Zamknij
REKLAMA

Dieta pudełkowa - dla kogo?

14:10, 12.02.2021 | materiały partnera

Catering dietetyczny to usługa, która cieszy się?dużym zainteresowaniem wśród bardzo różnych kręgów. Wbrew pozorom nie jest tylko dla osób odchudzających się. Rozważasz zakup diety pudełkowej? W takim razie sprawdź, kto wybiera ją najczęściej! 

Dla sportowców

Dieta pudełkowa jest częstym wyborem osób, które mają określone cele sportowe lub po prostu dbają o swoją sylwetkę. Dzięki gotowemu cateringowi nie trzeba martwić się odpowiednim zbilansowaniem składników tak, aby dostarczyć organizmowi wszystkiemu, co niezbędne do regeneracji po treningu i rozwoju. Można też poświęcić więcej czasu na ćwiczenia. Należy jednak uważać na diety dla każdego – sportowcom zalecane są cateringi indywidualne lub diety typu sport. 

Dla osób, którym brakuje czasu

Catering to także świetne rozwiązanie dla osób zapracowanych, którym trudno znaleźć czas na przygotowanie wartościowych posiłków. Dzięki pudełkom można odżywiać się?zdrowo, jednocześnie skupiając na swoich celach, np. zawodowych, oraz odpoczynku. Dla wielu ludzi jest to jedyny na sposób na ograniczenie spożywania fastfoodów czy niskiej jakości dań gotowych. Dodatkowym plusem jest to, że można sobie również odpuścić zakupy spożywcze. 

Dla nielubiących gotować

Nie jest to oczywista grupa klientów firm cateringowych, ale jak się okazuje, dietę pudełkową chętnie wybierają też te osoby, które nie przepadają za gotowaniem. Powód tego jest prosty – posiłki w diecie nie wymagają żadnego przygotowania poza ewentualnym podgrzaniem np. w kuchence mikrofalowej. Nie trzeba więc niczego kroić, smażyć, gotować i podawaćPonadto, wybierając gotowy catering, nie trzeba też niczego sprzątać czy zmywać. Opcja ta jest zatem idealna także dla osób niecierpiących bałaganu po gotowaniu. 

Jako szybki detox

Detox to kontrowersyjne rozwiązanie, ale każdemu chociaż raz zdarzyło się przesadzić z jedzeniem. Czy to w święta, czy na skutek innych okoliczności, czasami czujemy potrzebę „oczyszczenia się”. W praktyce oznacza to ograniczenie spożywanych kalorii i zamianę posiłków na nieco lżejsze dania. I w takim przypadku dieta pudełkowa jest dobrym rozwiązaniem. To jadłospis zbilansowany, maksymalnie zdrowy i można go zamówić tylko na kilka dni np. na 3-5. To wystarczająco, aby poczuć się lżej i przywrócić ciału równowagę. 

Dla osób ze szczególnymi potrzebami

Stworzenie jadłospisu dla osoby na diecie ketogenicznej czy niemogącej jeść glutenu nie jest łatwe. W związku z tym pomocą dla takich osób może być catering. Dzięki temu można zapomnieć o alergenach czy skrupulatnym planowaniu jadłospisów. Posiłki zawsze zgodne z potrzebami żywieniowymi są właściwie na wyciągnięcie ręki!  

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%