Zamknij
REKLAMA

Maski i półmaski medyczne - jakie mają zastosowania?

11:34, 03.03.2021 | materiały partnera

Co roku przeznacza się wielomilionowe kwoty na kosztowny sprzęt medyczny, ratujący ludzkie życie i wspomagający pracę lekarzy oraz pielęgniarek. Defibrylatory, łóżka dla pacjentów, sprzęt rehabilitacyjny czy służący do badań to wszystko bardzo istotne wydatki, jednak w budżecie szpitalnym jest także miejsce na pozornie mniej ważne akcesoria, takie jak fartuchy dla personelu czy właśnie maski i półmaski medyczne. Są one niezbędne, aby zachować należytą higienę oraz bezpieczeństwo nie tylko w szpitalach i przychodniach. Warto wiedzieć, jakie mają właściwie zastosowania.

Maski i półmaski medyczne osłaniają drogi oddechowe

Właściwości filtrujące, które posiadają maski i półmaski medyczne, pozwalają im chronić drogi oddechowe i blokować część szkodliwych czynników, znajdujących się w powietrzu. Wbrew pozorom, na wdychanie niezdrowych substancji jesteśmy narażeni nie tylko pośród szpitalnych łóżek. Spaliny i smog, które towarzyszą wielkomiejskiemu życiu również nie służą naszym płucom, a odpowiednia maseczka pomaga nam się przed nimi osłonić. Poziom filtracji jest oczywiście uzależniony od rodzaju maseczki, więc dla większej pewności poleca się wybierać maski ffp2 lub ffp3.

Maski i półmaski medyczne chronią przed wirusami

Tempo naszego życia i to w jak ogromnych społecznościach żyjemy, sprzyja rozwijaniu się wirusów czy bakterii oraz przekazywaniu ich kolejnym napotkanym osobom. Maski i półmaski medyczne wydają się niezbędne w momencie, kiedy epidemia na dużą skalę staje się realnym zagrożeniem. Jednorazowe maseczki mogą w takim przypadku oszczędzić nam przykrych konsekwencji związanych z zarażeniem podczas zakupów czy poruszania się komunikacją miejską.

Maski ffp2 i ffp3

Najwyższą skuteczność, jeśli chodzi o efektywność filtracji, prezentują maski ffp2 i ffp3. Można znaleźć je w sklepach ze sprzętem medycznym, takim jak ten https://impilo.pro/pl/c/Maski-i-polmaski/47. Oba rodzaje maseczek znajdują się wysoko w klasyfikacji środków ochrony dróg oddechowych i z tego powodu w czasach pandemii rośnie zainteresowanie nimi.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%