Zamknij
REKLAMA

Jak odpowiednio przechowywać susz konopny?

14:20, 02.03.2021 | materiały partnera

Aby waporyzacja suszu była efektywna, a Twoje doświadczenia jak najlepsze, musisz odpowiednio dbać o swoje zioła. Przechowywanie suszu jest niezwykle istotne, gdyż mieszanka musi mieć odpowiednią wilgotność. Chyba każdy koneser konopi, bez wahania potwierdzi, że odpowiedni poziom wilgotności jest sprawą kluczową. Nadmiernie wysuszone zioła szybko tracą świeżość, intensywny aromat i smak. Poza utratą walorów smakowych różnicę widać również w jakości. Susz jest również słabszy i bardziej podrażnia gardło, co negatywnie wpływa na efektywność waporyzacji. Jak zadbać o zioła? Jak zapewnić im odpowiednie warunki? Znamy kilka sposobów, ale najważniejsze jest odpowiednie przechowywanie suszu.

Odpowiednie przechowywanie suszu – Jak dbać o swoją mieszankę?

W czym przechowujesz swój ulubiony susz konopny? W woreczkach strunowych? W torebkach papierowych? Słoiczku, czy może w pudełeczku po cukierkach? Żadne przypadkowe pojemniczki na pewno mu nie służą! Takie przechowywanie suszu gwarantuje, że szybko straci on swoją świeżość, naturalny aromat i smak. Chyba że lubisz konopie o smaku miętówki lub landrynki owocowej? To zupełnie zmienia postać rzeczy…

Torebki papierowe i bardzo popularne małe przezroczyste woreczki strunowe to jeden z najgorszych sposobów przechowywania ziół. Zajmują one bardzo mało miejsca, lecz zioła są w nich narażone na działanie promieni słonecznych i innych czynników, które niekoniecznie będą im służyć. Kolejnym pojemnikiem, w którym zdarza nam się przechowywać susz, jest mały szklany słoiczek. On również nie jest dobrym rozwiązaniem. Słoik dobrze zachowa aromat i izoluje mieszankę od owadów, ale przezroczyste ścianki przepuszczają promienie słoneczne, a światło nadmiernie wysusza i powoduje kruszenie. Ziołom nie służy również nadmierna wilgoć, gdyż sprzyja pojawieniu się pleśni.

Saszetki Boveda do przechowywania suszu

Każdy koneser waporyzacji wie, jak ważne jest właściwe przechowywanie suszu. Tylko to pozwala zachować jego cenne właściwości i wykorzystać maksymalny potencjał. Aby konopie dały Ci wszystko to, co w nich najlepsze, musisz o nie odpowiednio dbać. Nie wyrzucaj pieniędzy w błoto, tylko zadbaj o odpowiednie przechowywanie suszu. Nie zostawiaj go bez przykrycia, nie kładź gdziekolwiek, nie narażaj na wilgoć ani na światło słoneczne. Zapewnij mu komfortowe warunki w specjalnych saszetkach Boveda, które powstały właśnie po to, aby ułatwić nam jego przechowywanie i zapewnić mu optymalne warunki. Po co kombinować, skoro Boveda to najlepsze rozwiązanie!

Saszetki Boveda pozwalają przechowywać zioła nie tylko właściwie, ale i dyskretnie. Zapewniają mieszance odpowiednią wilgotność i działają dwutorowo – nawilżają zioła, gdy są one za bardzo wysuszone i obniżają wilgotność, jeśli jest ona zbyt wysoka. Ostatecznie sprowadzają do nawilżenia na poziomie 62% i taką wilgotność utrzymują. Boveda daje nam pewność, że przechowujemy swoje zasoby w odpowiedni sposób. Susz nie jest narażony na światło i działanie czynników zewnętrznych, dzięki czemu zachowuje swoją świeżość i walory smakowe. Pozostaje on odpowiednio nawilżony, zyskuje lepszy wygląd i zapewnia nam lepsze efekty podczas sesji inhalacyjnej.

Więcej informacji znajdziesz na https://satoritime.eu/boveda-dwukierunkowa-kontrola-wilgotnosci

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%