Zamknij
REKLAMA

Catering dietetyczny dla całej rodziny

15:13, 12.02.2021 | materiały partnera

Dieta pudełkowa cieszy się dużą sympatią wśród singli. Mieszkając w pojedynkę rzadko kiedy myśli się o tym, by przygotowywać sobie posiłki na cały dzień. Zazwyczaj kończy się na zjedzeniu śniadania na szybko i zrobieniu kanapek do pracy lub na uczelnię. Po powrocie do domu gotowe danie z supermarketu i tak cały tydzień. Właśnie dlatego single tak często ulegają pokusie i decydują się na skorzystanie z usług cateringu pudełkowego. Co jednak w przypadku dużych rodzin? Czy w takim wypadku również warto spróbować?

Catering dietetyczny - opcja dla rodzin

Mogłoby się wydawać, że korzystanie z usług firm cateringowych w przypadku par z dziećmi jest nieopłacalne ze względu na koszty. Nic bardziej mylnego. Wystarczy wyobrazić sobie, że każdy członek rodziny ma inne upodobania kulinarne. Załóżmy na przykład, że głowa rodziny ma alergię na gluten, mama planuje zrzucić nadmiar kilogramów, nastoletnia córka zakochała się w weganizmie, a najmłodsze dziecko jest niejadkiem. Zbudowanie pełnowartościowego menu dla takiej gromadki jest zdecydowaniem dużym wyzwaniem. Ciężko stwierdzić, czy w ogóle da się stworzyć dania, które będą odpowiadały wszystkim. Warto pamiętać o tym, że trzeba jeszcze to wszystko ugotować, a 5 różnych posiłków dla wszystkich członków rodziny na cały dzień daje 20 różnych potraw.

Dieta pudełkowa z dostawą dla całej rodziny

Jak widać zamówienie gotowych posiłków dla wszystkich członków rodziny jest o wiele prostsze. W menu cateringów dietetycznych można znaleźć jadłospisy dla wegetarian, wegan, osób z nietolerancją glutenu lub laktozy. Można zdecydować się również na dietę dla sportowców, nowoczesne diety low carb, menu dla dzieci oraz tradycyjne diety odchudzające o zmniejszonej liczbie kalorii. W większości dużych miast, takich jak chociażby Łódź można wybierać spośród naprawdę ciekawych planów żywieniowych.

Kiedy każdy zdecyduje się na to, jaka dieta najbardziej przypadła mu do gustu, wystarczy określić liczbę posiłków oraz ilość zapotrzebowania kalorycznego. Może być to dość kłopotliwe, dlatego na początku warto sprawdzić, czy dany catering oferuje możliwość konsultacji ze specjalistą w celu ustalenia odpowiedniej dawki energetycznej dla każdej osoby z osobna.

Catering dietetyczne Łódź z dostawą - cała rodzina zadowolona

Ostatnim krokiem jest ustalenie godzin, w których dostawca zjawi się pod drzwiami i zostawi pod nimi torebki z jedzeniem pudełkowym. Każda z toreb jest będzie odpowiednio opisana. Na każdym z boxów będzie nazwa potrawy oraz składniki, z których została przygotowana. Teraz wystarczy rozdzielić pudełka między członków rodziny i gotowe.

Skorzystanie z diety pudełkowej zdecydowanie pozwala na zaoszczędzenie dużej ilości czasu każdego dnia. Każdy chwyta swoją potrawę i cieszy się ulubionymi smakami dań, które wyglądają jak w dobrej restauracji. To właśnie wygląd posiłków oraz ich różnorodność mogą sprawić, że nawet mały niejadek zdecyduje się na zjedzenie wszystkich przygotowanych potraw.

Dodatkowo rodzice zyskują pewność, że ich pociechy nie jedzą byle czego. Łódź oraz inne duże miasta oferują mieszkańcom wiele rodzajów fastfoodów, z których usług chętnie korzysta młodzież. Warto jednak pamiętać, że jeżeli dziecko dostanie do szkoły coś, co będzie mu naprawdę smakowało, z pewnością nie skusi się na niezdrowego hamburgera z popularnych sieciówek,

Wbrew pozorom oszczędność można zauważyć również na koncie. Często przy składaniu większych zamówień można uzyskać spory rabat od firmy cateringowej. Nawet jeżeli tak się nie stanie, zaoszczędzamy dużo na zakupach. Przy przygotowaniu tak wielu różnorodnych posiłków często kupujemy produkty, których używamy jedynie do jednego dania. Następnie o nich zapominamy, a kiedy już odnajdziemy je w zakamarkach lodówki, często okazuje się, że nie nadają się one do spożycia.

Jak widać skorzystanie z oferty cateringu dietetycznego okazuje się bardzo korzystnym rozwiązaniem również w przypadku rodzin, w szczególności jeśli każdy z członków ma inne upodobania kulinarne lub któryś z nich jest alergikiem.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%