Zamknij
REKLAMA

Budowa domu - samodzielnie czy z wynajęciem profesjonalistów?

08:11, 05.01.2021 | materiały partnera

Posiadanie własnego domu to dla wielu wyzwanie, mając na uwadze wszelkie pozwolenia, projekty, przyłącza oraz samą budowę. Wielu z nas nie podejmuje się budowania domu pod klucz z uwagi właśnie na wyżej wymienione problemy.

  1. Jak wybrać działkę?
  2. Co zrobić, aby budowa domu nie stała się naszym nocnym koszmarem?
  3. Z jakich materiałów korzystnie jest budować dom?

Jak wybrać działkę?

Na ogół wybieramy działkę pod budowę domu kierując się jej ceną. Jeśli podoba nam się urocza działka pod lasem, 15 km od najbliższego sąsiada i w sam raz działka jest tania, zastanówmy się, czy to odosobnienie będzie nam służyło. Dzieci muszą mieć dobry dojazd do szkoły. Dorośli jeśli nie są zmotoryzowani, powinni mieć więc bliski dostęp do pracy, sklepu i lekarza. Zatem lokalizacja działki jest bardzo ważnym aspektem przy jej zakupie. Sprawdźmy również, jakie mamy sąsiedztwo, czy w pobliżu nie ma jakiegoś zakładu produkcyjnego, który zatruwa powietrze, bądź fermy drobiu, przez którą nie będzie można latem otworzyć okien. Bierzmy pod uwagę wielkość działki, na pewno mamy już w planach, jak duży dom będziemy chcieli budować. Lepiej nie kupować działki bez dojazdu, bo będziemy musieli wystąpić o służebność drogi koniecznej, a jest to dodatkowy koszt, w dodatku niemały.

Co robić, aby budowa domu nie stała się naszym nocnym koszmarem?

Nie trzeba bać się budowy domu, jeżeli skorzysta się z opcji budowy domów pod klucz, jaką oferuje DOM 3E https://www.dom3e.com/, gdzie od początku do końca profesjonaliści zajmą się budowaniem domu. Łącznie ze zleceniem projektu domu lub pomocą w wybraniu projektu gotowego przygotowanego przez HomeKoncept. Na stronie warto skorzystać z kalkulatora, dzięki któremu dowiemy się, jaki będzie orientacyjny koszt postawienia domu w stanie surowym otwartym. Warto poznać SYSTEM 3E, mieć świadomość, że domy przez nich stawiane, to domy energooszczędne, ekonomiczne i ekologiczne. To kompleksowa budowa do stanu developerskiego, któżby nie chciał tak budować, bez nerwów i  straty czasu?

Z jakich materiałów korzystnie jest budować dom?

Poznajmy przełomowe osiągnięcie polskiej inżynierii – SYSTEM 3E, który zachwycił już wiele osób. To technologia wznoszenia ścian z elementów 3E. Materiał z którego budowane są domy pod klucz jest energooszczędny, ekonomiczny i ekologiczny, a przecież na to obowiązkowo teraz stawiamy, by było tanio, oszczędnie, a ekologia jest nam wszystkim coraz bardziej bliska. Głównym składnikiem elementów 3E jest minerał wulkaniczny – perlit, o doskonałych właściwościach izolacyjnych. Elementy posiadają charakterystyczny kształt, dzięki czemu przy budowie domu od podstaw nie ma potrzeby użycia spoiwa, a komponenty łączy się poprzez zacisk, jak klocki. Postawienie domu o powierzchni 120 metrów zajmie raptem dobę. Dom posiada naturalną izolację, co jeszcze bardziej obniży koszt jego postawienia.

Podsumowując dzięki nowoczesnej technologii dom stawiamy szybko, a jego postawienie jest tańsze. Grzechem byłoby nie skorzystać z tak doskonałej oferty.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA