Zamknij
REKLAMA

Potrzebujesz zasięgu Internetu w całym domu? Postaw na wzmacniacze!

00:00, 12.01.2021 | .
Skomentuj

Słaby sygnał to często wina źle ustawionego routera lub sprzętu niskiej jakości. Urządzenie to powinno być zatem nie tylko dopasowane technologicznie do tego, co oferuje operator pod kątem szybkości transmisji, ale też umieszczone na półce lub szafce w taki sposób, by nic nie zakłócało emitowanego sygnału. Co jednak poradzić na brak zasięgu w miejscach znacznie oddalonych od routera?

Sprawdzone sposoby na zwiększenie zasięgu – repeatery

Wraz z oddalaniem się od routera, siła sygnału słabnie. Jeśli zajmujesz niewielkie mieszkanie problem ten nie jest aż tak dotkliwy – wystarczy umieścić sprzęt w centrum domu, a sygnał z pewnością dotrze do każdego wybranego miejsca. Jeśli jednak chodzi o większe metraże lub domy wolnostojące, sytuacja może się nieco skomplikować – zwłaszcza, gdy chcesz korzystać z Internetu w ogrodzie, w piwnicy czy na strychu. W obecnym czasie, gdy dom jest nie tylko sferą prywatną, ale też odbywa się w nim nauka zdalna i home office, każdy domownik potrzebuje dostępu do Internetu w innym pomieszczeniu. Dobrym pomysłem na silny, stabilny sygnał nawet w sporym oddaleniu od routera są repeatery – takie jak FRITZ!WLAN Repeater 310: https://fritzbox.com.pl/product-pol-22-FRITZ-WLAN-Repeater-310.html.

Wzmacniacze WiFi to niewielkie urządzenia, które są nie tylko proste w montażu, ale też łatwe w obsłudze. Wystarczy nabyć kompatybilny z routerem wzmacniacz, by po chwili cieszyć się pełnym zasięgiem w całym domu. Wybierz odpowiednie miejsce na obrzeżach zasięgu routera i umieść wzmacniacz w gniazdku sieciowym, a następnie naciśnij przycisk znajdujący się na urządzeniu. W ten sposób wzmacniacz wymieni się danymi dostępowymi z routerem i rozpocznie odbieranie sygnału. Po wzmocnieniu go, zacznie go retransmitować, co pozwoli połączyć się z siecią urządzeniom znajdującym się nawet w znacznym oddaleniu od routera.

Kiedy ściany i stropy są zbyt grube – alternatywa dla wzmacniaczy

Niektóre miejsca w domu są nie tylko umieszczone poza zasięgiem routera, ale też mają grube ściany lub stropy. Wszelkie przeszkody znajdujące się na drodze sygnału osłabiają go – tyczy się to również rozwiązań architektonicznych. W takim przypadku znacznie lepszym wyjściem jest zainwestowanie w adaptery PLC, które zapewniają Internet przez gniazdko elektryczne. Jest to szybki sposób na rozbudowanie domowej sieci bez potrzeby kucia ścian. Wystarczy zaopatrzyć się w odbiornik i nadajnik Power Line Communication i odpowiednio je zainstalować – nadajnik umieścisz przy routerze, a odbiornik – przy urządzeniu, które ma odbierać sygnał, na przykład przy komputerze. W ten sposób szybko podłączysz się do sieci i zyskasz stabilne połączenie nawet na strychu czy w piwnicy. Przekonaj się i sprawdź rozwiązania od FRITZ!

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA