aby przekonać się jakie są opinie użytkowników na jego temat. Można w tym celu zapoznać się z dostępnymi w internecie rankingami produktów lub poszukać opinii na forach dyskusyjnych.

Jeśli zależy nam na uzyskaniu najlepszych efektów, kuracje suplementami diety warto wspomóc zdrowym odżywianiem oraz ograniczyć poziom stresu. 


Źródło: https://medsense.pl/tabletki-na-porost-wlosow-ranking/

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%