Zamknij
REKLAMA

Matura z matematyki - zdaj ją śpiewająco z repetytoriami!

00:00, 22.02.2021 | materiały partnera

Matura tuż-tuż i chociaż być może będzie nieco łatwiejsza w porównaniu do lat ubiegłych z powodu trwającej pandemii, to wciąż w wielu maturzystach słowo matematyka budzi grozę. Jednak nie musisz się bać tego przedmiotu. W celu przypomnienia i utrwalenia materiału warto sięgnąć po dodatkowe pomoce naukowe.

Straszna matura z matematyki? Nie musi taka być!

Egzamin maturalny jest dość stresującą sytuacją. W tym roku przez spowodowane obostrzenia pandemiczne, zdecydowana większość czasu stanowi nauka w formie zdalnej, co znacznie może utrudnić zdanie egzaminu dojrzałości. 

Dlatego też CKE postanowiło ułatwić sytuację wszystkim uczniom - nie będzie egzaminów ustnych i nie ma konieczności przystępowania do egzaminu maturalnego z przedmiotów na poziomie rozszerzonym. Dodatkowym ułatwieniem mają być pytania opracowane na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak do tej pory na podstawie programowej, której zdecydowana część uczniów nie będzie w stanie przerobić.

Nie musisz obawiać się swojego egzaminu dojrzałości, maturę z matematyki pomogą Ci zdać repetytoria i vademecum.

Repetytoria maturalne - czy opłaca się z nich korzystać?

Zdalna forma nauczania, zwłaszcza takiego przedmiotu jak matematyka może okazać się dość sporym problemem. Zwłaszcza gdy jak mówi popularne powiedzenie nauczycieli "matematyka wchodzi przez rękę". Oznacza to, że jeśli chcesz naprawdę dobrze przygotować się do matury z matematyki, musisz poświęcić dla niej czas i przerobić dużą ilość przykładowych zadań.

Doskonałym rozwiązaniem jest sięgnięcie po specjalnie opracowane repetytoria z matematyki, które zawierają niezbędną dawkę wiedzy, przykłady są jasno i przejrzyście wytłumaczone, a dodatkowo znajdują się tam zadania i ćwiczenia do samodzielnego wykonania.

Repetytoria maturalne zostały stworzone po to, aby zaoszczędzić uczniom cenny czas poświęcony na naukę. Już nie musisz szukać odpowiedzi w wielu miejscach i książkach, wszystko, o czym musisz wiedzieć, masz w jednym miejscu. Matematyczne repetytoria maturalne zawierają dużo przydatnych przykładów, dzięki którym odświeżysz i zrozumiesz wszystkie niezbędne zagadnienia maturalne.

Ostatnie kilka miesięcy przed maturą to rosnący poziom strachu i stresu. I chociaż egzamin maturalny może Cię przerażać, zwłaszcza ten dotyczący matematyki, to wiedz, że nie ma się czego bać, a odpowiednie przygotowanie i systematyczna praca przyniosą doskonałe rezultaty. Pamiętaj również, że egzamin maturalny z matematyki co roku praktycznie ma taką samą postać, a zadania wbrew pozorom są bardzo podobne, dlatego wystarczy zrozumieć i zapamiętać schemat rozwiązywania poszczególnych zagadnień, aby ze spokojem zdać maturę.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%