Zamknij
REKLAMA

Jak dobrać żaluzje do pomieszczenia ?

12:17, 19.02.2021 | materiały partnera

Żaluzje okienne są stosowane przede wszystkim do ograniczenia słońca, wpadającego do pomieszczenia. Oprócz funkcjonalności powinny wyróżniać się wyglądem pasującym do wnętrza. Obecnie wiele osób decyduje się na zakup mebli na wymiar, według własnego projektu. Doskonałym ich dopełnieniem mogą być właśnie dobrze dobrane żaluzje. Na runku można znaleźć wiele rodzajów modeli, które przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym klientom.

Żaluzje drewniane

Żaluzje drewniane doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach urządzonych zarówno w nowoczesny, jak i klasyczny sposób. Nadają się zarówno do użytku domowego, jak i biurowego, czy hotelowego. Cechuje je eleganckie wykończenie, nadające pomieszczeniu stylowego wyglądu. Bogata gama kolorystyczna pozwala na odpowiednie dobranie żaluzji do każdego wnętrza. Wykonane są one z najwyższej jakości drewna.

Żaluzje aluminiowe

Żaluzje aluminiowe przez lata utrzymują się na rynku akcesoriów okiennych. Znacznie zmienił się jednak ich wygląd i sposób produkcji. Obecnie firmy proponują klientom różne rodzaje szerokości lameli, które dopasowują się do wymiarów okien. Wykonane z wysokogatunkowej taśmy aluminiowej będą pozwalać na swobodną regulację światła. Ich nowoczesny wygląd doskonale zgra się z wnętrzem pokojów.

Żaluzje fasadowe

Żaluzje fasadowe stosowane są przeważnie w dużych budynkach i biurach. Ten rodzaj osłon może być zakładany zarówno na budynkach już istniejących (żaluzje natynkowe), jak i w trakcie budowy (żaluzje podtynkowe). Najczęściej mają kształt litery C lub Z. Szeroki zakres wyboru kolorystycznego pozwala na dopasowanie ich do koloru elewacji. Taki zabieg dodaje budynkowi elegancji i stylu. Dodatkowo świetnie chronią przed słońcem.

Żaluzje pionowe Wertikale

Żaluzje pionowe wertikale świetnie sprawdzają się w dużych budynkach, takich jak: sale konferencyjne, aule i biura. Ich wielkość sprawia, że doskonale chronią przed światłem oraz pozwalają na regulację jego kierunku. W tym wypadku warto zwrócić uwagę na jakość tkanin, z których wykonane są lamele. Wygodny i łatwy w obsłudze mechanizm umożliwia zaś szybkie zasłonięcie dużego pomieszczenia.

Ogromną zaletą żaluzji jest możliwość dostosowania ich do wielkości okien. Żaluzje na wymiar pozwalają na indywidualne podejście do każdego klienta. Zbadanie jego potrzeb, wybranie koloru i rozmiaru żaluzji a w rezultacie odpowiednie zaadaptowanie ich do pomieszczenia. Kupując żaluzje na wymiar, warto wybrać firmę, która zapewnia najwyższej jakości materiały i usługi, tak aby zasłony okienne posłużyły przez lata.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%