Zamknij
REKLAMA

Kredyt konsolidacyjny - dla kogo?

00:00, 19.11.2020 | materiały partnera

Posiadanie kilku zobowiązań kredytowych w jednym czasie stanowi nie lada kłopot zarówno finansowy, jak i organizacyjny. Warto więc skorzystać z możliwości połączenia wszystkich kredytów w jeden, w ramach kredytu konsolidacyjnego. Komu banki oferują tego rodzaju kredyt?

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyt konsolidacyjny to specyficzny produkt bankowy, który pozwala połączyć kilka zobowiązań kredytowych w jedno. Oferują go bardzo wiele banków, jednak jak zwykle w przypadku kredytu, decydując się na konkretny, należy wziąć pod uwagę przede wszystkim warunki kredytowania. Sam kredyt konsolidacyjny ma być niejako odciążeniem dla kredytobiorcy, który dotychczas musiał płacić kilka rat kredytu miesięcznie, w dodatku zwykle w różnych bankach. Pierwsza kwestia dotyka bezpośrednio finansów kredytobiorcy - wielorakość rat kredytowych znacznie obniża jego budżet domowy, jaki pozostaje mu do dyspozycji po dokonaniu przelewów na rzecz banków.

Tymczasem fakt konieczności wykonywania ich na dobro różnych banków może być nieco problematyczny i prowadzić do tego, że kredytobiorca zapomni o konieczności zapłaty danej raty, co może mieć przykre dla niego konsekwencje. Kredyt konsolidacyjny pozwala zapłacić jedną, często niższą ratę kredytu na rzecz banku, z którym podpisano umowę.

Kto może starać się o kredyt konsolidacyjny?

Podstawowym wymogiem jest posiadanie przynajmniej dwóch zobowiązań kredytowych - jest to główne założenie konsolidacji. Dodatkowo klient musi otrzymać pozytywną ocenę zdolności kredytowej, nawet jeśli w wyniku zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego bank nie pożyczy mu większej ilości gotówki. Taką możliwość oferują niektóre podmioty, dlatego też kredyt konsolidacyjny może być szansą dla kredytobiorcy na to, aby zdobyć potrzebne środki finansowe. Należy jednak mieć na uwadze, że jeżeli bank pożyczy klientowi dodatkowe pieniądze, nie będą to duże kwoty.

O kredyt konsolidacyjny powinny ubiegać się przede wszystkim osoby, które zaciągały poprzednie zobowiązania w czasie, gdy na rynku obowiązywały niższe stopy procentowe, niż obecnie. Pozwoli to, być może nawet znacznie, obniżyć odsetki, a zatem i ratę kredytu.

Niestety, kredyt konsolidacyjny nie jest wolny od wad. Niższa rata kredytu oznacza dłuższy okres jego spłaty, a to pociąga za sobą wzrost ogólnych kosztów kredytu. Niemniej jednak warto mieć na uwadze fakt, że kredyt konsolidacyjny jest produktem przeznaczonym dla osób, które po pierwsze znalazły się w trudnej sytuacji i przerasta ich możliwość spłaty wszystkich kredytów w uzgodnionym terminie, po drugie zaś sięgają po niego osoby, które chcą zmniejszyć swoje miesięczne obciążenia kredytowe i spłacać kredyty na lepszych warunkach.

W przypadku problemów ze znalezieniem odpowiedniego dla siebie kredytu pomóc może pośrednik finansowy Expander. Udanie się do profesjonalisty jest dobrym rozwiązaniem przede wszystkim dla osób, które chcą być pewne warunków, na jakich będą zaciągać nowy kredyt. Pośrednicy dbają również o to, aby były to warunki jak najlepsze. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%