Zamknij
REKLAMA

W poszukiwaniu źródeł boskiej mocy

08:52, 13.11.2020 | materiały partnera

Alkohol towarzyszy ludziom od zarania dziejów. Już starożytni Egipcjanie raczyli się smakiem piwa w cieniu piramid, preferując ciemne odmiany ponad te jasne. Trunki te wytwarzano w procesie fermentacji z plackowatego chleba, wody i daktyli. W Kartaginie sięgano już po wino z dość nietypowym dodatkiem – wapnem, chociaż niektórzy naukowcy twierdzą, że dodawano do niego też gipsu. Na boskim Olimpie królowała ambrozja będąca napojem bogów – dawała ona im nieśmiertelność oraz wieczną młodość – tymczasem śmiertelnicy musieli zadowolić się winem, w którym nierzadko widzieli lekarstwo na wiele dolegliwości – przykładowo zdaniem Asklepiadesa z Bitynii bezsenność należało leczyć regularnym stanem poważnej nietrzeźwości. Starożytni Rzymianie posunęli się jeszcze dalej, twierdząc, że ciepłe wino poprawia męską witalność, a położenie gąbki nasączonej tymże trunkiem na lewej piersi leczy problemy sercowe. Piliniusz zalecał na zatrucie cykutą, wilczym korzeniem czy ugryzienie szerszenia, spożywać wino w czystej postaci codziennie przez 21 dni, aż do nastania Psiej Gwiazdy (Syriusza). Po przeminięciu tegoż dnia należało cały proceder rozpocząć od nowa, co daje nam łącznie 42 dni picia nierozcieńczonego wina. Również japońskie sake, sięgające swoją tradycją III wieku p.n.e. nosiło znamiona boskości. Określano je napojem życia przynależnym bogom, dlatego na początku dostarczano ten trunek wyłącznie do pałacu cesarskiego i świątyń. Z czasem jednak upowszechniło się, również jako lek na wszelkie dolegliwości oraz smutki. Wiele z przedstawionych tutaj leczniczych przepisów zachowało się do dzisiaj, jednak czy by w ogóle powstały bez sztuki destylacji? Oczywiście, że nie, dlatego właśnie w niej należy szukać źródeł boskiej mocy. Zapewne nawet bogowie na Olimpie mieli swoją własną destylarnię do wytwarzania ambrozji. Współcześnie każdy może sprawić sobie taką przyjemność w domu i cieszyć się naparem życia we własnym salonie w towarzystwie rodziny oraz przyjaciół. Posiadanie własnej destylarni daję nieskończoną możliwość eksperymentowania ze smakiem, podczas poszukiwania własnej ambrozji.

Boska destylarnia.

Gdzie więc szukać współcześnie takiej boskiej destylarni mogącej dorównać kunsztem i wytrzymałością tej stosowanej zapewne na Olimpie? Najlepiej w Królestwie Mocy, gdzie, jak sama nazwa wskazuje, znaleźć można źródła mocy, również tej procentowej. W tym niezwykłym miejscu pracują wyjątkowi rzemieślnicy, dla których stal nierdzewna nie ma żadnych tajemnic. Niczym mistrzowie wiedzy tajemnej potrafią "oswoić" ten materiał, nadać mu dowolny kształt, w zależności od oczekiwań klienta, a także specjalizują się w tworzeniu rzeczy zupełnie nowych, przez co unikalnych oraz niepowtarzalnych. Wybierając Królestwo Mocy, zyskuje się pewność otrzymania oryginalnego produktu, wypełnionego mocą – nazwa wszak zobowiązuje. Tworząc destylatory, katalizatory, zbiorniki, rurki czy skraplacze, pracownicy Królestwa Mocy wykorzystują swoje wieloletnie doświadczenie w kwestii destylacji oraz pasję związaną z tym fachem. W końcu nie każdy może kontynuować tak wielowiekową tradycję. Chcąc podzielić się swoimi zainteresowaniami oraz wiedzą, firma prowadzi specjalny blog poświęcony destylacji, gdzie znaleźć można informacje na temat samego procesu, działania i budowy destylatora, hodowli chmielu w Polsce czy instrukcje jak zrobić domowy płyn do dezynfekcji. Tworząc swoje produkty, Królestwo Mocy stawia na jakość i oryginalność. Będąc najlepszymi w swoim fachu, nie boją się podejmować wyzwań. Dlatego, jeśli pragniesz iście olimpijskiego destylatora czy niesamowitej kolumny rektyfikacyjnej w stylu greckim, indyjskim czy nawet chińskim, przedstaw swój projekt i sprawdź jak wiele pasji ma do zaoferowania Królestwo Mocy. Firma posiada własną halę produkcyjną wraz z parkiem maszynowym, dlatego wielkość rzuconego wyzwania nie stanowi tutaj żadnej przeszkody.

Co znajdziemy w Królestwie Mocy?

Oferta przedstawiona na stronie krolestwomocy.pl jest wyrazem połączenia funkcjonalności i piękna – wszystkie produkty wykonane są ze stali nierdzewnej najwyższej jakości. Wśród destylatorów firma oferuje aż 5 zestawów królewskich. Wszystkie są przeznaczone do destylacji wyrobów cukrowych oraz nastawów z owoców, np. gruszek, jabłek, śliwek, dlatego posiadają w komplecie kolumnę rektyfikacyjną typu Aabretek – bez wypełnienia pryzmatycznego, które można dokupić osobno – małą chłodniczkę, alkoholomierz, węże, opaski zaciskowe, szybkozłączke, zawory, zestaw podłączeniowy do wody kompletny, wężyki silikonowe do odbioru destylatu oraz eklektyczny regulator mocy (trzy sondy, trzy termometry, woltomierz z wyświetlaczem, potencjometr do płynnej regulacji napięcia na grzałkach). Każdy zestaw oferuje również możliwość indywidualnego dopasowania wysokości, w zależności od potrzeb klienta. Zestawy królewskie różnią się pomiędzy sobą rodzajami zbiorników. W pierwszym otrzymujemy kompletny zbiornik dwupłaszczowy o pojemności 65 litrów. W drugim kompletny zbiornik dwupłaszczowy o pojemności 110 litrów. Trzeci zestaw królewski ma nam do zaoferowania kompletny zbiornik jednopłaszczowy typu KEG o pojemności 50 litrów. Czwarty komplet charakteryzuje się kompletnym zbiornikiem jednopłaszowym 65 litrowym, natomiast ostatni zestaw oferuje kompletny zbiornik jednopłaszczowy o pojemności 110 litrów.

Poza królewskimi zestawami, Królestwo Mocy ma także do zaoferowania wymienione wcześniej zbiorniki jako samodzielne elementy, a także królewską kolumnę numer 1, czyli kolumnę rektyfikacyjną, wykonaną ze stali nierdzewnej spawanej metodą TIG w osłonie argonu. Jedną z jej zalet jest możliwość montażu głowicy na różnych wysokościach, w ten sposób możemy otrzymywać różnego rodzaju destylaty, charakteryzujące się różnorodnymi smakami. W skład całego zestawy wchodzi rura zakończona obustronnie złączami SMS DN63, wyposażona w port pomiaru temperatury ulokowany na odpowiedniej wysokości. Podtrzymki zabezpieczają całość przed wypadnięciem sprężynek pryzmatycznych, natomiast pierścień buforowy centrujący naprowadza powracający alkohol na oś wypełnienia, dając nam pewność, że destylat nie spływa po ściankach rur. W zestawie znajduje się także druga opisana rura, wyposażona w dodatkowy króciec 1/2 cala zaślepiony nakrętką sześciokątną (tzw. obniżony odbiór VM). Oczywiście ten element również posiada port pomiaru temperatury na odpowiedniej wysokości. Ponadto, w zestawie jest również profesjonalnie wykonany wziernik rurowy, głowica z precyzyjnym zaworkiem iglicowym, skraplacz wykonany z rury karbowanej DN12, zakończony nasadką nachodzącą na rurę, rurki  –  zasilająca i powrotna wody, chłodnica VM, chłodniczka mała oraz alkoholomierz.

Królestwo Mocy oferuje także możliwość zakupu jednego z produktów, znajdujących się w dziale akcesoriów do destylacji, takich jak:

- chłodnice A/B/C , którą zgodnie z życzeniem klienta można dostosować do odpowiednich rozmiarów, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w procesie destylacji w każdych warunkach.

- alkoholomierz, określany też mianem papugi, służący do ciągłego pomiaru stężenia alkoholu podczas procesu destylacji. Urządzenie przydatne zwłaszcza podczas wytwarzania alkoholów smakowych, tzw. owocówek. Alkoholomierz wykonany jest ze stali nierdzewnej w osłonie argonu. Dno rurki zostało dodatkowo zabezpieczone uszczelką silikonową, która zapobiega stłuczeniu się alkoholomierza przy procedurze wkładania go.

- skraplacz wykonany ze stali nierdzewnej i rury karbowanej DN 12, który pozwala zaoszczędzić nawet 50 procent zużywanej wody. Dodatkowo zadbano o skierowanie w dół rurek FI8, co zapobiega załamywaniu się wężyków w trakcie procesu destylacji.

- zaworek precyzyjny przeznaczony do odbioru alkoholu z głowic typu Aabratek, który jest jednym z oryginalnych wyrobów Królestwa mocy i nie jest dostępny w żadnym innym sklepie. Zaworek dysponuje dokładnością co do jednej kropli, prezentując tym samym niezwykłą dokładność, charakterystyczną dla wszystkich wyrobów tej firmy.

- komplet kołnierzy do wspawania z szerokim wlewem i kołnierzem FI 154. Można je wspawać np. do zbiornika w górnej części dennicy. Taki zabieg ułatwia potem czyszczenie samego zbiornika zarówno wewnątrz, jak i umieszczenie gęstych nastawów owocowych.

Oferta Królestwa Mocy, dostępna na stronie krolestwomocy.pl, jest zróżnicowana, obejmując zarówno pojedyncze akcesoria oraz części, jak i całe zestawy, które można swobodnie dopasowywać do swoich potrzeb, a nawet zamawiać unikalne dzieła sztuki ze stali nierdzewnej. Firma oferuje nie tylko najwyższą jakość, ale również swoje doświadczenie w dziedzinie sprzętu to destylacji.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA