Zamknij
REKLAMA

Taras w systemie ramowym czy bezramowym – który z nich wybrać?

14:05, 12.02.2021 | materiały partnera

Szklane tarasy i werandy cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Właściciele domów jednorodzinnych decydują się na ich dobudowę, by otworzyć mieszkania na ogród, doświetlić pokoje zdrowym dla oczu, dziennym światłem i zapewnić sobie możliwość wypoczynku w bliskości z naturą, niezależnie od pory roku czy aktualnej aury. Projektując zieloną przystań musimy jednak stawić czoła wielu dylematom, wśród których kluczowe znaczenie ma styl dekoracyjnej konstrukcji. Większość inwestorów długo waha się czy zamówić klasyczne szyby o drewnianych lub aluminiowych ramach, czy zdecydować się na futurystyczne wielkoformatowe i jednolite tafle szkła. Jeśli i Ty znalazłeś się w gronie niezdecydowanych osób, zapoznaj się z zaletami każdego z tych rozwiązań!

„Błękitne szerokie okna…” – taras w systemie bezramowym

System szklanych szyb przesuwnych bez szprosów czy okalających okna ram to idealne rozwiązanie dla tych, którzy kochają naturę i najlepiej relaksują się, patrząc na zieleń traw, kolory ogrodu czy niebo upstrzone miękkimi chmurami. Wykorzystywane w tym typie zabudowy, gładkie i czyste jak kryształ szkło, wspaniale zaciera granice między domem a działką, tworząc iluzję pozostawania na otwartej przestrzeni. To urokliwe „błękitne szerokie okna” rodem ze słynnej piosenki Marka Grechuty. Szklane ścianki, lekko sunące po szynach na polimerowych kółeczkach, mogą być przy tym rozsuwane na zawołanie, kiedy tylko domownicy zechcą wpuścić do środka świeże powietrze. Trudno o lepszy dostęp do przyrody przez okrągły rok!

Co więcej, wolny od ram system szklanych szyb przesuwnych doskonale wpisuje się w minimalistyczny design nowoczesnych budynków. Dodaje im lekkości i wizualnie powiększa domową przestrzeń. Dzięki wyzbyciu się balastu w postaci masywnych ram, gwarantuje też użytkownikom swobodę ruchu. Wszystkie te cechy czynią system bezramowy odpowiedzią na potrzeby propagatorów świadomego stylu życia w duchu skandynawskiej uważności.

 

Wypoczynek w stylu retro – taras w systemie ramowym

Jeśli natomiast – myśląc o swoim tarasie czy werandzie – wyobrażasz sobie konstrukcję z romantycznych filmów kostiumowych albo sielskiej ilustracji z wnętrzarskiego magazynu, na której szyby zdobią ozdobne drewniane ramy z białymi szprosami, wybierz system szyb przesuwnych ujętych w ramy. Obramowanie wykonane z ładnego drewna, o widocznych naturalnych słojach i zróżnicowanych odcieniach wspaniale harmonizuje z bryłą budynku utrzymaną w stylistyce retro, jak również z tą o charakterze śródziemnomorskim. Ponadto, pozwala stosować zróżnicowane wypełnienia – od 4 do nawet 18 mm, a przy tym jest bezpieczne dla zdrowia i ekologiczne. Zapewnia też większe możliwości organizacji przestrzeni wypoczynkowej, gdyż umożliwia zamontowanie wewnętrznych parapetów. Tak utworzone „półeczki” można później dowolnie zagospodarować, na przykład aranżując domowy zielnik czy kolorowy miniogródek. Zupełnie jak w romantycznych angielskich dworkach z powieści Jane Austen!

Jak widać, każda z propozycji ma swoje dobre strony, które mogą zachęcić przyszłych użytkowników zabudowanych tarasów. Zanim wybierzesz, postaraj się dobrze wsłuchać w swoją intuicję, a ani przez moment nie pożałujesz tej decyzji!

Porad udzielili eksperci z firmy ShadowXL, którzy zaprojektują i zbudują wymarzoną przeszkloną werandę, zadaszony taras czy pokój ogrodowy. 10 lat doświadczenia - konkurencyjne ceny - najwyższa jakość.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%