Zamknij
REKLAMA

Taras drewniany czy z kompozytu? Opinie użytkowników

10:23, 12.11.2020 | materiały partnera

Osoby planujące budowę tarasu zawsze stają przed ważnym dylematem – postawić na materiały kompozytowe czy drewno? Zdajemy sobie sprawę z tego, że wybór nie jest prosty, dlatego spróbujemy go choć trochę ułatwić. Poniżej przedstawiamy podsumowanie często powtarzających się opinii dotyczących tych konstrukcji. Sprawdź już teraz, jakie wady oraz zalety są najczęściej wymieniane przez użytkowników tarasów.

Tarasy kompozytowe – jakie zalety wymieniają użytkownicy?

Nie da się ukryć, że zdecydowana większość opiniujących jako główną zaletę wymienia wyjątkowo prosty montaż tarasu kompozytowego. Faktycznie nie potrzeba do tego narzędzi, ani nawet specjalistycznej wiedzy.

Inną ważną zaletą, wymienianą przez użytkowników, jest łatwe utrzymanie w czystości oraz brak konieczności przeprowadzania czynności konserwacyjnych. W przypadku mycia zwykle wystarczy użycie np. myjki wysokociśnieniowej.

Istotnym plusem, według opiniujących, jest także to, że konstrukcja kompozytowa świetnie znosi zimę, jak i długo utrzymujące się, deszczowe okresy.

Najważniejsze wady tarasów kompozytowych, które pojawiają się w opiniach

Czas zająć się wadami, z których to najczęściej wymienianą jest z pewnością nadmierne nagrzewanie się desek. Kompozyt ma to do siebie, że długo wystawiony na Słońce może osiągać bardzo wysoką temperaturę. Opiniujący twierdzą wręcz, że w czasie upałów można sobie poparzyć stopy.

Do wad często zalicza się również to, że po opadach deszczu na deskach kompozytowych pozostają nieestetyczne plamy. Niektórzy podkreślają również, że materiał ten z biegiem czasu traci swój pierwotny kolor, jaśnieje, co najwyraźniej nie każdemu się podoba.

Inną wadą jest problem z usunięciem tłustych plam. Użytkownicy podkreślają, że upadek na deski kompozytowe np. jedzenia pozostawia na nich ślad. Pojawiają się jednak informacje, że z biegiem czasu te przebarwienia znikają.

Tarasy drewniane – jakie zalety są najczęściej wymieniane w opiniach?

Piękny wygląd, ciepły charakter i przytulność – to 3 najczęściej pojawiające się w opiniach zalety. Użytkownicy wyraźnie podkreślają, że pod tym kątem tarasy drewniane nie mają sobie równych i daleko w tym pozostawiają swoje kompozytowe odpowiedniki.

Do zalet zalicza się także cenę. Jak podkreślają użytkownicy, piękny i solidny taras drewniany spokojnie można zbudować niższym kosztem, niż kompozytowy.

Niski stopień nagrzewania się przy ekspozycji na Słońce to kolejna często wymieniana zaleta. Po deskach drewnianych można komfortowo chodzić na boso nawet podczas długo utrzymujących się upałów.

Wiele osób podkreśla także, że tarasy drewniane są zaskakująco wytrzymałe, odporne na trudne warunki atmosferyczne. Warunkiem jest jednak zainwestowanie w droższe drewno egzotyczne np. Ipe Lapacho.

Jakie są wady tarasów drewnianych?

Wymóg częstego konserwowania drewna to najczęściej pojawiająca się w opiniach wada. Może to być uciążliwe, ale regularne robienie tego gwarantuje zachowanie pięknego wyglądu desek na lata.

Niektóre osoby piszą również o pewnych trudnościach z montażem, wymieniając to jako wadę. Obróbka drewna, szczególnie egzotycznego, wymaga użycia specjalistycznych narzędzi.

Stawiaj na dobrej jakości materiały do budowy tarasu

Mamy nadzieję, że zebrane wyżej opinie ułatwią Ci podjęcie trafnej decyzji. Pamiętaj, że najważniejsze jest to, aby wybierać dobrej klasy materiały. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że taras będzie piękny, solidny i odporny na trudne warunki atmosferyczne. Szczególnie drewno zamawiaj w sprawdzonych sklepach, takich jak Hardwood.pl. Dzięki temu masz pewność, że jest certyfikowane i spełnia odpowiednie standardy jakości.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA