Zamknij
REKLAMA

Jaki napęd do bramy przesuwnej warto wybrać?

09:19, 23.11.2020 | materiały partnera

Automatyczne otwieranie i zamykanie bramy po naciśnięciu na przycisk na pilocie to nie tylko wygoda, ale także oszczędność czasu. Identyczne rozwiązania posiadają bramy garażowe. Taka automatyka do bram sprawdzi się także do bram wjazdowych o konstrukcji przesuwnej.

Wjazdowe bramy przesuwne to obecnie jedne z najczęściej montowanych bram na wjazdach na posesje prywatne. Wyposażone są w jedno długie skrzydło lub dwa krótsze skrzydła, które przesuwają się po prowadnicach. Tego typu bramy bardzo dobrze współpracują również z automatyką. O czym warto pamiętać przy ich doborze?

Zasady doboru siłownika do bramy przesuwnej
Podstawą skutecznej pracy automatyki do bramy przesuwnej jest właściwy dobór urządzenia. Aktualnie producenci mogą zaproponować swoim klientom pełną paletę takich modeli. Pojawia się zatem pytanie – jaki automat do bramy sprawdzi się wtedy najlepiej?

Napęd do bramy przesuwnej
Aby brama przesuwna pracowała prawidłowo, konieczne jest dopasowanie do niej odpowiedniego siłownika. To główny element konstrukcji automatyki, który powoduje ruch skrzydła.

Przy zakupie automatyki do bramy przesuwnej pod uwagę bierze się:
- ciężar skrzydła bramy
- długość skrzydła bramy
- intensywność użytkowania bramy

Ciężar skrzydła bramy
Skrzydło bramy przesuwnej może posiadać różnoraki ciężar. Zasadniczo, im jest ono większe, tym jest cięższe, ale na jego ciężar ma wpływ także rodzaj zastosowanych do jego wykonania materiałów. Gdy skrzydło będzie ważyło więcej, siłownik musi być mocniejszy.

Najlepiej wybrać model z rezerwą mocy, aby nie narażać napędu na stałą pracę z maksymalną mocą, co może obniżyć jego żywotność.

Długość skrzydła bramy
Kolejna kluczowa kwestia to długość skrzydła bramy. Siłowniki do bram dedykowane są do różnych długości skrzydeł, dlatego warto sprawdzić, jakie są zalecenia producenta.

Siłowniki do użytku domowego to najczęściej modele pozwalające na obsługę bram o skrzydłach od 2 metrów do 3,5 metra, ale dostępne są także modele, które umożliwiają otwieranie i zamykanie skrzydeł o długości 5 metrów, 7 metrów.

Intensywność użytkowania bramy
Trzecia informacja, która będzie pomocna w doborze odpowiedniego typu automatyki, to intensywność użytkowania bramy. Producenci oferują automatykę tego typu zarówno do użytku domowego, jak również do użytku przemysłowego. W pierwszym przypadku intensywność użytkowania jest niższa, natomiast w drugim znacznie większa.

W razie problemów z doborem odpowiedniego modelu automatyki do bramy skrzydłowej warto skorzystać z fachowej pomocy. Firma oferująca automatykę dobierze zarówno napęd do bramy wjazdowej, jak również napęd bramy garażowej spełniający konkretne wymagania.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA